امروز

جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۵:۱۲ بعد از ظهر

علیرضا مجرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: برابر اعلام آمار رسمی سازمان پزشکی قانونی کشور، استان هرمزگان با کاهش ۸/۲۰ درصدی تلفات ناشی از سوانح رانندگی در جاده‌های استان عنوان برترین استان کشور را در ۷ ماهه  امسال کسب کرد.

وی ادامه داد: بی‌تردید برنامه‌ریزی هدفمند، مدیریت و نظارت صحیح و همت و تلاش مضاعف دست‌اندرکاران مرتبط با این بخش، این کاهش چشمگیر حوادث و سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن را در پی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان تصریح کرد: در وقوع تصادفات جاده‌ای سه عامل اصلی نقش بسزایی دارند که این عوامل انسان، خودرو و جاده است که سهم هر کدام در وقوع تصادف مشخص است هرچند که در تصادفات ده‌ها علل دیگر نقش‌آفرینی می‌کنند و سازمان‌ها و دستگاه‌ها در این تصادفات مقصر شناخته می‌شوند.

این مسؤول آموزش فرهنگ ترافیک را مهمترین اقدام دانست و گفت: آموزش و ارتقای فرهنگ رانندگی و ترافیک به عنوان یک اقدام فرابخشی باید در دستور کار قرار گیرد.
مجرد اظهار کرد: با عنایت به اهمیت پیشگیری از وقوع تصادفات و ارائه راهکارهای کاهشی در تلفات ناشی از تصادفات و تاکید ۱۰ درصد کاهش سالانه تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای کشور براساس آمارهای اعلام شده از سوی پلیس راه استان طی ۷ ماهه سال جاری تعداد تصادفات ۱۳۰۰ فقره اعلام گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش ۶/۱۸ درصد برخوردار بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان یادآور شد: از این میزان، تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای فوق‌الذکر که از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور طی ۷ ماهه سال جاری اعلام گردیده، تعداد متوفیان تصادفات در جاده‌های استان (برون‌شهری و روستایی) ۱۶۸ نفر اعلام شده که نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۰.۸ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع تلفات تصادفات استان درمدت ذکر شده  تعداد ۱۲۵ نفر در محورهای برون‌شهری جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل  3/31 درصد کاهش داشته است.

مجرد افزود: استان هرمزگان در مقایسه با سایر استان‌ها در رتبه‌بندی کشوری در رتبه اول قرار گرفته و در محورهای روستایی ۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند که از ۴۳.۳ درصد افزایش داشته که استان هرمزگان در مقایسه با سایر استان‌ها در رتبه‌بندی کشوری در رتبه بیست و هفتم قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار کرد: تعداد یک هزار و ۷۹۶ نفر در محورهای برون‌شهری مصدومین تصادفات بوده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸/۱۷ درصد افزایش برخوردار و در مقایسه با سایر استان‌ها در رتبه‌بندی کشوری در رتبه سی‌ام قرار گرفته است.

وی  خاطرنشان کرد: در مجموع تعداد تلفات تصادفات استان در ۷ ماهه سال جاری با کاهش ۸/۲۰ درصدی تلفات یعنی کاهش ۴۴ نفر در مقایسه با سایر استان‌ها در رتبه‌بندی کشوری در رتبه اول قرار گرفته است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی