نخستین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی در قشم به کار خود پایان داد

نخستین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی از سلسله جشنواره های فرهنگی بین المللی امام رضا (ع) با تقدیر از بیست نفر از منتخبین این برنامه در قشم به کار خود پایان داد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم در آئین تقدیر از برگزیدگان جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی گفت: چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی امام […]

نخستین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی از سلسله جشنواره های فرهنگی بین المللی امام رضا (ع) با تقدیر از بیست نفر از منتخبین این برنامه در قشم به کار خود پایان داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم در آئین تقدیر از برگزیدگان جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی گفت: چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی امام رضا(ع) در همه استانهای کشور و در۲۰۰ نقطه جهان برگزار می گردد که بنا به درخواست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم برای نخستین بار بخش  حفظ چهل حدیث  جشنواره به قشم واگذار شده است.

وی افزود : در این جشنواره ۴۰۰ نفر در سه گروه سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان شرکت کردند که از این تعداد ۸۰ نفر به مرحله شفاهی راه پیدا کردند و در مجموع بیست نفر به عنوان منتخبین جشنواره  مورد تقدیر قرار می گیرند.

حجت الاسلام موسوی اجاق ضمن  تشکر از حوزه علمیه خواهران و جامعه المصطفی قشم به خاطر  همکاری در برگزاری این جشنواره بیان داشت : امیدواریم با دایر شدن دبیرخانه حفظ چهل حدیث رضوی در قشم در سال آینده بتوانیم این برنامه را به صورت ملی برگزار نمائیم .

شیخ محمد علی امینی از علمای برجسته اهل سنت قشم نیز برگزاری جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی را مهم دانست و گفت : ائمه هدی و اهل بیت به طایفه و قوم خاصی تعلق ندارند و اهل سنت نیز به اهل بیت پیامبر (ص) عشق می ورزند و در واقع این بزرگوارن حلقه وحدت بین تشیع و تسنن هستند.

وی ادامه داد : برگزاری رقابتهای فرهنگی به خصوص در زمینه سیره و زندگی نامه بزرگان اسلام می تواند جوانان را با این بزگواران که امت اسلامی بهره فراوانی را از آنها کسب نموده اند آشنا سازد و امام علی بن موسی الرضا را به عنوان راه رسیدن به سعادت و قرب الهی برگزینند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت بندر لنگه با تشریح دوره زمانی زندگی امام رضا اظهار داشت : در آن زمان علوم عقلی و فلسفی و مناظره های علمی رواج داشت و امام رضا (ع) با قدرت اقناعی و علمی که داشتند بزرگان ادیان را با استفاده از کتابهای آسمانی شان به سوی اسلام و نبوت پیامبر اسلام هدایت فرمودند.

وی خاطر نشان کرد : تقوا و وصل بودن امام رضا به شجره نبوت باعث شد تا با بهره گیری از فیوضات الهی در عرصه علمی همچون ستاره ای  بدرخشند و جوانان ما نیز باید با تدبر در قرآن و تاسی به سیره ائمه هدی از فضاهاو برنامه های فرهنگی که در جزیره قشم وجود دارد استفاده کنند.

در این مراسم پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری نخستین جشنواره حفظ چهل حدیث رضوی قرائت شد.