امروز

پنجشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۳:۱۵ قبل از ظهر

در این نمایشگاه بیش از ۸۰ شرکت دولتی، مدیریت و خدمات شهری، بخش خصوصی، شرکت های دانش بینان، پارک های علم و فناوری، طراحان مبلمان شهری، تجهیزات پارک های شهری، لوازم و تجهیزات ورزش های همگانی شهری و نشریات تخصصی حضور داشتند.

مهندس سروش نوری نشاط، رئیس هیئت مدیره شرکت معماری ماندگار پارس ارس از منطقه ویژه اقتصادی جلفا با گله مندی از حضور برخی شرکت های بی کیفین چینی در نمایشگاه گفت: وقتی به شرکت هایی که وارد کننده تجهیزات با کیفیت بسیار پایین هستند اجازه حضور در نمایشگاه های داخلی داده می شود امکان فعالیت از شرکت ها و تولید کنندگان داخلی گرفته می شود.

وی تاکید کرد: برخی از افراد تنها به قیمت ها توجه می کنند در حالیکه برای تجهیز فضاهای شهری که با مردم و گاه با جان مردم در ارتباط است باید ارزش بیشتری قائل شد و نسبت به استفاده از لوازم استاندارد به خصوص در فضاهای پارک و بازی بچه حساسیت بیشتری نشان داد.

این شرکت کننده نمایشگاه که با محصولات بازی فضای پارک ها در این نمایشگاه حضور یافته بود با بیان اینکه نظارتی بر ورود کالاهای بی کیفیت خارجی وجود ندارد خاطر نشان کرد: در بازاری که اجناس بی کیفیت چینی با قیمت معادل اجناس با کیفیت داخلی و یا ارزانتر ارائه شود،تولید کننده اگر با کیفیت ترین اجناس را تولید کنم بازنده هستم.

محمد یوسف بدری احمدی شهردار تربت جام با بیان اینکه این نمایشگاه بسیار کمتر از حد انتظار است، گفت: این نمایشگاه پتانسیل های بالقوه بسیاری دارد که با تسهیلاتی در هزینه ها می توان آن ها را بالفعل کرد.

شهردار تربت جام حضور بخش های فرهنگی شهرداری ها و شرکت های مادر تخصصی را بسیار کم رنگ دانست و افزود:شرکت هایی که در بخش های نورپردازی شهری، المان های شهری ومبلمان شهری شرکت کرده بودند نمونه های خوبی برای ارائه داشتند اما برای نمایشگاهی با این حجم و وسعت بهتر بود که شرکت های مادر تخصصی و بخش های فرهنگی شهرداری ها و شهرداری های شهر بزرگ نیز حضور می یافتند.

یکی از شرکت کنندگان نیز با اشاره به اینکه کلان شهرهایی همچون شهرداری های شیراز، آذربایجان غربی، اصفهان، مشهد، تبریز و اهواز یا حاضر نبودند یا با بخش بسیار کوچکی از توان خود در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند و از شرکت هایی که به نوعی با وظایف شهرداری ارتباط دارند در این نمایشگاه تعداد انگشت شماری دیده می شوند.

این شرکت که از بخش اقتصادی شهرداری شیراز در نمایشگاه شرکت کرده بود گفت: شهرداری شیراز با ۹ معاونت، ۱۸ سازمان و ۱۰ منطقه شهری تنها با بخش بسیار کوچکی از خود در این نمایشگاه شرکت کرده است.

سینا احسنت از پارک علم و فناوری گفت:تسهیلات و امکانات ارائه شده در نمایشگاه با نواقصی همراه بود که انتظار می رفت همکاری بیشتری با شرکت کنندگان وجود داشته باشد.

این شرکت با ارائه کارهای نمونه ای چون فرش مجازی در این نمایشگاه حاضر شده بود.

در حاشیه این نمایشگاه در حدود ۸۰۰ نفر از مدیران شهری و شهرداری ها و شورا های شهر، مهندسان و مشاوران خدمات شهری، پیمانکاران و فروشندگان تجهیزات خدمات شهری با برگزاری همایش شهر ایده آل به مدت دو روز و با حضور نزدیک با برگزاری همایش به تبادل نظر و ارائه راهکاری رسیدن به فضای شهری ایده آل پرداختند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی