امروز

یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۳:۰۴ قبل از ظهر

خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم طی نامه ای پاسخ، جوابیه روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم را به شرح ذیل منتشر کرد:

در متن این نامه آمده است:

۱-   “مدیر کل روابط عمومی منطقه آزاد قشم در جوابیه خود عنوان کرده توسعه محقق نخواهد شد مگر با تنش زدایی . در حالی که موارد بسیاری وجود دارد که شخص ایشان عامل بسیاری از این تنشها بوده است .

۲-   هر تشکل صنفی رسمی می تواند بیانیه ای صادر کند و خبرگزاریها بر اساس رسمی بودن آنها بیانیه را منتشر می کنند و در مورد این اتفاق مستندات شهود هم در زمان خود به دادگستری ارائه خواهد شد .

۳-   معمولاً محلی که در اختیار خبرنگاری یا رسانه ای قرار می گیرد و متعلق به سازمانی باشد بر اساس عرف ابتدا  شفاهاً درخواست می شود که نسبت به تخلیه واحد اقدام کند و در صورت انجام نشدن، اخطار کتبی داده می شود. آیا اقدام مدیر کل حراست درست بوده است که بدون هیچکدام از این روشها با آوردن سنگ فرز و بریدن قفل بدون هیچ حکم قانونی قصد ورود به دفتر رسانه را داشته است و همین اقدام ایشان و توهین هایی که نموده است در نهایت منجر به درگیری فیزیکی با خبرنگار شده است ؛ در صورتی که هر کسی با وجود قوانین نباید خود را مجری قانون بداند .

۴-   ادعای مطرح شده در خصوص شاهدان عینی را دادگستری تشخیص خواهد داد . البته قطعاً این برخورد سنگین نبوده و بلافاصله با ورود حاضران پایان یافته اما سیلی بر صورت خبرنگار محکم خورده است یا آرام، نفس کار را تغییر نمی دهد و توهین به خبرنگار نیز قابل تامل است که این مدیر عنوان نموده : ” دُمت را می گیرم و مثل گربه از این جزیره پرتت می کنم بیرون ” ای کاش به جای کتمان کل مسئله حداقل دفاعیه مناسب تری از سوی روابط عمومی تنظیم می شد .

۵-   در مورد خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم نیز باید بگوییم که متاسفانه مدیر کل روابط عمومی به جای همراهی با اصحاب رسانه ، مدتها سنگ اندازی کردند و از هیچ تلاشی برای شکل نگرفتن این تشکل صنفی فرو گزار نبودند و در نهایت با حسن نیت شخص مدیر عامل محترم این تشکل ثبت شد . اگر به جای تخریب و تهدید خبرنگاران،  صادقانه با آنان تعامل برقرار می شد چنین اتفاقاتی بروز نمی کرد ؛ چرا که رفتار و موضوع پیش آمده نیازی به حضور فیزیکی مدیرکل حراست در آن مجتمع نداشت و با هماهنگی روابط عمومی به سادگی قابل حل بود اما گویا تعمدی در کار بوده که ایشان مدیر کل حراست را هم درگیر موضوع کرده اند .

 

 

۶-   مدیر خدمتگذار باید با سعه صدر بدنبال تنش زدایی باشد تا فضای آرام و مناسبی برای حضور سرمایه گذاران در جزیره فراهم شود. بی تدبیری وی همین بس که به جای اقدام قانونی (که به اینکار هم نیازی نبود)، نه تنها چنین نکردند بلکه حداقل اگر چنین اشتباهی هم صورت گرفت باید نیروهای حراست را برای چنین کاری می فرستاد ولی متاسفانه اقدام به بریده شدن قفل دفتر رسانه ای با حضور ایشان و سپس نوشتن جوابیه ای مبنی بر اقدام مدبرانه وی واقعا جای تامل دارد ؛ مگر اینکه دلایل دیگری وجود داشته که ما از آن بی خبریم .

۷-   همه اصحاب رسانه دستبوس ایثارگران و رزمندگان بوده و هستند . بسیاری از این رزمندگان هیچ توقعی از مردم نداشته و  ندارند و چه بسا روابط عمومی در این جوابیه سعی نموده از این عنوان ایشان بهره برداری کند. توصیه می کنیم جایگاه رفیع ارزشمند رزمندگان را هزینه چنین مباحثی نکنیم.

۸-   تعاملی که از آن سخن گفته شد را در اقدام به بریدن قفل دفتر رسانه ای ،تهدید برخی خبرنگاران، برگزار نشدن مراسم روز خبرنگار و تلاش برای شکل نگرفتن خانه مطبوعات و … را می توان مشاهده کرد و نیازی به توضیح بیشتری در این خصوص نمی بینیم.

۹-   روش مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد قشم در یکسال اخیر اینگونه تهدید کردن است و با همین روش تا کنون خود را در این سمت حفظ کرده اند. این جوابیه نشان می دهد ایشان به جای تدبیر در حل مسئله پیش آمده باز هم می خواهند مانند گذشته با فشار و در منگنه قرار دادن خبرنگاران مشکل خود را حل نماید. البته ظاهراً با این جوابیه وی خود را بیشتر از مدیر کل حراست در این اتفاق دخیل دانسته اند که اینگونه بی تدبیری ها را توجیه کرده اند . در عصر ارتباطات توصیه می کنیم هرگز یک رسانه را تهدید نکنید!

۱۰-  تنها بند عقلانی این جوابیه ارسالی از سوی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد قشم همین بند آخر بود که اگر ما جای وی بودیم همین یک بند را برای جوابیه خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم کافی می دانستیم که البته این جوابیه فرصت خوبی بود که خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم نیز برخی مسائل را از این طریق مطرح نماید.

روابط عمومی خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم”

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی