امروز

پنجشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۳:۰۹ قبل از ظهر

طی دیدار شهردار قشم با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قشم ، پس از بررسی و آسیب شناسی مسایل و مشکلات شهری به ویژه مشکلات مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ، استفاده از ظرفیتهای شهرداری جهت حل مشکلات موجود بحث و تبادل نظر شد .

 رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان از پیش قدم شدن شهردار قشم در رفع مشکلات مددجویان و محرومین جامعه قدردانی کرد .

غلامی گفت : کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهر قشم نزدیک به سه هزار نفر از خانوار را تحت پوشش خود قرار داده که به طور مستقیم تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند  و  نزدیک به شش هزار خانوار دیگر نیز به طور غیر مستقیم از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند .

وی با اشاره به وجود آمار بالای محرومین در سطح شهرستان قشم اظهار داشت:  وجود خانواده های فقیر و آسیب پذیر با پتانسیل های اقتصادی موجود در این شهرستان پذیرفتنی نیست .

رئیس کمیته امداد شهرستان قشم ایجاد هزار و صد فرصت شغلی برای افراد بی بضاعت را مستلزم تعامل دستگاههای اجرایی با یکدیگر دانستند و عنوان کرد: ما مدعی نیستیم که کمیته امداد تمامی مسائل اقشار بی بضاعت را حل و فصل می کند به همین خاطر با ایجاد  تعامل به دنبال ایجاد هزار و صد فرصت شغلی برای افراد نیازمند و اقشار کم درآمد آسیب پذیر هستیم  ، که  بخشی از آن در شهر قشم و درگهان کلید می خورد .

وی همچنین اختصاص سی تاکسی با قیمت ده میلیون تومان و طرح هایی چون خانه و کاشانه را از جمله اقدامات این دستگاه برای اشتغال زایی با مشارکت سایر دستگاهها اجرای شهرستان را برشمرد.

غلامی از وجود موسسات خیریه در سطح شهرستان ابراز خرسندی نمود و گفت : جای خوشحالی است  که ۹ موسسه خیریه در سطح شهر وجود دارد ولی باید ساز و کار به گونه ای باشد که هماهنگی های لازم در زمینه های مختلف را با یکدیگر انجام دهند .

رئیس کمیه امداد قشم ادامه داد : ما در کمیته امداد قشم ۵۳ سر فصل کاری داریم که یکی از سر فصل های آن در بخش آموزش است که فرزندان مددجو و هم مددجویانی که سن آنها بالای چهل سال است را حمایت و آنها را به سمت توانمند سازی هدایت می کنیم .

شهردار قشم نیز در این جلسه با بیان ایجاد هم افزایی بین نهادهای اجرایی ، در راستای خدمت رسانی به مردم گفت : اگر همه دست به دست همدیگر دهیم می توانیم خیلی کارها را در شهر قشم انجام دهیم و این آمادگی را داریم تا در دانشگاه علمی کاربردی همکاری نزدیکی با مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) چه در بحث آموزش مدد جویان و  چه در بخشهای مختلف داشته باشیم .

رستم گورانی افزود : مرکز آموزش علمی کاربردی یک مرکز اشتغالزا می باشد و هیچگاه به سمت مدرک گرایی و مدرک محوری سوق داده نمی شود و رشته هایی که در این مرکز تدریس می شود بر اساس نیاز بازار کار بوده و رشته هایی است که بعد از بررسی و نیازسنجی شهر ایجاد شده است .

شهردار قشم از توانایی های این مرکز در ایجاد رشته های درخواستی از سوی دستگاههای دولتی عنوان کرد و یادآور شد : این مرکز می تواند رشته های درخواستی از سوی سازمانها و نهادها را دردوره های کوتاه مدت و هم دوره های کوتاه مدت با اهداء مدارک رسمی برگزار کند .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی