هدف اصلی اوقات فراغت ترویج اقتصاد مقاومتی باشد

مدیر آموزش و پرورش جزیره هرمز گفت: هدف اصلی اوقات فراغت، اشتغال زایی و آموزش مهارت های زندگی است و در این خصوص باید بحث اقتصاد مقاومتی و راهکارهای لازم را ترویج داد. علی بمپوریان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در طول سال تحصیلی در آموزش و پرورش معمولا بیشتر به بحث […]

مدیر آموزش و پرورش جزیره هرمز گفت: هدف اصلی اوقات فراغت، اشتغال زایی و آموزش مهارت های زندگی است و در این خصوص باید بحث اقتصاد مقاومتی و راهکارهای لازم را ترویج داد.

علی بمپوریان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در طول سال تحصیلی در آموزش و پرورش معمولا بیشتر به بحث آموزش دانش‌آموزان پرداخته می‌شود، بیان داشت: اوقات فراغت فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به مباحث پرورشی و مهارتی دانش‌آموزان در تمام ابعاد است.

مدیر آموزش وپرورش منطقه ای هرمز ضمن تاکید بر برنامه‌ریزی صحیح برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تصریح کرد: کلاس‌های اوقات فراغت باید متنوع، جذاب و مبتنی بر علایق و سلیقه دانش‌آموزان باشد.

بمپوریان اظهارداشت: اگر بتوانیم برنامه های مناسب و مفیدی در این راستا به دانش آموزان ارائه دهید به سراغ شما می آیند، در غیر این صورت این کار میسر نیست. باید برنامه ریزی های لازم برای برگزاری هرچه بهتر اوقات فراغت دانش آموزان صورت گیرد و سعی در ارتقای سطح کلاس ها متناسب با روحیه نوجوانان و جوانان شود.

این مسئول با اعلام اینکه دشمنان امروز با هجمه‌های فرهنگی در نظر دارند تا اعتقادات نوجوانان و جوانان را مورد هدف قرار دهند افزود: توسعه برنامه‌های فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های دانش‌آموزان می‌تواند در جلب و جذب برنامه‌های فرهنگی موثر باشد.

بمپوریان تأکید کرد: با توجه به اینکه امروز آسیب‌های اجتماعی نسل جوان و نوجوان کشور را تهدید می‌کند، لذا لازم است تا با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و سوق دادن نوجوانان و جوانان به سمت فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی آنان را از آسیب‌های اجتماعی دور سازیم.

مدیر آموزش و پرورش هرمز با بیان اینکه باید در پایان دوره برگزاری کلاس های اوقات فراغت، عملکرد آن مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد، گفت: در شهریور ماه، توسط کمیته مربوطه ارزیابی، کمیت و کیفیت کلاس های اوقات فراغت دانش آموزان ارزیابی شده و نقاط ضعف و قوت آن مدنظر قرار می‌گیرند.

بمپوریان با اشاره به اینکه اوقات فراغت هر شخص بستگی به علاقه سلیقه و نیازهای روحی، سن و توان مالی فرد بستگی دارد، اظهارداشت: دانش آموزان بعد از ۹ ماه حضور در مدرسه و کلاس های درسی مختلف، نیاز بیشتری به فعالیت های فرح بخش و نشاط آور دارند.

مدیریت آموزش وپرورش هرمز تاکید کرد: سیاست هایی که امسال با توجه به نامگذاری سال به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، جهت گیری اوقات فراغت خوشبختانه در طول چند سال گذشته به سمت مهارت آموزی و فعالیت های اقتصادی دانش آموزان بوده است.

بمپوریان با تاکید این مطلب که باید دانش آموزان را به سمت و سوی اقتصاد مقاومتی سوق دهیم، اذعان کرد: هدف اصلی اوقات فراغت، اشتغال زایی و آموزش مهارت های زندگی است و در این خصوص باید بحث اقتصاد مقاومتی و راهکارهای لازم این مساله را ترویج داد. نقش والدین و مربیان تربیتی مدارس در این زمینه پررنگ تر از دیگران است از اینرو همه باید برای کمک به این قشر پویا و آینده ساز جامعه اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش هرمز گفت: بدون شک توجه به اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه ریزی برای این سرمایه های گران سنگ این جزیره  یکی از دغدغه های مهم خانواده ها، متولیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش است. غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و نوجوانان یک ضرورت مبرم است و عامل مهمی برای جلوگیری از انحرافات اجتماعی است.