مگر مردم طولا از دیگران ثروتمندتر هستند که باید چند برابر هزینه انشعاب آب پرداخت کنند

احمد مرادی ، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای طولا که شب گذشته در مسجد جامع این روستا برگزار شد ، با انتقاد از هزینه انشعاب آب دریافتی سازمان منطقه آزاد قشم از مردم روستای طولا گفت : مگر مردم طولا از دیگر مردم روستاهای کشور ثروتمندتر هستند که باید […]

احمد مرادی ، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای طولا که شب گذشته در مسجد جامع این روستا برگزار شد ، با انتقاد از هزینه انشعاب آب دریافتی سازمان منطقه آزاد قشم از مردم روستای طولا گفت : مگر مردم طولا از دیگر مردم روستاهای کشور ثروتمندتر هستند که باید چند برابر هزینه انشعاب آب پرداخت کنند.
وی افزود : اعتراض و نگرانی مردم هرمزگان با وجود مشکلاتی متعددی حق آنها است که باید برای حل این مشکلات گام های موثر برداشته شود .
نماینده مردم قشم درمجلس شورای اسلامی اظهارداشت : مردم استان هرمزگان مرزداران واقعی هستند که نباید فراموش شوند و حداقل امکانات از قبیل راه ، آب و برق بدون منت به آنها داده شود .
نماینده مردم قشم درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به شدت پیگیرحل مشکل آب و برق روستای طولا هستند ، تصریح کرد :درکوتاه ترین زمان ممکن با گذاشتن وقت ویژه و برنامه ریزی صحیح مشکلات این روستا حل خواهد شد .
مرادی با تاکید براینکه حقوق قانونی شهروندان قشم با دیگرشهروندان ایران متفاوت نیست ، اظهارداشت : به همان میزان و چارچوب قانونی که از روستاهای دیگر هزینه انشعاب دریافت شده است از این روستا نیز باید به همان اندازه هزینه دریافت شود چراکه مردم این روستا از روستاهای دیگر ثروتمندترنیستند .
وی با بیان اینکه نباید درکارمردم کوتاهی و سهل انگاری صورت گیرد ، گفت : نباید هیچ مسوولی به خود اجازه دهد ازنجابت مردم جزیره قشم سواستفاده کند .
نماینده مردم قشم درمجلس شورای اسلامی ادامه داد : مشکلات آب ، برق و مسکن که از اصلی ترین مشکلات این روستا ها هست با پیگیری و کمک مسولان سازمان منطقه آزاد و فرمانداری حل می شود .
وی دربخش دیگری از سخنان خود به نرخ واقعی بیکاری دراستان هرمزگان اشاره کرد و افزود : آمار بیکاری در هرمزکان توسط برخی مسوولان ۱۱ درصد اعلام شده است اما این در حالی است که حداقل نرخ بیکاری در این استان ۳۳ درصد می باشد و آمار اعلام شده دروغی بیش نیست .
لازم به ذکر است با توجه به اینکه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جزیره حضور داشت مردم روستای طولا انتظارداشتند وی در این نشست حضور پیدا کند و مشکلات مردم را از نزدیک ببیند و برای رفع آن چاره ای کند ، اما مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از حضوردر جمع مردم این روستا سرباز زد تا مردم امیدی به حل مشکلاتشان نداشته باشند .
دهیار وشورای روستای طولا که از حضور صدرصدی مدیرعامل می گفتند بنری را جهت خوش آمدگویی برای مدیرعامل به ورودی مسجد نصب کرده بودند تا حضور ایشان خالی از لطف آنها نباشد اما علی ظاهر مدیرعامل سازمان بجای خود مومنی دیگری را به این جلسه فرستاده بود.
یکی از معترضین در این تجمع گفت : مردم این روستا فقیر هستند مسئولان چگونه به خود اجازه می دهند چند برابر هزینه آب را ازاین مردم دریافت کنند چگونه می شود در یک روستا حق انشعاب آب ۴۰۰ هزارتومان باشد و در یک روستا ۲ میلیون تومان ! آیا این انصاف است .
وی ادامه داد : مردم این جزیره با تمام مشکلات از این خطه مرز داری کردند و پای نظام جانانه ایستادند واقعا حقشان این است ؟ ، انتظار داشتیم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در این جمع حضور پیدا کند و درد مردم را از نزدیک لمس می کردند ولی مسولان بالانشین زشت است برایشان در جمع ما فقرا بنشینند .
گفتنی است ” زنان و مردم این روستا که درپایان به خواسته خود نرسیده بودند با شعار اعتراض آمیز ” ما آب و برق می خوایم ” مسولان را تا بیرون از مسجد جامع روستای طولا همراهی کردند .
روستای طولا بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب اسلامی بلاخره در سال ۹۴ – ۹۵ از نعمت آب لوله کشی برخوردار شد اما تعرفه بالای دریافت انشعاب آب از سوی سازمان منطقه آزاد که حق دخالت در روستاها را ندارد موجب شده تا بخش اعظمی از ساکنین از این نعمت ارزشمند بی بهره باشد چرا که تعرفه و قیمت تعیین شده برای دریافت انشعاب آب و برق خارج از توان مالی مردم این روستا است .
روستای طولا طبق تقسیمات کشوری یکی ازروستاهای شهرستان قشم است که متاسفانه تعرفه های انشعاب آب آن با تصمیم مسئولان منطقه آزاد قشم به صورت تعرفه شهری حساب می شود و مردم از این وضعیت به شدت ناراضی هستند .