امروز

دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۱۱ بعد از ظهر

معاون مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان: هدف کمیته امداد توانمند سازی و خودکفایی خانواده های نیازمند است.

مهرداد تاجیک در همایش تجلیل از زنان موفق کمیته امداد قشم  گفت : مجموعه کمیته امداد استان در خدمت   ۵۷۰۰۰ نفر مددجو است و۱۳۰۰۰  نفر را بطور  مستقیم تحت پوشش تحت حمایتی قرار داده است.

وی افزود: سعی امداد بر این است تا با حمایت از کسانی که توانایی اشتغال دارند چرخه اقتصادی کشور را پویا سازد و به همین منظور به مددجویان و فرزندان آنها تا سقف ۹۰۰ هزار تومان برای شرکت در هر دوره آموزشی دلخواه  پرداخت می شود.

معاون مدیر کل امداد استان اظهار داشت :برای این منظور تفاهم نامه ای با نظام پرستاری تنظیم شده است و علاوه بر این برای طرح هتل کاشانه آماده واگذاری وام ۱۵ میلیون تومانی به مددجویان هستیم.

تاجیک بیان داشت : ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان هستند و تمام زنان مددجوی زیر ۵۵ سال از پوشش کامل بیمه برخوردارند و پس از این سن بازنشسته خواهند شد.

وی  با اشاره به  واگذاری تسهیلات اشتغال زایی عنوان کرد: برای اجرای طرح های اقتصادی کمیته امداد آماده  پرداخت وام تا سقف ۴۵ میلیون تومان و وامهای  تا سقف ۳۰میلیون باکارمزد ۴ ارائه می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان در ادامه گفت : پرداخت این تسهیلات به معنای خروج مددجویان از چتر حمایت کمیته امداد نیست و کمیته با مشخص کردن یک کارشناس ناظر در اجرای طرح آنها را یاری می کند و هروقت به صرفه اقتصادی رسید فقط از چرخه  مستمری بگیری خارج می شوند  و حمایتهای آموزشی و فرهنگی مددجویان ادامه خواهد یافت.

وی هچنین با تجلیل از بازنشستگان کمیته امداد یادآور شد : زحمات و تلاشهای کارکنان کمیته امداد  در سالهایی  که امکانات خوبی در اختیار این نهاد نبود اجر و پاداشی مضاعف دارد و به لطف مجاهدت بازنشستگان امداد امروز شاهد  تحولات خوبی در نحوه توزیع کالا و خدمات در این نهاد هستیم که دو سامانه  جامع کشوری از جمله این تغییرات است.

 فرماندار قشم هم در این آئین گفت : بحمد الله نهاد کمیته امداد یکی از نعمتهایی بود که خداوند توسط حضرت امام (ره) به مردم  ایران عطا فرمود که برای رفع مشکل نیازمندان در حال مجاهدت است و سعی برخودکفایی و بی نیازنمودن  آنها دارد.

وی افزود : بازتوانی مجدد خانواده ها و رفع نیازهای عاطفی یکی از مهمترین نیازهای خانواده های مددجو است و پیشنهاد می کنم تا با تشکیل شرکت های تعاونی و طرح های اقتصادی مددجویان و جوانان نیز از این دغدغه رهایی یابند.

 Picture 020 Picture 021 Picture 024 Picture 028 Picture 019 Picture 017 Picture 016 Picture 015 Picture 008 Picture 012

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی