نیروی انتظامی هم به زیر چتر منطقه آزاد قشم رفت

مدیر امور حقوقی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از استقرار منطقه ویژه امنیتی و انتظامی در منطقه آزاد قشم به عنوان پایلوت خبرداد. به گزارش خبرنگار فرینا، محسن پوراحمدی با اعلام این خبر گفت: موضوع استقرار منطقه ویژه امنیتی و انتظامی در مناطق آزاد بعد از ۲۳ سال با پیگیری دبیرخانه شورایعالی مناطق […]

مدیر امور حقوقی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از استقرار منطقه ویژه امنیتی و انتظامی در منطقه آزاد قشم به عنوان پایلوت خبرداد.

به گزارش خبرنگار فرینا، محسن پوراحمدی با اعلام این خبر گفت: موضوع استقرار منطقه ویژه امنیتی و انتظامی در مناطق آزاد بعد از ۲۳ سال با پیگیری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و وزارت کشور ایجاد شد.
پوراحمدی افزود: نیروی انتظامی برابر مقررات امنیت انتظامی مصوب ۱۳۷۳.۷.۹ هیات وزیران که به تایید فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری(مدظله) رسیده است به منظور تامین امنیت و آسایش عمومی در مناطق آزاد اقدام به ایجاد منطقه ویژه انتظامی می نماید.
وی گفت: این منطقه ویژه امنیتی و انتظامی برای اولین بار در منطقه آزاد قشم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
مدیر امور حقوقی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره چگونگی فعالیت این منطقه ویژه توضیح داد: فرمانده منطقه ویژه امنیتی و انتظامی در مناطق آزاد با هماهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انجام وظیفه می نماید و اداره اماکن، راهنمایی و رانندگی و فرماندهی مرزبانی نیز زیر نظر این فرماندهی فعالیت خواهند کرد.
گفتنی است؛ «جلسه تهیه شیوه اجرایی منطقه ویژه امنیتی و انتظامی مناطق آزاد» فردا (چهارشنبه ۲۲ آذرماه) در منطقه آزاد قشم با حضور معاون توسعه مدیریت، مدیرحقوقی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و همچنین نمایندگانی از معاونت انتظامی امنیتی و اداره کل انتظامی وزارت کشور، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دولت تشکیل می شود.