وزیر راه و شهرسازی به دو مطالبه اساسی قشموندان توجه کند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: تکمیل پل خلیج فارس و حذف عوارض ورود به جزیره برای ساکنین قشم دو مطالبه اساسی قشموندان است که انتظار می رود ثمره حضور وزیر راه و شهرسازی در قشم، اقدامی موثر در راستای حل این دو مسئله باشد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: تکمیل پل خلیج فارس و حذف عوارض ورود به جزیره برای ساکنین قشم دو مطالبه اساسی قشموندان است که انتظار می رود ثمره حضور وزیر راه و شهرسازی در قشم، اقدامی موثر در راستای حل این دو مسئله باشد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان قشم سالروز ملی شدن صنعت نفت را گرامیداشت و اظهار کرد: انتظار ملت ایران این است که با تحقق اقتصاد مقاومتی، صنعت نفت کاملا بومی سازی بشود و نفت بجای هزینه مصرفی به پشتوانه ای برای کشور تبدیل شود.

جوکار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری تصریح کرد: پرهیز از اشرافی گری، و کار و تلاش علماء و مسئولین برای حل مشکلات مردم از برجسته ترین بیانات ایشان در این دیدار بود.

وی با بیان اینکه حضرت آیت الله خامنه ای با بینشی عمیق، در کنار بیان مشکلات به ارائه راهکارهای کاربردی می پردازند و امید به آینده را در جامعه تقویت می نمایند، افزود: پیش بینی آینده ایران اسلامی و دشمنان اسلام ناب توسط رهبر معظم انقلاب کاملا منطبق با آیات قرآنی است.

امام جمعه شهرستان قشم در واکنش به مواضع اخیر ولیعهد سعودی در خصوص ایران، عنوان کرد: در وهله نخست انتظار است مسئولین عالی رتبه کشور به یاوه گویی های ولیعهد سعودی پاسخی قاطع و کوبنده بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: عربستانی که علیه قرآن شمشیر کشیده، مسلمان کشی پیشه کرده و خود را آلت دست دشمنان اسلام قرار داده و برای تامین امنیت خود به آمریکا، اسرائیل و انگلیس باج می دهد در حد و قواره ای نیست که بخواهد در خصوص جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کند.

جوکار اشاره به ناکامی عربستان در شکست یمن، اضافه کرد: ایران اسلامی از امنیتی مستقل و درونی برخوردار بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش مقدر و بدنه بسیج مردمی جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم قادر است عربستان را در خارج از مرزهای جغرافیایی خود زمین گیر کند.

وی در ادامه حضور وزیر راه و شهرسازی در شهرستان قشم را خوش آمد گفت و بعنوان مطالبه ای مردمی در خصوص پل خلیج فارس، اقدامی موثر را خواستار شد و اضافه کرد: حذف عوارض ورود به جزیره برای ساکنین قشم از دیگر مطالبات اساسی شموندان است که انتظار می رود عیدی و ثمره حضور وزیر راه و شهرسازی در قشم، حذف عوارض نابحق ورود به خانه برای جزیره نشینان باشد.

امام جمعه شهرستان قشم با تقدیر از دادستان، سپاه پاسداران، دریابانی، نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی شهرستان قشم بواسطه برخورد قاطع با مسئله قاچاق، اظهار کرد: مقابله با قاچاق، بویژه قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی تقاضای مردم و مورد حمایت آنان است و از تلاش دست اندرکاران کشف و امحاء محوله عظیمی از قاچاق مشروبات الکلی در شهرستان طی هفته گذشته، سپاسگزاریم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه آغاز سال شمسی با سال عبادی مومنین یعنی ماه رجب همراه است و باید در سال نو نسبت به عبودیت و بندگی اهتمامی ویژه داشت، ادامه داد: باید توجه داشت که نخستین روز از نوروز ۹۷ مصادف است با سالروز شهادت امام هادی(ع) و باید حرمت روز شهادت حفظ شود.

جوکار با تقدیر از دست اندرکاران آماده سازی شهرستان برای حضور مسافرین و گردشگران، تصریح کرد: با مصوبات قابل تقدیر شورای تامین شهرستان و همکاری تمامی ارگان ها، امید است نوروزی به دور از معضلات فرهنگی را شاهد باشیم.

وی با توصیه اصناف به رعایت انصاف، ابراز کرد: می بایست در فصل گردشگری جزیره، وحدت موجود در منطقه و آداب و رسوم محلی قشم که برگرفته از فرهنگ ناب اسلامی ایرانی است، برجسته شود.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست به تبیین جایگاه عید نوروز از منظر اسلام پرداخت و با بیان اینکه نوروز عیدی اسلامی نیست اما روایات اسلامی بر آن تائید و سفارش دارند، اظهار کرد: امام صادق(ع) در حدیثی، اخذ پیمان از ارواح بنی آدم مبنی بر پرستش خدا و ایمان به انبیاء و ائمه معصومین(ع)، فرو نشستن طوفان نوح، پاکسازی خانه خدا از وجود بت ها پس از فتح مکه توسط خاتم الانبیاء(ص)، شکستن بت ها توسط حضرت ابراهیم(ع)، واقعه غدیرخم و ظهور امام زمان(عج) را در این روز و علت گرامیداشت نوروز توسط ایرانیان بیان می کنند.

روزه داری، قرائت دعای تحویل سال، عبرت آموزی از تحولات طبیعت، صله ارحام، توجه به نیازمندان و حق داران، زدودن کینه و کدورت ها و مراقبت از محیط زیست، منابع طبیعی و جلوگیری از اسراف از جمله توصیه های حجت الاسلام والمسلمین جوکار برای ایام نوروز بود.