واکنش علمای اهل سنت به حمله اخیر آمریکا به سوریه

علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن حمله آمریکا به سوریه عنوان کردند: آمریکا با حمله به سوریه تروریست پروری خود را به اثبات رساند و این حملات نا بخردانه دولت ترامپ نشانگر استمرار دشمنی با اسلام است. به گزارش هرمز به نقل از عصرهامون، رئیس جمهوری امریکا کمتر از صد روز پس از […]

علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن حمله آمریکا به سوریه عنوان کردند: آمریکا با حمله به سوریه تروریست پروری خود را به اثبات رساند و این حملات نا بخردانه دولت ترامپ نشانگر استمرار دشمنی با اسلام است.

به گزارش هرمز به نقل از عصرهامون، رئیس جمهوری امریکا کمتر از صد روز پس از ورود به کاخ سفید، فرمان حمله موشکی به سوریه را صادر کرد. این حمله به گفته مقامات دولت امریکا، به تلافی حمله شیمیایی به شهر ادلب انجام گرفته است. امریکایی ها بدون اینکه هیچ مدرکی دال بر نقش دولت سوریه در این جنایت هولناک داشته باشند، پایگاه الشعیرات، یکی از پایگاه های مهم ارتش سوریه را مورد حمله موشکی قرار دادند.

برخی علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه های خبری استان ضمن محکوم کردن این اقدام عنوان کردند: آمریکا با حمله به سوریه تروریست پروری خود را به اثبات رساند و این حملات نا بخردانه دولت ترامپ نشانگر استمرار دشمنی با اسلام است.
آمریکا با حمله به سوریه تروریست پروری خود را به اثبات رساند
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: آمریکا با حمله به پایگاه الشعیرات سوریه در حقیقت تروریست پروری خود را به اثبات رسانده است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: آمریکایی که خود را مدعی حقوق بشر و در عین حال مبارزه با تروریست و داعش دارد با حمله به سوریه به وضوح نشان داد که داعش و تروریست دست پروده آنان است و در هر کجا عرصه بر تروریست ها تنگ شود به طور حتم از آنان حمایت می کند.
وی تصریح کرد: آمریکا بزرگترین جنایتکار بشری و حامی بزرگ تروریست هاست که در این راستا با ایجاد جنگ های نیابتی و ایجاد گروهک های تروریستی در کشورهای مسلمانه به ویژه خاورمیانه به دنبال چپاول و غارت کشورهاست اما متاسفانه عده ای کوته فکر آمریکا را دوست خود می دانند.
امام جمعه اهل سنت هامون بیان داشت: دولت آمریکا با حمله به سوریه اشتباه بزرگی کرده چرا که این اقدام ماهیت آمریکا را در مبارزه با تروریست نشان داد و به جهانیان اثبات شد که شیطان بزرگ تنها به دنبال سلطه بر جهان و جنگ افروزی در منطقه است.
مولوی حسن زهی در ادامه گفت: گروه های تکفیری و داعش با حمایت مستقیم آمریکا جهت نابودی منطقه و اسلام و در پی آن نفوذ بیشتر امریکا در منطقه ایجاد شده اند که هر انسان عاقل می تواند این موضوع را درک کند.
وی در پایان تاکید کرد: آمریکا با بهانه های مضحک از قبیل حمله شیمیایی توسط دولت سوریه به این کشور حمله کرده است اما این مسئله تنها یک بهانه است چرا که همگان می دانند سوریه تسلیحات شیمیایی خود را تحویل داده و در حال حاضر هیچ گونه سلاح شیمیایی ندارد.
حمله آمریکا به سوریه نشان از سیاست های تروریستی این کشور است
حمله آمریکا به الشعیرانات در حمص سوریه نشان از سیاست های تروریستی این کشور است.
مولوی ترنجزر در گفتگو با چهاربهاران، در خصوص حمله موشکی آمریکا به سوریه گفت: آمریکا با زدن سوریه علاوه بر فیلمبرداری از این حمله می خواهد خود را همیشه در دنیا مطرح کند  قدرتنمایی سوری کند.
عبدالرحمن ترنجزر افزود: اقدامات تروریستی آمریکا نه تنها کمک به داعش است بلکه منافع غارتگری اش را پیش می برد و همواره فکر ناامنی منطقه را در سر داشته تا اسلام را همیشه متشنج و درحال جنگ جلوه دهد.
وی ادامه داد: به فرموده امام راحل آمریکا شیطان بزرگ است و هیچگاه دست از دشمنی با کشورهای اسلامی برنخواهد داشت و از هر موقعیتی برای سودجویی خود بهره میبرد حتی با ریزش خون زنان باردار یا کودکان چند ساله ناراحت نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: سوریه مجهز به هیچ نوع سلاح هسته ای و شیمیایی نیست و بهانه آمریکا تنها برای ناامن کردن این کشور است و منافع سیاسی خود را پیش می برد.
ترامپ همان اشتباهات روسای جمهور قبلی را مرتکب می شود
مولوی بلال مقدسیان با محکومیت حمله آمریکا به پایگاه نظامی در کشور سوریه، گفت: ترامپ همان اشتباهات دولت های قبلی آمریکا را مرتکب می شود.
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با محکومیت حمله آمریکا به پایگاه نظامی سوریه، گفت: در حالی که تروریست ها کشور سوریه را به ویرانه ای  تبدیل کرده و جنایت های بیشماری بر علیه مردم این کشور مرتکب می شوند، ارتش آمریکا بجای حمله به مواضع تروریست ها به مقرهای نظامی سوریه حمله می کند.
وی با اشاره به اینکه ائتلاف ضد داعشی که کشور آمریکا و سایر همپیمانان غربی و عربی اش تشکیل داده اند، فقط پوشالی و ساختگی است، تصریح کرد: این ائتلاف تاکنون هیچ اقدامی بر علیه تروریست ها نداشته است و فقط بر علیه مردم سوریه اقدام می کند.
 ائتلاف ضد داعشی آمریکا و همپیمانانش ساختگی است
 امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان با تاکید بر اینکه ترامپ هم همان اشتباهات دولت های قبلی آمریکا را مرتکب می شود، بیان کرد: ترامپ و سردمداران حال حاضر آمریکا باید بدانند که اشتباهی که اکنون آنها مرتکب شده اند، دولت های قبلی آمریکا مرتکب شده اند که نتیجه آن گیر کردن در باتلاق عراق و افغانستان برای آمریکا بوده است.
مولوی بلال مقدسیان با بیان اینکه دولت قانونی سوریه هیچ تسلیهات شیمایی در اختیار ندارد و در گذشته آن را تحویل داده است، اضافه کرد: بر اساس شواهد این تسلیهات از خود تروریست های تکفیری و داعش بوده است.
وی با اشاره به اینکه کشورهای استکباری نظیر آمریکا به دنبال منافع خود هستند، خاطرنشان کرد: آنها به دنبال نابود کردن اسلام و مسلمانان هستند و اگر خوب نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که همه گروه های تروریستی با حمایت مستقیم غرب برای نابودی اسلام تشکیل می شوند.
حمله به سوریه حمایت و هدایت آشکار تروریست ها از سوی دولت آمریکاست
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: حمله آمریکا به مواضع کشور سوریه ،حمایت و هدایت آشکار تروریست ها از سوی دولت آمریکاست.
 مولوی عبدالرحیم ریگیان پور با محکومیت حمله آمریکا به سوریه، در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: آمریکا از ابتدا حامی تروریستهای داعش در عراق و سوریه بود و به صورت مستقیم و غیرمستقیم آنها را حمایت می کرد اکنون نیز به دنبال قدرت نمایی در منطقه است و این حمله آمریکا به مواضع کشور سوریه نشان دهنده حمایت و هدایت آشکار تروریست ها از سوی دولت آمریکاست.
وی افزود: آمریکا منافع اسراییل را در منطقه تقویت می کند و با استفاده از  تروریست های داعش به دنبال براندازی دولت سوریه و جبهه مقاومت در این کشور است تا بتواند با تضعیف مقاومت اهداف اسراییل را در خاورمیانه اجرا کند.
این خودنمایی نابخردانه ترامپ به ضرر دولت آمریکا تمام می شود
وی خاطرنشان کرد:  آمریکا به دنبال ایجاد رعب و وحشت در خاورمیانه است و این حرکت آمریکا نقض حقوق کشور سوریه،برخلاف قوانین بین المللی و دخالت آشکار آمریکا در مسائل سوریه است چرا که آمریکا برای حمایت از داعش ، مواضع نظامی سوریه را مورد حمله قرار داده است و این حرکت به ضرر ترامپ و دولت آمریکا تمام می شود.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: این مانور مغرورانه و نابخردانه رییس جمهور آمریکا برای خودنمایی در خاورمیانه است اما آمریکا با این حمله به سوریه، دست خود در حمایت از داعش را بیش از گذشته برای جهانیان رو کرد و جامعه بین الملل و شورای امنیت باید در مقابل این تحرکات دولت آمریکا واکنش نشان دهند تا منطقه دچار بحران نشود چرا که بی ثباتی و ناامنی در خاورمیانه هدف دولت آمریکا برای دستیابی به اهداف مشترک خود با اسراییل است.
محکومیت حمله موشکی آمریکا به سوریه 
امام جمعه اهل سنت هیدوچ حمله موشکی آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه را محکوم کرد.
مولوی ملازهی امام جمعه موقت اهل سنت بخش هیدوچ شهرستان سیب و سوران در گفتگو با شستونحمله موشکی آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه را محکوم کرد و اذعان داشت: آمریکا دشمن تمامی مسلمانان جهان است برای این کشور حمله به سوریه، افغانستان و دیگر کشورهای مسلمان جهان تفاوت ندارد.
حملات نا بخردانه دولت ترامپ نشانگر استمرار دشمنی با اسلام است
 وی افزود: ترامپ با حمله به سوریه ذات واقعی خود را نشان داد و این موضع برایش گران تمام خواهد شد زیرا این حمله مقدمه ای برای ایجاد تنش در منطقه خواهد شد.
امام جمعه موقت اهل سنت هیدوچ خاطر نشان کرد: جدیدترین جنایت متجاوز گرایانه آمریکا به کشور مسلمان سوریه نشانگر استمرار دشمنی این کشور با امت مسلمان جهان در راستای اهداف خبیثانه رژیم صهیونستی است.
گفتنی است ارتش ایالات متحده آمریکا روز گذشته پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک مورد حمله قرار داد.
جامعه جهانی باید برنامه ای در برابر خودسری های دولت ترامپ اتخاذ کند
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در واکنش به حملات موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاهی هوایی در سوریه این اقدام را محکوم کرد.
مولوی شمس الحق دامنی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پهره اظهار کرد: بر اساس قوانین بین الملل هیچ  کشوری حق مداخله و تجاوز به حریم سایر کشورها را ندارد.
حملات موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی در سوریه محکوم است
وی گفت: دولت ترامپ به دنبال منافع خود دست به این حملات در سوریه زده است و به طور قطع منافعی جز این را دنبال نمی کند از این رو باید ملت های مسلمان با یکدیگر بیش از این اتحاد ورزند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ضمن رد استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه ادامه داد: باید جامعه جهانی جلوی خودسری های دولت آمریکا را گرفته تا نتواند هر وقت که خواست بر علیه کشورهای اسلامی در منطقه از خود واکنشی بروز دهد.
حمله آمریکا به سوریه نشانه شکست سیاست های آمریکاست
سرپرست حوزه علمیه سیب و سوران با اشاره به محکوم کردن حملات آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه گفت: ترامپ دچار اشتباه شده و این اقدام وی به ضررش تمام خواهد شد.
مولوی محمد حسن بیجارزهی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه ضمن محکوم کردن حملات آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه اظهار داشت: بحث های پیرامون تسلیحات شیمیایی در سوریه بهانه است زیرا سوریه سالهاست تسلیحات خود را تحویل داده لذا ترامپ دچار اشتباه شده و این اقدام وی به ضررش تمام خواهد شد.
وی با بیان اینکه ایران بزرگترین قربانی سلاح های شیمیایی در تاریخ معاصر است، گفت: هرگونه استفاده از سلاح های شیمیایی محکوم است بر همین اساس آمریکا با انجام چنین حملات تجاوزکارانه ای در جهان بی قانونی و بی نظمی می کند.
سرپرست حوزه علمیه سیب و سوران حمله آمریکا به سوریه را نشان شکست سیاست های آمریکا خطاب کرد و ادامه داد: حمله به کشور دیگری علاوه بر اینکه توجیه عقلی ندارد از لحاظ شرعی و سیاست نیز قابل قبول نیست.
گفتنی است ارتش ایالات متحده آمریکا روز گذشته پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را با ۵۹ موشک مورد حمله قرار داد.