هرگز زیر بار قلدر نخواهیم رفت

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت:ملت ایران به تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب و با تلاش مسئولین خدمتگزار هرگز زیر بار قلدر نخواهد رفت. حجت الاسلام رضا جوکار با بیان اینکه داشتن رهبری آگاه، مقتدر، شجاع و مسلط به همه امور، نعمتی بزرگی برای ملت ایران است، ادامه داد: […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت:ملت ایران به تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب و با تلاش مسئولین خدمتگزار هرگز زیر بار قلدر نخواهد رفت.

حجت الاسلام رضا جوکار با بیان اینکه داشتن رهبری آگاه، مقتدر، شجاع و مسلط به همه امور، نعمتی بزرگی برای ملت ایران است، ادامه داد: مسئولان کشور نباید کاری کنند که رهبر معظم انقلاب در خصوص بعضی مسائل به ویژه امور اقتصادی مردم، توانمندی نیروهای ایران و تبیین چهره دشمن دغدغه ای داشته باشند.
خطیب جمعه قشم گفت: در دیدار اخیر کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب، معظم له بر توانمندی های ۶ گانه کشور از جمله قدرت بالای ایران و اهمیت تقویت آن برای جلوگیری از زیاده خواهی دشمنان تاکید کردند.
وی اضافه کرد: تبیین این نکته کلیدی که نباید دشمن را دست کم بگیریم و دلخوش به شعارهای آنان باشیم، از دیگر محورهایی بود که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کرد.
حجت الاسلام جوکار اظهار کرد: خوشبختانه معظم له پیوسته پرده از چهره دشمن برمی دارند و به کسانی که دشمنی های آمریکا، انگلیس و اسرائیل را منکر می شوند، بی پرده هشدار می دهند.
وی با بیان اینکه مردم ایران، آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند، افزود: اطمینان داریم که ذهنیت استکبار جهانی تسلط بر ثروت ملی ایرانیان و خدشه دار کردن ارزش های اسلامی ملت ایران است.

امام جمعه قشم اظهار داشت:ملت ایران به تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب و تلاش مسئولین خدمتگزار هرگز زیر بار قلدر نخواهد رفت.
حجت الاسلام جوکار در ارتباط با نگرانی های رهبر معظم انقلاب در امور اقتصادی نیز گفت: معظم له در نشست های خصوصی با مسئولان، به صراحت بر وظیفه رسیدگی شخصیت ها و وزرا به مسائل معیشتی مردم تاکید می کنند.
وی با انتقاد از کم تحرکی برخی مسئولان در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در این زمینه حکم حکومتی و فرمان ولایی در ابعاد مختلف به ویژه در امور اقتصادی است و باید روند اجرای راهبردهای اقتصاد مقاومتی شتاب گیرد.
امام جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه ها، حمایت از مظلومان جهان را از اولویت های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در سطح کلان، حامی مستضعفان و دشمن ظالمان منطقه و جهان است.
به گفته وی، آل سعود با تمام جنایتی که علیه بشریت در جنگ با مردم مظلوم یمن کرده است و با وجود حمایت هایی که از داعش در مبارزه با مردم کشورهای اسلامی می کند، با پرداخت رشوه دهان سازمان ملل را بست و این سازمان نام عربستان و حامیان این رژیم ظالم را از لیست سیاه خارج کرد.
وی با اشاره به حادثه کشته شدن ۵۰ تن از مردم آمریکا به دست یکی از نیروهای داعش، گفت: این حادثه نشانه وعده الهی در بازگرداندن نقشه شوم دشمنان به سوی خودشان است.
امام جمعه قشم گفت: ایران با هر اقدام تروریستی در هر نقطه از جهان از جمله اتفاقی که در آمریکا افتاد، به شدت مخالف است اما این اتفاق باعث شد که آتش جنگ به جان ملت ایجاد کنندگان گروهک جنایتکار و تروریستی داعش نیز بیافتد.
حجت الاسلام جوکار همچنین از قرار دادن نام رژیم کودک کش اسرائیل به عنوان رئیس گروه حقوقی سازمان ملل نیز به عنوان یکی دیگر از بی عدالتی های جوامع بین المللی تحت فشار استکبار جهانی نام برد.
امام جمعه شهرستان قشم گفت: این اقدام از سوی اتحادیه عرب نیز با اعتراض همراه شده و اگر این اتحادیه نگران وضعیت خود و مسلمانان جهان است باید اقدامی عملی برای جلوگیری از تکرار این مشکلات بردارد.
حجت الاسلام جوکار با اشاره موفقت های ایران در مقابله با اقدام های تروریستی دشمنان، اظهار کرد: استکبار جهانی به کمک گروهک های دست نشانده خود تلاش می کنند که در ایران نیز ناامنی ایجاد کنند اما با وجود رهبری آگاه و دوراندیش، مردمی ولایتمدار، نیروهای بیدار بسیج، سپاه، ارتش و سربازان گمنام امام زمان(عج)، تمام فنته های دشمنان نقش بر آب شده است.

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود به ۱ تیرماه روز سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) اشاره کرد و از متولیان امر تبلیغ و سازمان تبلیغات اسلامی استان و شهرستان بواسطه تلاش در جهت دین تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین به روز اصناف در تقویم نیز اشاره کرد و افزود: وجود اصناف و بازاریان در جامعه نعمت بزرگی است.

جوکار ضمن دعوت اصناف به رعایت انصاف افزود: در بازار به افراد متدینی نیاز است که جلوی کم فروشی، گران فروشی و احتکار را در جهت جلوگیری از بدنامی بازار و بازاری ها بگیرند.

حجت الاسلام جوکار به ۱۵ رمضان مصادف با میلاد پر برکت کریم اهل بیت علیهم السلام نیز اشاره کرد و گفت: باید از زندگی و سیره امام حسن که کمک به نیازمندان و فقرا بود درس بگیریم و در کنار موسسات و نهاد های حمایتی در سطح نماز جمعه نیز اقداماتی در جهت کمک به اقشار نیازمند صورت پذیرد.