امروز

پنجشنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۹:۱۵ بعد از ظهر

در هفدهمین جشنواره تکریم از خیرین مدرسه ساز که با حضور مسئولین استان و شهرستان قشم در محل تالار آئینه قشم برگزار شد از ۲۰۰ نفر خیرین مدرسه ساز که در تجهیز و آماده سازی فضای آموزشی مدارس قشم فعالیت داشته اند تجلیل بعمل آمد.

امام جمعه قشم در این مراسم گفت: بر اساس آیات قرآن خداوند چنین وعده داده است که برای هر کار خیر که در دنیا انجام شود مانند دانه ای که در زمین کاشته می شود  برای هر امر خیر که در دنیا انجام گرفته است هفتصد برابر دنیوی پاداش در آخرت جزا می دهد و چه کسی بهتر از خدا به عهد خود وفا می کند .

وی افزود: انفاق در راه خدا نوعی جهاد است که در کنار جهاد با جان قرار داده شده است و همانطور که در قرآن آمده است جانها و مال تان را خداوند خریداری می کند و در عوض آن در آخرت بهشت را عطا می کند.

حجت الاسلام جوکار ادامه داد: مدرسه سازی تقویت فرهنگ و اقتصاد است چرا که کسی که یک کلاس درس می سازد صد فرد را می سازد که این فردها ، فرداها را می سازند.

امام جمعه قشم جهت رونق مدرسه سازی ضمن تقدیر از خیرین مدرسه سازطرح مشارکتی ساخت مدارس را پیشنهاد داد و بیان داشت : افراد و گروه ها می توانند با مشارکت هم مدرسه ها را بسازند چرا که ممکن است فردی به تنهایی نتواند یک مدرسه را بسازد و مردم هم از کمک های کم خود دریغ نکنند چرا که همین کمک های کم هم نزد خداوند از اجر بالایی برخوردار است.

وی در پایان برای تشویق خیرین به آموزش و پرورش پیشنهاد داد اوراق بهادار معنوی و سند مالکیت معنوی را صادر نماید.

مدیر آموزش و پروش شهرستان قشم هم در این آئین باشکوه گفت: آموزش و پروش با دارا بودن بالاترین بازدهی نسبت به سرمایه گذاری مشابه از اهمیت خاصی برخوردار است و به نوعی سرمایه گذاری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود.

وی افزود: دراین شهرستان زمینه های متعددی با منابع محدود برای سرمایه گذاری وجود دارد ، این که کدام یک از زمینه ها برای برای سرمایه گذاری تعیین شود از جنبه های مدیریت راهبردی است اما ما معتقدیم که آموزش و پرورش دارای زمینه ای است که بالاترین اولویت را برای سرمایه گذاری دارد.

بهرام پور اشرف ادامه داد : آموزش و پرورش در گسترش فرهنگ صحیح و کاهش هزینه های اجتماعی و تحقق اهداف مشترک ملی و مذهبی و ایجاد زمینه برای مشارکت جدی مردم در زمینه های مختلفی که دولت انتظار دارد نقش مهمی را ایفا می کند چرا که خروجی آموزش و پرورش تربیت انسانهای متعهد و مسئولیت پذیر ، آینده نگر ، ایثار گر و عدالت خواه است.

وی تصریح کرد : بدون همیاری خیرین ، آموزش و پروش به تنهایی قادر به آماده سازی و تجهیز فضاهای آموزشی مدارس نیست و امروز مشارکت های مردمی جزئی جدایی ناپذیر برای رشد استعدادها و محرومیت زدایی است.

بهرام پور اشرف با بیان اینکه حدود ۲۴ مدرسه فرسوده در جزیره قشم وجود دارد اظهار داشت: برای کمک به ساخت این مدارس نیازمند نگاه ویژه خیرین و مسئولین منطقه آزاد داریم تا دانش آموز ما در فضایی امن و استاندارد آموزشی بتوانند مسیر کسب علم و دانش را طی کنند و رقابت جدی در امر آموزشی با مناطق دیگر داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش قشم با تقدیر از حمایت خیرین مدرسه ساز جزیره قشم عنوان کرد : حدود ۵۰ میلیارد ریال توسط خیرین در بخش مرکزی و شهاب جزیره قشم برای احداث مدارس وبازسازی کلاسهای درس هزینه شده است و ۵ میلیارد و چهارصد میلیون ریال هم برای تجهیز و هوشمند سازی و مرمت مدارس اختصاص یافته است.

    در پایان این مراسم لوح سپاس خیرین مدرسه ساز توسط مسئولین به ایشان تقدیم گردید.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی