وضعیت خدمات رسانی قشم در شان مردم این شهرستان نیست

استاندار هرمزگان در جمع نمازگزاران جمعه شهر قشم گفت:استان هرمزگان پایتخت اقتصادی و دروازه صادرات و واردات کشور است  که همه مردم ایران از ظرفیت های فراوان این استان بهره مند می شوند  اما متاسفانه مردم بومی این استان از این ظرفیت ها بهره شایسته نمی برند. وی ادر خصوص رفع مشکلات شهرستان قشم که […]

استاندار هرمزگان در جمع نمازگزاران جمعه شهر قشم گفت:استان هرمزگان پایتخت اقتصادی و دروازه صادرات و واردات کشور است  که همه مردم ایران از ظرفیت های فراوان این استان بهره مند می شوند  اما متاسفانه مردم بومی این استان از این ظرفیت ها بهره شایسته نمی برند.

وی ادر خصوص رفع مشکلات شهرستان قشم که به علت وجود مدیریت دوگانه بوجود آمده است افزود : قشم گرچه تابع استان هرمزگان است، اما به سبب وجود منطقه آزاد،وظایف و اختیارات استاندار هرمزگان در آن تعریف نشده است و دولت هم تا کنون برای رفع این مشکل هیچ اقدامی نکرده است.

جادری از عدم رسیدگی مناسب به مشکلات مردم از جمله جمع آوری زباله و وضعیت بهداشت و درمان در قشم ابراز تاسف کرد و اظهار داشت : این وضع خدمت رسانی در شام مردم ما نیست چرا که این ملت بهترین ملتی هستند که در طول تاریخ به اسلام و رهبری اسلامی آن وفادار مانده اند.

وی درباره توزیع اعتبارات دولتی در جزایر ۱۴گانه استان هرمزگان از جمله قشم خاطر نشان کرد : تا سال ۸۲این اعتبارات از محل اعتبارات ملی و کشوری تامین می شده، اما از آن سال به بعد تامین اعتبارات این جزایر از محل اعتبارات استانی صورت می گرفته که میزان آن افزون بر ۱۷درصد کل اعتبارات استانی بوده است.

استاندار هرمزگان رقم ریالی این ۱۷درصد را افزون بر دوهزار و ۸۵۰میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این رقم از اعتبارات یک روز مناطق آزاد قشم و کیش نیز کمتر می شود.

جادری همچنین در مورد  مشکل مسکن مهر قشم بیان داشت : معضلات مسکن مهر در دیگر شهرستان ها هم به چشم می خورد و از وجود معضل نبود آب و برق در طرح ۳۶هزار واحدی مسکن مهر بندرعباس سخن گفت.

وی درخصوص معضل آب جزیره قشم هم اظهار امیدواری کرد که با تکمیل پروژه تولید آب شرکت مپنا و همچنین پروژه های در دست احداث بخش خصوصی، بخشی از مشکلات کمبود آب شرب در جزیره حل شود.

جادری همچنین از تبعیض صورت گرفته در خصوص توزیع امکانات در داخل استان انتقاد کرد و گفت: همه امکانات استان در محدوده بندرعباس متمرکز شده و به بخش های شرق و غرب استان کمتر توجه شده است.

به گفته وی برای رفع این تبعیض در سفر اخیر رییس جمهوری به استان، دستاوردهای این سفر در کل استان توزیع شده، بطوری که قرار است در شهرستان های محروم از جمله جاسک و پارسیان طرح های بزرگی به مرحله اجرا دربیاید.