امروز

شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۹:۳۷ بعد از ظهر

مدیر کل گمرک قشم گفت: ۲۰ هزار و ۹۰۷ تن کالا به ارزش ۹۷ میلیون و ۷۳۴ هزار دلار در نیمه نخست امسال میزان واردات قطعی بود که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۵ از نظر وزن ۳۶ درصد و از نظر ارزش دلاری ۴۴ درصد کاهش داشته است.

حسین سعیدی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در همین مدت ۲۲ هزار و ۹۵ تن کالا به ارزش ۶۲۲ هزار و ۹۱۷ دلار به خارج از کشور صادر شد که در همسنجی با پارسال از نظر ارزش دلاری ۲۳ درصد و از نظر وزنی ۱۱۷ درصد رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست امسال افزون بر ۷۰۲ تن کالای ترانزیت خارجی به ارزش ۱۸۴ میلیارد و ۱۱۲ میلیون ریال از طریق گمرک قشم صورت گرفت که نسبت به سال قبل از نظر وزن ۷۵ درصد و از نظر ریالی ۴۷ درصد کاهش داشت.
وی میزان ترانزیت خارجی وارده به گمرک قشم را در این مدت حدود ۱۹ هزار و ۴۰۶ تن با ارزش چهار هزار و ۴۷۴ میلیارد و ۵۹۱ میلیون ریال اعلام کرد که نسبت به ۶ ماهه نخست سال قبل ۳۳ درصد از نظر وزن و ۲۳ درصد از نظر ارزش ریالی کاهش داشته است.
مدیر کل گمرک قشم در ادامه اظهارداشت : درنیمه نخست امسال ۳۶۶ فقره اظهارنامه ورود موقت با ارزشی افزون بر پنج میلیون و ۶۹۹ هزار دلار صورت گرفت که نسبت به سال قبل از نظر تعداد ۴۱ درصد رشد و از نظر ارزش دلاری ۵۲ درصد کاهش داشته است.
سعیدی تصریح کرد: در همین مدت ۲۸۵ تن کالای ملوانی به ارزش ۶ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال وارد کشور شد که به نسبت ۶ ماه نخست سال گذشته از نظر وزن و ارزش به ترتیب چهار و ۱۸ درصد کاهش نشان می دهد.
وی افزود: در این مدت تعداد پروانه های کابوتاژ (حمل کالا از یک نقطه به نقطه دیگر کشور از راه دریا یا رودخانه‌های مرزی ) صادره ۵۴ هزار و ۹۰۹ فقره به وزن یک میلیون و ۳۲۲ هزار و ۷۵۰ تن است که در مقایسه مدت مشابه سال ۱۳۹۶ از نظر تعداد و وزن به ترتیب ۶۶ و ۱۲ درصد کاهش داشت.
سعیدی در ادامه گفت: در ۶ ماه نخست امسال مجموع شمار مسافران ورودی و خروجی از گمرک سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۱۷۹ نفر بوده که یک درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به ارائه خدمات ۲۴ ساعته و در سه شیفت کاری برای کاهش زمان صدور پروانه برای خوودروهای ورودی افزود: کل وسائل نقلیه ورودی و خروجی در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ از طریق اسکله لافت و پُهل ۵۷۷ هزار و ۷۹۱ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل با یک درصد کاهش رو برو شد.
مدیر کل گمرک قشم گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بالغ بر ۴۳۷ میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال درآمد گمرک قشم بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد کاهش نشان می دهد.
سعیدی ، عمده کالاهای قاچاق کشف شده در ۶ ماهه نخست امسال را پوشاک، خودرو و آمپول نیروزا اعلام و اظهار کرد: در این مدت ۲۲ فقره پرونده قاچاق کالا با ارزش ریالی بیش از ۱۵ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال تشکیل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۵۷ درصد افزایش و از حیث ریالی ۲۶۸ درصد رشد رشد نشان می دهد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=24232
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی