واقعه غدیر خم برای اولین بار در جزیره هرمز بازسازی می شود

سرپرست اداراه تبلیغات اسلامی هرمز گفت : به مناسبت عید ولایت و امامت و همزمان با شب عید سعید غدیر خم ، واقعه غدیر خم برای اولین بار در جزیره هرمز بازسازی می شود. حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری  با تبریک سالروز ولات امام علی النقی (ع)، فرارسیدن هفته دفاع مقدس و عید بزرگ غدیر به […]

سرپرست اداراه تبلیغات اسلامی هرمز گفت : به مناسبت عید ولایت و امامت و همزمان با شب عید سعید غدیر خم ، واقعه غدیر خم برای اولین بار در جزیره هرمز بازسازی می شود.

حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری  با تبریک سالروز ولات امام علی النقی (ع)، فرارسیدن هفته دفاع مقدس و عید بزرگ غدیر به مردم ولایتمدار ایران اسلامی با بیان اینکه بشریت مدیون امام علی (ع) است، بیان داشت: غدیر از حوادث بزرگ جهان اسلام و مایه فخر مسلمانان است و در این روز دین اسلام کامل شد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی هرمز با بیان این که واقعه غدیرخم به عنوان یک واقعه مهم در تاریخ اسلام است، تأکید کرد: اگر حادثه غدیر خم اتفاق نمی افتاد دین اسلام ناقص می ماند و بدون ولایت و امامت، دین کامل نیست. غدیر اساس دین اسلام و ثمره نبوت پیامبر(ص) است، نام غدیر تعیین کننده صراط مستقیم تا آخرین روز دنیاست‌ و خطابه غدیر زنده‌ترین سند آن نتیجه‌اش، ولایت امیرالمومنین(ع) است.

حجت الاسلام گلزاری غدیر را یکی از نقاط عطف تاریخ بشریت و مسلمانان دانست و اظهارداشت: پیامبر اکرم(ص) در روز مبارک غدیر، به امر الهی وصی بلافصل خود را منصوب کرد تا آن چراغ هدایتی که از وحی روشن شده بود همچنان روشن نگه داشته شود.

وی یادآورشد: یکی از معنای غدیر این است که انسان نیازمند حجت الهی است و عقل انسان به تنهایی قادر نیست بسیاری از گره های کور را باز کند پس این حجت الهی است که می تواند انسان را در مواقع ضروری کمک کند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی هرمز تصریح کرد: غدیر نشانه این است که جهان بی هدف و بیهوده آفریده نشده و هر خلقتی هدفی را دنبال می کند؛ هدف روز غدیر نیز این است که انسان به کمال برسد چرا که بدون راهنما رسیدن به کمال ناممکن است.

وی بیان داشت: اهمیت تاریخی واقعه غدیر خم بالاست و نفاق و تفرقه ای که در حال حاضر در بین مسلمانان است به خاطر عدم اجرا کردن دستورات پیامبر (ص) در این روز بود.

گلزاری، ولایت را ادامه رسالت پیامبر اکرم(ص) در روز تاریخی غدیر عنوان کرد و افزود: این ولایت برای این است که بین انسان و خداوند متعال فاصله ایجاد نشود. اگر حادثه غدیر خم اتفاق نمی افتاد دین اسلام ناقص می ماند و بدون ولایت و امامت، دین کامل نیست.

حجت الاسلام گلزاری با بیان اینکه ولایت سد مستحکمی در مقابل وسوسه های شیاطین انس و جن است، یادآورشد: ولایت به منزله نخ تسبیهی است که همه موحدین و مؤمنان را در کنار هم قرار می دهد.

وی با گرامیداشت در پیش بودن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: این دوران اوج افتخار و سندی بر ولایتمداری، سلحشوری و غیرت دینی ملت ایران اسلامی است. دفاع مقدس آثار و برکت های زیادی برای نظام الهی ما به همراه داشت و ولایتمداری، رشادت و جانفشانی رزمندگان را در دفاع از دین خدا برای جهانیان ثابت کرد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی هرمز “اضافه کرد: رزمندگان اسلام  در دفاع مقدس کاری کردند که امروز همه آزادیخواهان دنیا با ادامه دادن راه آنها و با تاسی از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، در برابر زورگویان و ظالمان جهان ایستاده اند.

وی بیان داشت: جزیره شهید پرور هرمز با داشتن حدود هفت  هزار نفر جمعیت در هشت سال دفاع مقدس نقش بسزای داشت و به نسبت جمعیت بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

دبیر ستاد غدیر هرمز اظهارداشت: همزمان با دهه ولایت علوی ۱۵ کارگاه غدیر شناسی در سطح جزیره هرمز  برگزار شد همچنین ۲۰ گفتمان دینی با هدف تبیین ابعاد متفاوت واقعه بزرگ غدیر در مساجد این جزیره برگزار شد.

حجت الاسلام گلزاری خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقه حفظ خطبه غدیر برای هیئت مذهبی خواهران و برگزاری جشن ولایت توسط کانون فرهنگی علی ابیطالب(ع) هرمز، همایش پیاده روی غدیر توسط اداره ورزش و جوانان و دیدار با سادات این جزیره از دیگر برنامه های ستاد غدیر هرمز  در دهه ولایت و امامت است.

گلزاری گفت: همزمان با عید غدیر خم از سوی حوزه مقاومت شهدای هرمز  بین ۷۲ خانوار بی بضاعت ارزاق و و ۵۲خانوار کمک هزینه خرید لوازم تحریر و لباس  توزیع می شود. در روز عید غدیر مرکز بهداشتی درمانی هرمز طرح ویزیت رایگان بیماران به مناسبت عید غدیر اجرا خواهد کرد.

حجت الاسلام گلزاری بیان داشت: به مناسبت عید ولایت و امامت و همزمان با شب عید سعید غدیر خم ، واقعه غدیر خم برای اولین بار در جزیره هرمز  بازسازی می شود.