واگذاری اراضی روستایی قشم توسط بنیاد مسکن انجام می گیرد

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: با پیگیری های های انجام شده واگذاری زمین در روستاهای شهرستان قشم توسط بنیاد مسکن انجام خواهد گرفت. وی از تلاش ها و زحمات دادستان و دستگاه قضایی برای حل این موضوع نیز تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد با این واگذاری، زمینه انتقال زمین […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: با پیگیری های های انجام شده واگذاری زمین در روستاهای شهرستان قشم توسط بنیاد مسکن انجام خواهد گرفت.

وی از تلاش ها و زحمات دادستان و دستگاه قضایی برای حل این موضوع نیز تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد با این واگذاری، زمینه انتقال زمین به مردم با سرعت بیشتری انجام گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ اشاره کرد و گفت: اشتباه محاسباتی  دکتر مصدق و تکیه و اعتماد وی به آمریکا  موجب این کودتا و بازگشت شاه به سلطنت شد.

وی در ادامه به دیدار وزیر و مدیران دستگاه اطلاعاتی کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری معظم انقلاب که دشمن شناس ترین شخصیت هستند در این دیدار در جمله ای کلیدی فرمودند که ایجاد خط فاصل با آمریکا از بزرگترین مبانی امام راحل بود.

جوکار افزود: باید خط فاصله با امریکا ایجاد شود و هیچ گاه نباید به این دشمن درجه یک کشور نزدیک شویم چرا که نزدیک شدن به این کشور مستکبر نتیجه ای جز سرنوشت دکتر مصدق در پی نخواهد داشت.

خطیب نماز جمعه قشم ادامه داد: بر این باور هستیم که رمز پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی دشمن شناسی، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و زیاده خواهان است.

وی  پیروزی حزب الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی و همچنین پیروزی ملت سلحشور ایران در جنگ ۸ ساله را نمونه هایی از مقاومت و ایستادگی و پیروزی در برابر دشمنان عنوان کرد و افزود: وقتی حقایق و خاطرات جبهه و جنگ را می شنویم به این نکته پی می بریم که بی شک تنها راه موفقیت در برابر دشمنان وگردن کشان جهانی ایستادگی و مقاومت و دشمن شناسی است.

امام جمعه شهرستان قشم در ادامه به ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اشاره کرد و ضمن تبریک این روز و تشکر از زحمات خبرنگاران و فعالان رسانه ای اظهار داشت: حرفه خبرنگاری فرصتی استثنایی برای خدمت به مردم همراه با شوق و ایثار و فداکاری است که باید همراه با اخلاص، تقوا و اخلاق باشد.

وی اضافه کرد: خبرنگاران باید از طرفی فعالیت های مسئولین و خدمات انان برای مردم را رصد و منعکس کنند و از طرف دیگر زبان گویای مردم در بیان مشکلات باشند و ااز طرفی در انعکاس مشکلات اخلاق و انصاف را رعایت کند زیرا گاهی اوقات با قلم زنی یک خبرنگار آبروی اشخاص و حیثیت آنان به خطر می افتد.

امام جمعه شهرستان قشم در ادامه این خطبه به سالروز بازگشت اولین گروه ازآزادگان سرافراز به میهن اشاره کرد و گفت: آزادگان سندهای افتخار ملت ایران، شهدای زنده و اسوه ایثار و مقاومت هستند که باید همیشه قدردان این عزیزان بود.

خطیب نماز جمعه قشم در ادامه به مراسم تودیع و معارفه فرماندارشهرستان اشاره و ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات  فرماندار سابق ، فرماندار جدید را جوان، خوش فکر و دلسوز و پیگیر مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: پس از مراسم معارفه فرماندار جدید طی اقدامی بی سابقه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به دیدار ایشان رفتند و در خصوص مسائل مختلف و مشکلات مردم رایزنی انجام گرفت که نوید تعامل و تلاش برای خدمت به مردم و محرومیت زدایی از این منطقه را می دهد.

امام جمعه شهرستان قشم به اقدام اتحادیه صنف تولید کنندگان پوشاک در تهران در برخورد با توزیع کنندگان لباس های نامناسب و هنجار شکن زنانه اشاره کرد و گفت: این اقدام اقدامی ارزشی است که ضمن حمایت از ان انتظار داریم در منطقه قشم نیز که دروازه ورود کالا به کشور است نیز شاهد اقدامات انقلابی ان چنینی باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار همچنین به پوشش نامناسب برخی زنان حاضر در مراسم تجلیل از دختران نمونه شهرستان اشاره کرد و گفت: در مراسم تجلیل از دختران نمونه شهرستان الگوی بد و بدعت نامبارکی با پوشش نامناسب برخی افراد گذاشته شد که به شکل جدی از مسئولین و متولیان برگزاری این مراسمات می خواهیم که جلوی این رویه را بگیرند.