نقش آفرینی دانش آموزان در فرهنگ و اقتصاد ادامه راه شهدای دانش آموز است

فرماندار شهرستان قشم گفت: دانش آموزان در جهت دهی فرهنگ و اقتصاد کشور نقش ویژه ای بر عهده دارند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری در دیدار نمایندگان دانش آموزان بسیجی با بیان اینکه؛ موقعیت شناسی ویژگی بارز دانش آموز بسیجی است، تصریح کرد: مفهوم بسیجی همیشه مترادف با فرزند ضرورت زمانه […]

فرماندار شهرستان قشم گفت: دانش آموزان در جهت دهی فرهنگ و اقتصاد کشور نقش ویژه ای بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری در دیدار نمایندگان دانش آموزان بسیجی با بیان اینکه؛ موقعیت شناسی ویژگی بارز دانش آموز بسیجی است، تصریح کرد: مفهوم بسیجی همیشه مترادف با فرزند ضرورت زمانه خود بودن و پیشرو و میداندار میادین مختلف بوده است.

او با اشاره به قدرت درک و تحلیل و موقعیت شناسی دانش آموز بلند آوازه شهید محمد حسین فهمیده افزود: آنچه این نوجوان دلیر را به عنوان الگوی ماندگار جامعه دانش آموزی مطرح کرد ایثار، اخلاص، بصیرت و زمان شناسی او بود.
فرماندار قشم در جمع دانش آموزان بسیجی اظهار داشت: امروز فرهنگ و اقتصاد مورد هجمه دشمن قرار گرفته است و توجه به هشدارهای رهبر معظم انقلاب در قالب تعابیری چون شبیخون و ناتوی فرهنگی عمق خطر را روشن می سازد. نصری، اقتصاد مقاومتی و اتکا به تولید داخلی را نقشه راه ترسیم شده توسط رهبر معظم نظام در مقابله با جبهه اقتصادی ذکر کرد. فرماندار قشم خاطرنشان ساخت: همچنانکه دانش آموزان دهه اول انقلاب در لبیک به ندای امام (ره) میز درس و تحصیل علم را رها کردند و برای حفظ اصل انقلاب و تمامیت ارضی کشور جان بر کف رهسپار میدان جنگ شدند، دانش آموزان امروز می توانند با تقویت فرهنگ دینی و ملی خود و ارائه طرح و برنامه در جهت ترویج فرهنگ بهره وری از منابع داخلی، صرفه جویی و خوداتکایی در جنگ نابرابر فرهنگی و اقتصادی نقش بی بدیلی را ایفا نمایند.

فرماندار شهرستان قشم تصحیح الگوی مصرف، تغییر نگرش شغلی در خانواده ها و تشویق به استفاده از تولیدات داخلی را از جمله کارهای زیر بنایی و ضروری ذکر کرد که جامعه دانش آموزی می تواند عهده دار آن شود.

علیرضا نصری خطاب به دانش آموزان بسیجی قشمی با یادآوری اینکه؛ ۱۴ نفر از شهدای گرانقدر شهرستان قشم دانش آموز بودند که با درک ضرورت زمان راهی جبهه های جنگ شدند، گفت: امروز نقش آفرینی شما در حوزه فرهنگ و اقتصاد ادامه همان راه برای بی اثر کردن نقشه های جدید دشمنان و در جهت دست یابی به اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی به عنوان مهم ترین دستاورد شهدا خواهد بود.
بر اساس این خبر روز یکشنبه نمایندگان دانش آموزان بسیجی با حضور در دفتر علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم با او دیدار و گفت و گو کردند همچنین در این دیدار از دانش آموزان نخبه بسیجی تقدیر شد.