نفتی و دولتی بودن اقتصاد دو اشکال ریشه ای در اقتصاد کشور است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: آنچه در رابطه ی نفت باید تحقق یابد خروج آن از شمار درآمدهای دولتی و تبدیل شدن به پشتوانه ی ملت و دولت است. حجت الاسلام والمسلیمن رضا جوکار در خطبه نماز جمعه شهرستان ضمن تبریک بمناسبت میلاد بانوی دوعالم حضرت فاطمه(س) و تبیین سیره زندگی آن حضرت ادامه داد: […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: آنچه در رابطه ی نفت باید تحقق یابد خروج آن از شمار درآمدهای دولتی و تبدیل شدن به پشتوانه ی ملت و دولت است.

حجت الاسلام والمسلیمن رضا جوکار در خطبه نماز جمعه شهرستان ضمن تبریک بمناسبت میلاد بانوی دوعالم حضرت فاطمه(س) و تبیین سیره زندگی آن حضرت ادامه داد: حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار از زنی مسلمان در همسرداری بود.

جوکار ابراز داشت: اطاعت محض از شوهر، مطابق میل او عمل نمودن و عدم درخواست های غیرمعقول از سیره عملی دخت نبی مکرم اسلام(ص) بوده و باید سرمشق زنان عالم باشد.

وی با بیان اینکه سیره زندگی آن بزرگوار، استحکام بنیان خانواده را به دنبال خواهد داشت، افزود: دشمن در مقام مقابله، با ارائه و ترویج نظریات متضاد با معارف اسلامی سعی در تضعیف نهاد مقدس خانواده دارد.

امام جمعه قشم شخصیت بخشی و هموار نمودن زمینه حضور زنان در جامعه توسط اسلام و انقلاب اسلامی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: شایسته است در راستای تکریم و تجلیل از مقام مادر و زن، با برنامه ریزی مناسب پارک اختصاصی بانوان در قشم و درگهان احداث، خلاء موجود پر شود.

وی با اشاره به سالروز ملی شدن صنعت نفت بر خروج این صنعت از سبد اقتصادی دولت تاکید و تصریح کرد: آنچه در رابطه ی نفت باید تحقق یابد خروج آن از شمار درآمدهای دولتی و تبدیل شدن به پشتوانه ی ملت و دولت است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار، نفتی و دولتی بودن اقتصاد را بعنوان دو اشکال ریشه ای در اقتصاد کشور عنوان و اظهار کرد: تا کنون اقتصاد مردمی در کشور تحقق نیافته، می بایست با فعالسازی بخش خصوصی، اقتصاد غیر دولتی و در دست مردم قرار گیرد.

جوکار با تشریح بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر خروج نفت از منبع درآمد کشور، گفت: ایران در شمار کشورهای اصلی تعین کننده سرنوشت نفت در دنیا بوده و باید با همتی مضاعف، نفت را به منبعی برای پیشرفت و اقتدار خود تبدیل کند.

وی انتخابات را نماد اقتدار، استقلال و مردم سالاری دینی عنوان و ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران فرصت نقش آفرینی افراد در سرنوشت خود و کشور را فراهم آورده؛ ضروریست تمامی کسانی که شایستگی خدمت و پایگاه اجتماعی رای را برای خود می بینند کاندید شوند.

امام جمعه قشم با اعلام موضع بی طرفی در انتخابات پیش رو ابراز داشت: امامان جمعه بواسطه الگوگیری از رهبری(مدظله العالی) و وابستگی به تمامی آحاد جامعه، تنها به تبیین جایگاه انتخابات و بیان معیار کاندیدای اصلح از منظر اسلام خواهند پرداخت.

امر به معروف و نهی از منکر، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، همکاری با پلیس، صله ارحام ، توجه به نیازمندان فامیل و اصلاح ذات بین از جمله توصیه های ایشان برای مردم در تعطیلات نوروز بود و خطاب به مسئولان شهرستانی گفت: ضمن جمع آوری متکدیان از سطح شهر، قیمت ها مورد نظارت جدی قرار گیرند و جلوگیری از سرو قلیان در فضاهای عمومی که دور شان جمهوری اسلامی می باشد، مورد توجه قرار گیرد.