امروز

جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۹:۳۴ بعد از ظهر

امام جمعه اهل سنت قشم با بیان اینکه جز با وحدت کلمه ، دردهای امت اسلامی التیام پیدا نمی کند گفت : ما به دنبال انس و الفت بین مسلمانان هستیم و می خواهیم این شکافی که در طول زمان میان امت اسلامی  به وجود آمده ترمیم شود.

به گزارش هرمز ، شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه با انتقاد از برخی از افراد که به اصحاب پیامبر اهانت می کنند ، متذکر شد :صحابه به عنوان ناقلان قرآن و حدیث ، تحت تعالیم و تربیت مستقیم پیامبر اسلام بوده اند و نمی توان آنها را مورد سئوال قرار داد.

وی حرمت اهانت به مقدسات اهل سنت توسط مقام معظم رهبری را یاد آور شد و بیان داشت : اهل سنت حق دارد تا از مقام صحابه از اهل بیت و غیر اهل بیت دفاع کند چرا که اصحاب باعث حفظ دین اسلام شده اند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم  نیازمند بودن به سنت پیامبر را مانند تعالیم قرآن ضروری دانست و اظهار داشت : قرآن با سنت شرح داده شده است و اعمال و گفتار پیامبر (ص) از طریق اصحاب آن حضرت که  حلقه وصل بین رسول خدا و مردم هستند به ما رسیده است.

امام جمعه اهل سنت قشم با اشاره به ده خصوصیت خلیفه اول مسلمین گفت : هیچ کس نمی تواند منکر این باشد که ابوبکر صدیق دوست قدیمی پیامبر و اولین کسی است که خارج از خانواده پیامبر(ص)  به او ایمان آورد و همراه پیامبر به مدینه هجرت کرده است.

وی دفن شدن ابوبکر در جوار قبر پیامبر اسلام  ، تصدیق پیامبر(ص) پس از معراج و نام گذاری فرزندان ائمه به نام ابوبکر را از دیگر فضایل خلیفه اول مسلمین برشمرد.

شیخ خطیبی همچنین نماز جمعه را از مهمترین عبادات اسلامی عنوان کرد و افزود : مسلمانان نباید بدون عذر نماز جمعه را ترک کنند و این موضوع در احادیث نقل شده است که هر کس بدون عذر سه نماز جمعه را ترک کنند منافق است.

وی همچنین توجه به آموزش تعالیم دینی را از وظایف مهم والدین برشمرد و بیان داشت : دور شدن از تعالیم دینی یکی از نشانه های آخر زمان است ، لذا والدین سعی کنند تا فرزندان خود را برای حضور در مکتب خانه ها و یادگیری احکام و تعالیم دین تشویق کنند.

در پایان مراسم نماز جمعه اهل سنت شهر قشم در این هفته ایماندوست مسئول مکتب خانه های قشم و حومه گزارشی از وضعیت مکتب خانه های قشم را به استماع نماز گزاران رسانید.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=28643
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی