مکتب امام خمینی(ره) نجات بخش جهان اسلام و بشریت

چهل سال از رحلت امام خمینی (ره) می گذرد و تلالو مکتب نورانی ایشان همچنان در جهان بازتاب دارد. نهضت امام (ره) در دهه چهل آغاز و در سال ۵۷ به بار نشست و ده سال پس از پیروزی و پشت سرگذاشته شدن جنگ هشت ساله تحمیلی ، عمر پر برکت ایشان نیز پایان یافت […]

چهل سال از رحلت امام خمینی (ره) می گذرد و تلالو مکتب نورانی ایشان همچنان در جهان بازتاب دارد.
نهضت امام (ره) در دهه چهل آغاز و در سال ۵۷ به بار نشست و ده سال پس از پیروزی و پشت سرگذاشته شدن جنگ هشت ساله تحمیلی ، عمر پر برکت ایشان نیز پایان یافت اما در همین مدت بنیاد فکری ایشان در پایه ریزی نظام جمهوری اسلامی حاکم شد.
مکتب امام راحل بر فقه و دستورات اسلام  استوار بود و از نظر ایشان پیروزی انقلاب اسلامی و شکست استبداد و استکبار  نتیجه استمداد  از قدرت لایزال الهی بود که ملت ایران با ایمان و توکل  بر  آن توانست استقلال و آزادی را برای خود و نسلهای آینده بدست بیاورد.
در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) شریعت اسلام و اراده مردم  دو رکن و محور تمام تحولات و وقایع تاریخی است و بر همین اساس امام همواره به اهمیت و نقش مردم در حفظ و تداوم کشور اشاره می کردند ، امام در این باره می فرماید: امروز کارهایی که در ایران می شود، کارهایی که مربوط به جمهوری اسلامی است، از باب این که مردم از خودشان می دانند و جدا نمی دانند، هیج نهادی را از خودشان، از این جهت فعالند در کارها و ما باید هر چه بیشتر مردم را حفظ کنیم و مردم باید هر چه بیشتر در صحنه حاضر باشند.
عجین بودن دین و سیاست ، حمایت از مظلومان ، پاسداری از ارزش ها ، مبارزه با استکبار و در نظر داشتن قدرت الهی از جمله ویژگی های مکتب امام است که دیگر ملتها نیز با تاسی بر آنها در مقابل ظلم و استبداد قیام کرده اند.
بنا به گفته مقام معظم رهبری (مد ظله) بسیاری از آرزوهای امام، بعد از رحلت امام تحقّق پیدا کرد؛ خودباوری کشور، خودکفائی کشور، پیشرفت علمی و فنّاوری کشور، پیشرفت سیاسی کشور، توسعه‌ی صفحه‌ی نفوذ کشور و جمهوری اسلامی در منطقه‌ی وسیع غرب آسیا و شمال آفریقا؛ اینها چیزهایی بود که اتّفاق افتاد و این پیروزی گفتمان امام و راه امام و روش امام بود.
امروز جمهوری اسلامی با حضور مردم به قله های پیشرفت و اقتدار رسیده هر چند دشمنان با کوچک شمردن این دستاوردها و بزرگ جلوه نشان دادن مشکلات سعی در نا امیدی و مایوس کردن مردم دارد ، اما مردم ما نشان داده اند که با بصیرت ، نقشه های شیطانی  آنها را با شکست مواجه خواهند کرد.