امروز

پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۲۲ بعد از ظهر

رئیس تامین اجتماعی شهرستان قشم از طرح معافیت سهم کارفرما به ازای به کار گیری یک فارغ التحصیل از مجموع دو نیروی کار در هر کارگاه، به عنوان بسته تشویقی سازمان تامین اجتماعی از کارفرمایان در حوزه تولید و خدمات نام برد.

عباس اکبری در نشست با خبرنگاران بمناسبت هفته تامین اجتماعی (۱۹ تا ۲۵ تیرماه) افزود: کارفرمایان با ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی تا پایان امسال و احتمالا قابل تمدید در سال آینده از معافیت ۲۳ درصدی برخوردار می شوند.
* بخشودگی جرایم بیمه ای ۳۵۰ واحد کارگاهی جزیره
وی از طرح خوش حسابی برای کمک به واحدهای تولیدی و خدماتی هم سخن گفت و اعلام کرد: ۳۵۰ واحد کارگاهی این شهرستان با استفاده از مدت زمان ۱۰ اردیبهشت تا ۱۰ تیر ماه امسال و پرداخت بدهی های معوقه خود توانستند از ۲۰ میلیارد ریال بخشودگی جرایم تامین اجتماعی برخوردار شدند.
رئیس تامین اجتماعی شهرستان قشم با اشاره به اینکه مبلغ مطالبات این اداره از واحدهای مختلف در جزیره قشم به ۴۴۰ میلیارد ریال رسیده است، افزود: ادارت و نهادهای دولتی قشم حدود ۸ میلیارد ریال به این اداره بدهکارند و بقیه مطالبات به شرکت ها، پیمانکاران، کارگاه های تولیدی، خدماتی و صنعتی مربوط می شود.
* نیمی از جمعیت ۱۵۰ هزار نفری قشم بیمه هستند
او در بخش دیگری از سخنان خود جمعیت بیمه شدگان تامین اجتماعی قشم را ۷۲ هزار و ۳۰۴ نفر اعلام کرد و گفت: با توجه به جمعیت حدود ۱۵۰ هزار نفری این شهرستان می توان عنوان کرد که نیمی از جمعیت این شهرستان بیمه هستند.
رئیس تامین اجتماعی شهرستان قشم گفت: ۲۳ هزار و ۷۰۹ بیمه اصلی، ۲۱ هزار و ۵۵۰ بیمه اجباری، ۴۲۲ بیمه اختیاری، ۳۸۹ بیمه حِرَف و مشاغل آزاد، ۱۹۱ مورد از بیمه مربوط به رانندگان، ۱۱۲ مورد بیمه بخش بافندگان و صنایع دستی، ۸۱۷ بیمه کارگر ساختمانی، ۵۴ بیمه شده خادم مساجد، ۱۶۸ بیمه بیکاری و ۵ مورد بیمه باربری بخشی از پرونده های بیمه شهرستان قشم است.
وی اعلام کرد: تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی شهرستان قشم در سال گذشته با رقمی معادل ۲۳ هزار و ۷۰۹ مورد، در مقایسه با سال ۹۵ از رشد ۶ درصدی برخوردار بوده است.
اکبری ادامه داد: تعداد بیمه شده های تبعی این اداره به ۴۴ هزار و ۸۴۶ نفر ، مستمری بگیران شامل ۸۷۴ بازنشسته، ۱۱۸ از کارافتاده و یک هزار و ۴۲۶ نفر بازمانده به دو هزار و ۴۱۸ نفر می رسد و یک هزار و ۴۳۱ نفر هم مستمری بگیران تبعی تامین اجتماعی شهرستان قشم هستند.
پرونده های کاغذی تامین اجتماعی قشم، الکترونیکی می شوند
رئیس تامین اجتماعی شهرستان قشم از الکترونیکی شدن پرونده های کاغذی در قشم خبر داد و گفت: امسال قرار است در فاز دوم این طرح حدود ۳۰ هزار پرونده کاغذی با انجام اسکن به سیستم الکترونیکی تبدیل شوند و پرونده همه افراد در کل کشور قابلیت رویت و ارائه خدمات باشد.
به گفته وی، فاز نخست این طرح با هدف حذف پرونده های کاغذی سال گذشته در دستور کار اداره تامین اجتماعی شهرستان قشم قرار گرفت و مراحل الکترونیکی کردن آنها به اتمام رسید.
* شمار کارگاه های فعال قشم به ۲۹۱۵ واحد رسد
او با اعلام اینکه تعداد کارگاه های دایر و بیمه شده قشم به دو هزار و ۹۱۵ واحد رسیده است، افزود: ۳۴۱ کارگاه در غالب کارگاه های پیمانکاری فعالیت می کنند، در ۳۸۶ کارگاه یک نفر بیمه شده، شمار بیمه شده های دو نفره کارگاه ها به ۳۷۸ واحد رسیده و در ۳۸۷ کارگاه هم به ازای هر گارگاه ۳ نفر بیمه شده داریم.
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان قشم ادامه داد: شمار کارگاه های ۴ نفر بیمه شده به ۳۴۳ مورد رسیده، ۲۶۶ کارگاه این شهرستان با ۵ نفر بیمه شده در هر کارگاه مشغول فعالیت هستند، ۴۱۰ واحد بین ۶ تا ۱۰ نفر، ۳۲۷ واحد بین ۱۱ تا ۵۰ نیروی بیمه شده و در ۷۷ کارگاه فعال این شهرستان هم به ازای هر کارگاه بالای ۵۰ نفر بیمه شده مشغول به کار هستند.
وی از صادر شدن سه هزار و ۶۱۶ سند با پرداخت ۴۰ میلیارد ریال در غالب تعهدات کوتاه مدت سال گذشته تامین اجتماعی شهرستان قشم شامل هزینه وسایل کمک پزشکی، هزینه کفن و دفن، ازدواج، بارداری، غرامت دستمزد ایام بیماری، مقری بیمه بیکاری، غرامت نقص عضو و هزینه سفر بیمار و همراه به عنوان بخشی از خدمات این اداره نام برد.
به گفته اکبری، ۱۷۳ میلیارد ریال هم سال گذشته به مستمری بازنشستگان، از کار افتادگی ها و مستمری بازماندگان در غالب پرداختی های بلند مدت این اداره واگذار شده است.
پرداخت ۱۰ میلیارد ریال عیدی مستمری بگیران در سال گذشته بااضافه ۵ میلیارد ریال تفاوت حقوق مستمری بگیران علاوه بر حقوق سال ۹۷ آنان هم از موضوعات دیگری بود که وی از آنها به عنوان دیگر اقدامات تامین اجتماعی یاد کرد.

وی اظهار داشت: از ۲۳ هزار و ۹۹۱ دفتر چه بیمه صادر شده در سال گذشته، سه هزار و ۷۴۵ مورد آن به افراد بیمه شده اصلی و تبعی جدید و ۶۵۵ مورد هم مربوط به صدور دفترچه های المثنی مربوط می شود.

اکبری گفت: با تبدیل شدن خدمات الکترونیکی در اداره تامین اجتماعی شهرستان قشم و راه اندازی سرویس رومینگ سال گذشته ۲۴ هزار و ۳۳۸ فقره لیست اینترنتی از کارگاه ها دریافت کردیم و پنجهزار و ۷۷۲ مورد ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی هم از طریق سیستم الکترونیکی انجام شد.
وی یادآور شد: نام نویسی متمرکز، محاسبه پرداخت بیمه بیکاری، محاسبه و پرداخت کمک هزینه دفن و کفن، کمک پزشکی، هزینه های سفر بیمار، غرامت دستمزد ایام بیماری، هزینه ازدواج، حقوق مستمری بگیران و بازرسی الکترونیک و هوشمند کارگاه ها نیز با روش سیستماتیک انجام می شود که نقش مهمی در حذف کاغذ، کاهش زمان و پیشگیری از ترافیک به همراه دارد.
https://telegram.me/rokninews

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=27554
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی