امروز

شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۹:۴۰ بعد از ظهر

معاون مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان: هدف کمیته امداد توانمند سازی و خودکفایی خانواده های نیازمند است.

مهرداد تاجیک در همایش تجلیل از زنان موفق کمیته امداد قشم  گفت : مجموعه کمیته امداد استان در خدمت   ۵۷۰۰۰ نفر مددجو است و۱۳۰۰۰  نفر را بطور  مستقیم تحت پوشش تحت حمایتی قرار داده است.

وی افزود: سعی امداد بر این است تا با حمایت از کسانی که توانایی اشتغال دارند چرخه اقتصادی کشور را پویا سازد و به همین منظور به مددجویان و فرزندان آنها تا سقف ۹۰۰ هزار تومان برای شرکت در هر دوره آموزشی دلخواه  پرداخت می شود.

معاون مدیر کل امداد استان اظهار داشت :برای این منظور تفاهم نامه ای با نظام پرستاری تنظیم شده است و علاوه بر این برای طرح هتل کاشانه آماده واگذاری وام ۱۵ میلیون تومانی به مددجویان هستیم.

تاجیک بیان داشت : ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان هستند و تمام زنان مددجوی زیر ۵۵ سال از پوشش کامل بیمه برخوردارند و پس از این سن بازنشسته خواهند شد.

وی  با اشاره به  واگذاری تسهیلات اشتغال زایی عنوان کرد: برای اجرای طرح های اقتصادی کمیته امداد آماده  پرداخت وام تا سقف ۴۵ میلیون تومان و وامهای  تا سقف ۳۰میلیون باکارمزد ۴ ارائه می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان در ادامه گفت : پرداخت این تسهیلات به معنای خروج مددجویان از چتر حمایت کمیته امداد نیست و کمیته با مشخص کردن یک کارشناس ناظر در اجرای طرح آنها را یاری می کند و هروقت به صرفه اقتصادی رسید فقط از چرخه  مستمری بگیری خارج می شوند  و حمایتهای آموزشی و فرهنگی مددجویان ادامه خواهد یافت.

وی هچنین با تجلیل از بازنشستگان کمیته امداد یادآور شد : زحمات و تلاشهای کارکنان کمیته امداد  در سالهایی  که امکانات خوبی در اختیار این نهاد نبود اجر و پاداشی مضاعف دارد و به لطف مجاهدت بازنشستگان امداد امروز شاهد  تحولات خوبی در نحوه توزیع کالا و خدمات در این نهاد هستیم که دو سامانه  جامع کشوری از جمله این تغییرات است.

 فرماندار قشم هم در این آئین گفت : بحمد الله نهاد کمیته امداد یکی از نعمتهایی بود که خداوند توسط حضرت امام (ره) به مردم  ایران عطا فرمود که برای رفع مشکل نیازمندان در حال مجاهدت است و سعی برخودکفایی و بی نیازنمودن  آنها دارد.

وی افزود : بازتوانی مجدد خانواده ها و رفع نیازهای عاطفی یکی از مهمترین نیازهای خانواده های مددجو است و پیشنهاد می کنم تا با تشکیل شرکت های تعاونی و طرح های اقتصادی مددجویان و جوانان نیز از این دغدغه رهایی یابند.

 Picture 020 Picture 021 Picture 024 Picture 028 Picture 019 Picture 017 Picture 016 Picture 015 Picture 008 Picture 012

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=9211
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی