ناامنی، ارمغان حضور آمریکا در منطقه است

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان با بیان اینکه آمریکا در هرکجا حضور داشته باشد ناامنی و تفرقه را به ارمغان خواهد آورد، گفت: قطع رابطه ی کشورهای عربی با قطر از نتایج سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان و تقویت ایران هراسی در بین اعراب است و شیر دوشی […]

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان با بیان اینکه آمریکا در هرکجا حضور داشته باشد ناامنی و تفرقه را به ارمغان خواهد آورد، گفت: قطع رابطه ی کشورهای عربی با قطر از نتایج سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان و تقویت ایران هراسی در بین اعراب است و شیر دوشی ترامپ از کشورهای عربی همچنان ادامه خواهد داشت.

جوکار به آتش کشیده شدن افغانستان و به دنبال آن حادثه ی تروریستی تهران را از دیگر ثمرات حضور آمریکا در منطقه دانست و افزود: کارآمدی، اقتدار و حضور به موقع نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه، بسیج و نیروهای اطلاعاتی اقتدار کشور را به رخ جهانیان کشیده، ضمن ناکام نهادن تروریست ها در تحقق اهدافشان بار دیگر اثبات نمودند که دشمن در مقابل اراده ی ملت ایران هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی ادامه داد: ورود به صحن علنی مجلس برای کشتار نمایندگان مردم و انجام عملیات در کنار ضریح حضرت امام(ره)، از اهداف این حمله ی تروریستی بود که با متوقف سازی آنان در حیاط حرم مطهر و عدم توفیق در ورود به صحن علنی مجلس، هیچکدام محقق نشد.

امام جمعه قشم بیانات رهبری در بیستم اردیبهشت ماه سال جاری را یادآور شد و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از یک ماه قبل، با تشریح اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دشمن، نسبت به تلاش برای ایجاد ناامنی در کشور هشدار دادند که شنوایی بیشتری می طلبد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار حادثه ی تهران را تلنگری برای مردم و مسئولین جهت مراقبت و هوشیاری دائمی خواند و بیان کرد: تعطیل نشدن جلسه مجلس و اشتغال مردم به زیارت حرم امام(ره) در طول این حادثه، نشان از اقتدار ملت ایران در برابر دشمن دارد و در سایه هدایت رهبری و نیروهای مخلص انقلاب، کشور ثبات و امنیت خود را خواهد داشت.

جوکار ادامه داد: منتقدین به مدافعان حرم در حادثه ی اخیر کجا بودند تا با تروریست های اسلحه به دست داعش مذاکره کنند؟ آنان در لانه ی موش خزیدند، پس خفه خون بگیرند!

وی گفت: آنان که ادعای مبارزه با ترور را دارند اولین راهکارشان ترور است، گویا راهی جز این بلد نیستند و با وجود اینکه خودشان بوجود آورنده ی حوادث ترورسیتی می باشد، با ملت ها ابراز همدردی می کنند.

امام جمعه قشم با اشاره به سالروز صدور فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی، هدف از تشکیل این ستاد را ایجاد انقلاب فرهنگی و زدودن مظاهر فرهنگ غربی از کشور عنوان و با محکوم کردن سند۲۰۳۰، ابطال آن را خواست عمومی ملت ایران برشمرد و ابراز داشت: موضع گیری صریح رهبری، مراجع و علماء در خصوص سند ۲۰۳۰ و تاکید بر حذف این سند به این دلیل است که این سند انحراف قطعی از خط امام(ره) و معارف دینی می باشد و از بین رفتن استقلال فرهنگی کشور را در بر دارد.

ایشان با تشریح بیانات رهبری در دیدار اخیر با دانشجویان تصریح کرد: جوانان با بهره گیری از نشاط جوانی و آموزه های اسلامی که در اختیار دارند در مقابل انحراف برخی مسئولین از اصول انقلاب ایستادگی نمایند و منتظر اقدامی از سوی دستگاه های مرکزی فرهنگ نباشند چراکه مسئولین فرهنگی در خواب هستند.

وی ضمن انتقاد از اظهار نظرهای نادرست و خلاف واقع در خصوص دهه ۶۰، تاکید کرد: حمله و زیر سوال بردن اقدامات در دهه ۶۰ به دور از واقع گرایی و در نظر داشتن شرایط زمانی آن دوره که ۴۱۸ عملیات توسط منافقین تنها در تهران صورت پذیرفت نادرست است؛ ضروریست افراد مشخص نمایند در کدام جبهه قرار دارند و مراقب باشند جای شهید و جلاد عوض نشود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه حضرت علی(ع) را الگوی سازش ناپذیری با دشمن معرفی و افزود: امام حسن(ع) نماد نرمش قهرمانانه در مقابل دشمن است و این درس مهمی برای زندگی سیاسی اجتماعی ما در بردارد.

جوکار در خطبه نخست نماز جمعه با تبیین خصوصیات جامعه آرمانی ائمه معصومین(ع)، توجه به سایرین بویژه فقرا، محرومین و ایتام را از اصول مهم مکتب اهل بیت(ع) دانست و گفت: توجه به اقامه نماز در اول وقت، حفظ اسرار در مقابل دشمن و انفاق اموال برای نیازمندان از نشانه های شیعیان در روایات معصومین(ع) است.

وی با بهره گیری از قرآن و روایات به تشریح اهمیت و جایگاه توجه به دیگران پرداخت و تاکید کرد: عدم رسیدگی به فقرا و ایتام، تکذیب دین خداست.

امام جمعه قشم ادامه داد: برابری فقیر و غنی جهت توجه بیشتر اغنیا به فقرا، فلسفه ی روزه داری است و با مورد توجه قرار دادن قشر محروم جامعه می توان در مسیر تحقق جامعه آرمانی ائمه معصومین(ع) حرکت کرد.