هواشناسی قشم: خلیج فارس یک هفته ابری و بارانی است

هواشناسی جزیره قشم هوای اکثر مناطق غربی خلیج فارس، جزایر غربی، تنگه هرمز و شرق و شمال استان هرمزگان را در یک هفته آینده ابری همراه با بارش پراکنده و وقوع آذرخش پیش بینی کرد.  به نقل از اطلاعیه شماره ۲۲اداره هواشناسی شهرستان قشم که یک نسخه آن روز شنبه به دفتر این خبرگزاری در […]

هواشناسی جزیره قشم هوای اکثر مناطق غربی خلیج فارس، جزایر غربی، تنگه هرمز و شرق و شمال استان هرمزگان را در یک هفته آینده ابری همراه با بارش پراکنده و وقوع آذرخش پیش بینی کرد.

 به نقل از اطلاعیه شماره ۲۲اداره هواشناسی شهرستان قشم که یک نسخه آن روز شنبه به دفتر این خبرگزاری در قشم نمابر شد از روز شنبه تا دوشنبه این هفته مناطق غربی خلیج فارس در معرض ناپایداری جوی به صورت وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و غبار، افزایش ابر و بارش باران قرار خواهد گرفت و دریا نیز در این مدت مواج خواهد شد.

براساس این گزارش از اواخر یکشنبه تا سه شنبه این هفته با نفوذ جو ناپایدار به جنوب شرق کشور ضمن افزایش سرعت باد افزایش ابر و بارش های پراکنده در جزایر غربی، تنگه هرمز و شمال و شرق استان پیش بینی می شود.

به پیش بینی اداره هواشناسی جزیره قشم از ظهر پنجشنبه تا صبح شنبه هفته آینده با شکل گیری سامانه ناپایدار حرارتی روی دریای عمان، وزش باد و افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و رعد و برق در شرق و شمال استان صورت می گیرد و درهمین مدت دریای عمان نیز بطور نسبی مواج خواهد بود.

منبع ایرنا