پاسداری از انقلاب به معنای شناخت فرصت های داخلی و اهداف دشمن است

امام جمعه قشم در خطبه دوم نماز جمعه گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی به معنای شناخت فرصت های داخلی و تکیه بر توان نیروهای درون کشور و همچنین شناخت دشمن و اهداف آنها است. حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه به میلاد امام حسین (ع) و حضرت […]

امام جمعه قشم در خطبه دوم نماز جمعه گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی به معنای شناخت فرصت های داخلی و تکیه بر توان نیروهای درون کشور و همچنین شناخت دشمن و اهداف آنها است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه به میلاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) و روز پاسدار و جانباز اشاره کرد و گفت:امام حسین علیه السلام برای پاسداری از ارزش های اسلامی به میدان آمد و در این راه خود و عزیزانش را فدای اسلام کرد و جلوی از بین رفتن اسلام را گرفت.

وی ادامه داد: پاسدارن و جانبازان ما نیز که عمارهای دوران سخت و و سندهای زنده افتخار ملت ایران و سند مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار هستند از ائمه معصومین الگو گرفتند و از اسلام و ارزش های اسلامی دفاع کردند.

جوکار افزود: امروزه متاسفانه ارزش های زیادی در حال کمرنگ شدن واز بین رفتن هستند و مسائلی همانند عفاف و حجاب از مهم ترین این ارزش ها هستند.

وی تصریح کرد: دفاع از عفت عمومی مسئله ای است که  متدینین و بزرگان کشور به آن عنایت دارند و هر انسان با غیرت و با وجدانی باید از عفاف و حجاب در سطح کشور دفاع کند.

حجت الاسلام جوکار به فعالیت هایی که در زمینه صیانت از حجاب همانند ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: مسئله دفاع از عفاف و حجاب را نمی توان تنها با کار فرهنگی و امر به معروف و گشت ارشاد نیروی انتظامی انجام داد بلکه باید این موضوع به صورت ریشه ای و از سطوح بالاتری کنترل شود.

وی گفت: برای کمک به این موضوع باید مبادی ورودی کالا در کشور کنترل شوند و گمرک اجازه ترخیص اجناس هنجار شکنی همچون ساپورت و مانتوهای کوتاه و جلوباز را ندهد.

امام جمعه قشم ادامه داد: در حالی که ایران اسلامی بزرگترین مصرف کننده چادر مشکی در جهان است اما متاسفانه هنوز کارخانه تولید پارچه چادر مشکی در کشور وجود ندارد و نیاز است در این راستا نیز گام های عملی توسط مسئولین برداشته شود.

وی به ورود افراد بی حجاب و اشخاصی که در صدد خدشه وارد کردن به عفت عمومی در جزیره قشم هستند اشاره کرد و از متولیان امر درخواست کرد با راه اندازی گشت های وِیژه در اسکله شهید حقانی بندرعباس و فرودگاه های کشور جلوی ورود چنین افرادی به منطقه گرفته شود.

حجت الاسلام جوکار در ادامه در وجود فساد در نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: متاسفانه فساد در برخی نهادها نهادینه شده است و مسائلی همانند فساد اداری ، اقتصادی، تبیعض، رشوه خواری، رانت خواری، ویژه خواری وجود دارد.

وی تصریح کرد:برای پاسداری از انقلاب اسلامی باید فساد اداری و اقتصادی در بدنه ادارات و سازمان های دولتی خشکانده شود و برای برقراری عدالت در جامعه امکانات در بین مردم به صورت یکسان تقسیم شود.

خطیب نماز جمعه قشم به مشکلات موجود در منطقه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با تدبیر مسئولین و در جهت عملی کردن اقتصاد مقاومتی به اقتصادها و مشاغل کوچک بهای بیشتری داده شود و از صاحبان این صنایع حمایت لازم صورت گیرد.

وی اظهار داشت: پاسداری و دفاع از انقلاب اسلامی شناخت ظرفیت ها و تکیه بر توان نیروهای غنی داخلی و شناخت دشمن و اهداف آنها است.

حجت الاسلام جوکار در بخش دیگری از خطبه به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبری بعثت و جاهلیت هنوز هم ادامه دارد و توحش و افراطی گری و استبداد که به سرکردگی آمریکا در جریان است جاهلیت مدرن است.

وی افزود: امروزه آمریکا به دنبال اعمال جاهلیت مدرن بر جهان اسلام است که متاسفانه در برخی کشورها نیز موفق بوده چرا که حکام فریب خورده و خود فروخته برای نگهداری خود و از ترس آمریکا با این کشور مستکبر همراه شده اند و به اتش موجود در منطقه دامن می زنند.

امام جمعه قشم در ادامه به ۲۳ اردیبهشت سالروز لغو کاپیتالاسیون به فرمان حضرت امام ره اشاره کرد و گفت: امروزه آمریکا برای آنکه جهان اسلام را در سیطره خود داشته باشد بدنبال کاپیتالاسیون و اجرای آن در کشورهای اسلامی است اما ما هرگز ننگ نوکری آمریکا را برای گشایش اقتصادی نخواهیم پذیرفت.