امروز

جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۴:۱۲ بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد افشاری نژاد چهارشنبه شب در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی هرمزگان با بیان اینکه سازمان ثبت احوال با رویکرد و تکیه بر تکنولوژی‌ های نوین وارد مرحله‌ای پویا، کارآمد و به‌ روز شده است، تصریح کرد: ارائه آنلاین و به ‌لحظه اطلاعات و آمار مورد نیاز اربابان رجوع و دستگاه‌ ها و سازمان‌های آمارگیر از جمله دستاوردهای قابل تامل ثبت احوال در این سال‌هاست.

افشاری ‌نژاد با بیان اینکه استان هرمزگان در باب اجرای طرح کارت هوشمند ملی تاکنون دستاوردهای خوب و قابل قبولی داشته است، یادآور شد: در بعد زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت ‌افزاری تمامی امکانات مورد نیاز به صورت مکفی در رابطه با کارت هوشمند ملی فراهم شده که این امر سبب تسریع در امور و رفاه و رضایت بیشتر مردم شده است.

وی با بیان اینکه هرمزگان، دومین استان جوان کشور محسوب می شود، اضافه کرد:‌ در هشت ماهه نخست سال ‌جاری بیش از ۲۸ هزار ولادت در استان هرمزگان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان همچنین در بخش‌هایی دیگر از این نشست با اشاره به فرارسیدن هفته ثبت احوال، به تشریح دلایل کم‌ ثبتی و دیرثبتی در استان پرداخت و بر لزوم ساماندهی قبرستان های غیررسمی و بدون متولی و غیرمحصور تاکید کرد.

تمامی دستگاه‌ ها به ثبت بهتر وقایع حیاتی در استان هرمزگان کمک کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خواستار کمک تمامی دستگاه‌ ها به ثبت بهتر وقایع حیاتی در استان هرمزگان شد.

بهروز اکرمی همچنین در ادامه نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان با بیان اینکه ثبت وقایع و صدور اسناد هویتی، امری امنیتی و ملی است، اظهارداشت: این امر و نهاد متولی آن یعنی ثبت احوال از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و از همین رو انتظار این است که تمامی دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف، به ثبت هر چه بهتر وقایع حیاتی در استان هرمزگان کمک کنند.

وی با بیان اینکه آمار اعلامی ثبت احوال نشان می‌دهد که در استان امر ثبت وقایع حیاتی به خوبی در حال انجام و نسبت به میانگین‌ کشوری از شرایط خوبی برخوردار است، عنوان کرد: در حوزه شرق استان هرمزگان مشکلاتی در باب زیرساخت‌های ارتباطی داریم که انتظار است دستگاه‌های مربوطه مساعدت و همکاری لازم را برای توسعه زیرساخت‌ها و امکانات داشته باشند.

اکرمی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات طی ماه‌های آینده اشاره کرد و افزود: از هم اکنون باید با رصد تمامی امکانات و تجهیزات خود را در تمامی سازمان‌های مربوطه برای این رویداد ملی که اساس نظام است، آماده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان همچنین خواستار همکاری بیشتر رسانه ملی در استان برای اطلاع ‌رسانی در باب کارت هوشمند ملی و ثبت به موقع وقایع حیاتی شد.

بررسی وضعیت ثبت وقایع حیاتی، بررسی مشکلات ثبت وقایع حیاتی، ارائه گزارش عملکرد و جمع ‌بندی توسط اعضا از دستورالعمل‌های این نشست بود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی