هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا رأی گیری خود را آغاز کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی اِن اِن،‌ از ساعت ده صبح روز دوشنبه اعضای هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا برای اعلام رسمی پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب این کشور در مرکز هر ایالت آرای خود را به صندوقهای رأی می اندازند. ۰۱:۰۴ انتظار می رود که تا پایان روز دوشنبه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی اِن اِن،‌ از ساعت ده صبح روز دوشنبه اعضای هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور آمریکا برای اعلام رسمی پیروزی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب این کشور در مرکز هر ایالت آرای خود را به صندوقهای رأی می اندازند.

۰۱:۰۴ انتظار می رود که تا پایان روز دوشنبه به وقت محلی آمریکا، دونالد ترامپ ۲۷۰ رأی الکترال مورد نیاز خود برای راهیابی به کاخ سفید را کسب نماید.

۰۱:۰۲ تا ساعت دو بعد از ظهر روز دوشنبه، آرای الکترال کالج ۳۰ ایالت از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا به صندوقهای رأی انداخته شد. دونالد ترامپ با کسب ۱۷۶ رأی- در برابر ۱۰۳ رأی هیلاری کلینتون- پیشتاز است.

تا ساعت یک بعدازظهر روز دوشنبه، ‌۲۳ ایالت از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا آرای خود را به صندوقهای رأی انداختند و تاکنون، دونالد ترامپ با ۱۳۵ رأی از رقیب خود- «هیلاری کلینتون» با ۸۳ رأی- پیش افتاده است.

شایان ذکر است که ۵۳۸ عضو هیأت انتخاب کنندگان رئیس جمهور مطابق با نتایج انتخابات ماه نوامبر در هر ایالت،‌ آرای خود را به صندوق می اندازند.