ورود سازمان بازرسی و تعزیرات به تخلفات میلیاردی در اسکله‌های لافت و پهل

در پی انتشار گزارش‌های مربوط به تخلفات مالی چشمگیر و گران شدن هزینه جابجایی خودروها در مسیر دریایی پهل به لافت توسط خبرگزاری تسنیم ، پس از دادستانی، پلیس اقتصادی و مجمع مطالبه‌گران قشم، امروز تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی نیز اقدام به اعزام ماموران و نمایندگان خود و بررسی میدانی موضوع کردند. مشخص شده […]

در پی انتشار گزارش‌های مربوط به تخلفات مالی چشمگیر و گران شدن هزینه جابجایی خودروها در مسیر دریایی پهل به لافت توسط خبرگزاری تسنیم ، پس از دادستانی، پلیس اقتصادی و مجمع مطالبه‌گران قشم، امروز تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی نیز اقدام به اعزام ماموران و نمایندگان خود و بررسی میدانی موضوع کردند.
مشخص شده بود که یک تعاونی مستقر در اسکله لافت، بدون مجوز و پایه و اساس قانونی اقدام به اخذ وجه دو برابری از مالکان خودروهای جابجا شده در مسیر مذکور می‌کند،‌ در ساعات اخیر با ورود دادستان قشم جلوی این تخلف گرفته شده و پرونده‌ای نیز در همین راستا تشکیل گردیده و بررسی بیشتر موضوع در دستور کار ویژه پلیس اقتصادی و دادستانی و سایر دستگاه‌های مربوطه قرار گرفته است.

وحید ترکاشوند رئیس تعزیرات حکومتی قشم ساعتی پیش در حاشیه بازدید میدانی از وضعیت اخذ هزینه و عوارض از مالکان خودروها برای جابجایی در مسیر لافت به پهل که با حضور نمایندگان سازمان بازرسی استان هرمزگان صورت گرفت، از تشکیل پرونده برای رسیدگی به تخلفات تعاونی مورد بحث و همچنین اصلاح فوری رویه تخلف که در قالب آن متخلفان اقدام به اخذ مبلغ دو برابری بدون مجوز از سرنیشینان خودروها می‌کردند، خبر داد.

وی همچنین تاکید کرد: بنابر آنچه که مصوبه استانداری و صنعت و معدن هرمزگان مقرر کرده جهت هزینه جابجایی خودروهای سواری توسط لندینگ‌کرافت‌ها از ساکنان و بومیان قشم باید مبلغ ۵۸ هزار و ۳۰۰ و از مسافران مبلغ ۸۸ هزار تومان اخذ شود. (این مبلغ منهای عوارض مواصلاتی، تعاونی‌ها و شهرداری‌های مجاور بنادر دو طرف مسیر است)

این مسئول با بیان اینکه در این مورد نیز متاسفانه طی روزهای گذشته تخلف روی داده و اعتراض قشموندان را در پی داشته، از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف با تلفن ۱۳۵ موضوع را با تعزیرات حکومتی قشم در میان بگذراند.

تشکیل پرونده از سوی پلیس اقتصادی و دادستانی و دیگر دستگاه‌های مربوطه به معنای مشخص شدن دقیق میزان تخلف و پاسخگو کردن مقامات مربوطه برای رخداد این تخلف و تداوم آن است.

همچنین طی روزهای آینده با هدف شفاف‌سازی بیشتر گزارش‌های دیگری از وضعیت هزینه‌های حاکم و مترتب به فرآیند جابجایی خودرو توسط تسنیم مخابره می‌شود.
تسنیم