امروز

جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۵:۰۳ بعد از ظهر

گروه سیاسی- رجانیوز: سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سفری به استان قم با آیات عظام مکارم‌شیرازی، نوری‌همدانی و یزدی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مشروح دیدارهای امروز سردار غیب‌پرور به شرح ذیل است:

 

 

 

*آیت‌الله مکارم‌شیرازی: اسلام با بسیج پیشرفت کرد/ غربی‌ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند/ غیب‌پرور: منشأ بسیاری از ناهنجاری‌های فرهنگی «بهائیت» است

در ابتدای این دیدار، سردار غیب‌پرور ضمن تقدیر از این مرجع تقلید شیعیان؛ هدف از دیدار با مراجع را اینگونه بیان کرد: اعتقاد دارم مادامی که دستمان در دست روحانیت به ویژه مراجع معظم تقلید باشد، انحرافی در ما به وجود نخواهد آمد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید با تلمذ از محضر مراجع، اسلام ناب را از آنان فرا بگیریم، تصریح کرد: نقش مراجع در انقلاب اسلامی موثر بوده و همواره در مواقع گوناگون این نظام یاری گره ارزش های ناب بوده اند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضفعین فعالیت های فرهنگی را اصلی ترین برنامه بسیج خوانده و گفت: سرمنشا بسیاری از ناهنجاری های فرهنگی،بهائیت است و دشمن تلاش دارد تا امروز به جای توپ و تفنگ با ابزار فرهنگی ما را شکست دهد و لذا بدترین جنایات را به نام اسلام انجام می دهند.

 

وی ضمن تشکر از برادر مجاهد و پرتلاش، سردار نقدی بیان کرد: باید ظرف بسیج طوری باشد که هر کس نظام را قبول دارد، در بسیج حضور داشته باشد چرا که بسیج، حزب و گروه خاصی نبوده و بسیج حزب انقلاب اسلامی است.

 

در ادامه این دیدار، آیت الله مکارم شیرازی ضمن تبریک انتصاب سردار غیب پرور به حکم مقام معظم رهبری بیان کرد: اسلام با بسیج پیشرفت کرده و لشکر پیغمبر نیز همگی بسیجی بودند.

 

وی در همین خصوص ادامه داد: بسیجیان پیغمبر افرادی بودند که همگی سلاح و مرکب و گاه مواد غذایی را نیز شخصا برای جنگ می آوردند؛ یعنی بر خلاف لشکرهای غربی و تکفیری های مزدور که با پول های هنگفت به میدان جنگ می آیند.

 

این مرجع تقلید بسیج را یک جمعیت فرهنگی خوانده و تاکید کرد: برنامه های فرهنگی بسیج باید بیشتر شده و تقویت گردد.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی «بسیج» را متعلق به گروه، قشر و سن خاصی ندانسته و عنوان نمود: باید بسیج همه جا را فرابگیرد چرا که دشمن تلاش می کند با بسیج مقابله نماید، حال آنکه امروز فرهنگ بسیج به حمدالله در حال صدور به کشورهای دیگر بوده و عراق و یمن و سوریه تا بسیجی پیدا نکرد، موفق نشد و لذا غربی ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند.

 

وی با اشاره به آمادگی لشکر بسیج در نبرد با دشمن گفت: باید بسیج در تمام مسائل جامعه حضوری فعال داشته و از تمام منافع جامعه اعم از محیط زیست، فرهنگی،عمرانی، اجتماعی و … پیشتیبانی نماید.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پایان با توجه به آسیب‌های موجود در جامعه تصریح کرد: فضاهای آلوده مجازی، امروز به منجلابی تبدیل شده که باید بنیه خودمان را در برابر این میکروب ها و انگل ها با تقویت ایمان و تقوا، بیمه نماییم و بسیجیان را در این حوزه مقاوم کنیم.

 

 

*آیت‌الله نوری‌همدانی: من خود را بسیجی می‌دانم/ هر چه می‌توانید باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی کنید/ سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است

آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار سردار غیب‌پرور و هیئت همراه و جمعی از مسئولان بسیج با اشاره به آیه « لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم ان عذابی لشدید» بیان کرد: در ۷۳ جای قرآن به شکرگزاری نعمت‌های الهی تاکید گردیده که باید که این نعمت‌ها را شناخت و شکرگذاری نمود.

 

وی شکر نعمت‌های انقلاب را ضروری خوانده و گفت: انقلاب از همه جهت برای ما نعمت است که اگر قدر آن را ندانسته و کفران نماییم، عذاب شدید پروردگار در انتظار خواهد بود.

 

این مرجع تقلید با اشاره به هویت‌کشی مسلمانان قبل از انقلاب خاطرنشان کرد: یکی از کارهای غرب قبل از انقلاب، فرهنگ‌کشی و هویت‌کشی بود، تا جایی که سیاست‌های کشورمان توسط غربی‌ها رقم می خورد. آنها فراماسونرها را تربیت کرده و پست‌های کلیدی و مهم کشور را به آنان می‌دادند.

 

وی نجات مردم از انحطاط و عقب‌ماندگی را یکی از آثار انقلاب برشمرده و اظهار داشت: هر چه می‌توانیم باید عظمت انقلاب را به مردم معرفی نمایید چرا که انقلاب از همه جهت برایمان نعمت بوده است.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنانش در مورد نعمت بسیج گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام(ره) غرس کرده و روز به روز آثار آن مشخص‌تر می‌شود.

 

وی تقویت آمادگی‌های فکری، فرهنگی، اطلاعاتی و تجهیزاتی بسیج را ضروری خوانده و افزود: سوابق بسیج بسیار بسیار عیان است و لازم است بسیج در حدی از قدرت باشد که دشمن از او احساس ترس کند.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به سخنان اخیر نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: باید عملکرد دشمن را شناخته و با قدرت در مقابل دشمنان ایستاد.

وی ضمن تقدیر از زحمات سردار نقدی به عنوان خدمتگزاری خوب و مخلص عنوان کرد: سردار غیب‌پرور فردی متعهد و انقلابی است که امیدوارم بسیج را به سطح بالاتری برساند.بنده نیز بسیجی بوده  و در خدمت شما هستم.

 

*آیت‌الله یزدی: منشور حقوق شهروندی نه طرح بوده نه لایحه بلکه «تبلیغات انتخاباتی» است

آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار سردار غیب‌پرور و جمعی از مسئولان بسیج اظهار داشت: بنده طلبه‌ای هستم که همواره در خدمت ولایت بوده و مانند سایر طلاب و عموم مردم از زنان و مردان تا بازاریان و اقشار دیگر در خدمت انقلاب بوده‌ایم.

 

وی افزود: هیچ کس نباید تصور کند که انقلاب را ایجاد کرده بلکه انقلاب معجزه بزرگ تاریخی بوده و به مدد امام عزیز و پیوستن اقشار به ایشان توانستند در مقابل آن رژیم منفور بایستند و انقلاب را پیروز کنند.

 

آیت‌الله یزدی نقش مقام معظم رهبری را پس از امام(ره)، بسیار مؤثر دانست و تصریح کرد: وجود مقام معظم رهبری نعمت بزرگی است که باید قدر دانست.

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وقایع روزهای آخر عمر مبارک امام راحل گفت: خداوند به قلب امام عزیزمان عنایت نمود که در آن روزهای آخر برخی را از مسئولیت برکنار نمود، در حالی که حتی افرادی همچون آقای هاشمی‌رفسنجانی مخالف اعلام آن بودند، اما امام(ره) اصرار به اعلام آن داشتند.

 

وی با اشاره به مواضع فتنه‌انگیز فرزند فرد برکنار شده، تأکید کرد: امروز آن هوشمندی امام(ره) بیش از پیش برای ما عیان شده است و الحمدالله با درایت حضرت امام(ره) نظام از این مخاطرات حفظ شده و مقام معظم رهبری نیز هوشمندانه این نظام را هدایت می کنند.

 

آیت‌الله یزدی به اهداف دشمن در مقابله با ایران اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن اساس نظام را هدف گرفته و علیرغم اینکه هر روز گروهک‌هایی همچون منافقین وعده‌های خیالی پیروزی شان را می‌دادند، شاهدیم که به تکدی‌گری غربی‌ها افتاده‌اند.

 

وی وعده‌های الهی را در شکر نعمت یادآور شد و تأکید کرد: خداوند با هیچ‌کس عقد اخوت نخوانده و اگر نعمات الهی را ناسپاس کنیم، یقیناً آن نعمت را از مردم گرفته و قومی دیگر را جایگزین می‌کند، لذا امروز باید تمام همت ما حفظ انقلاب از تمام مخاطرات باشد.

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش به تلاش‌های پشت‌پرده دشمن در حوزه اقتصاد اشاره کرد و گفت: دست‌هایی پشت پرده است که در حوزه مفاسد مالی کار کرده و به دنبال شکاف‌های طبقاتی در جامعه است تا اقلیتی مرفه شده و اکثریت پشتیبان نظام را معترض کنند.

 

وی پیگیری مطالبات و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری را در برخورد با تشریفات زائد، حقوق‌های نجومی و مفاسد مالی ضروری خواند و عنوان کرد: ترویج مفاسد مالی تکیه‌گاه دشمن برای تسلیم نظام است و اگر عملاً با فساد برخورد نکنیم، جامعه با مشکل روبرو خواهد شد که متأسفانه علیرغم این همه تأکیدات، هنوز هیچ اقدام عملی نشده است.

 

آیت‌الله یزدی در بخش سوم از صحبت‌های خود، بسیج را نعمتی الهی خواند و اظهار داشت: الحمدالله شاهد حضور قشرها و بخش‌های مختلف جامعه به ویژه نخبگان و متخصصان در بسیج هستیم که تمام آنچه دارند برای این انقلاب در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

 

وی بسیج را در کنار سپاه، از پایه‌های مهم حفاظت از اصول و ارکان نظام دانست و تصریح کرد: بسیج باید به نسل جوان توجه بیشتری کند که حفظ نظام بر عهده این نسل است، اگر چه الحمدالله اکثریت بسیج را جوانان شکل می‌دهند.

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در همین زمینه یادآور شد: امید من به نسل جوان است و امیدوارم بتوانیم در این خصوص به وظیفه‌مان درست عمل کنیم، در غیر این صورت خداوند ما را آزمایش سختی خواهد کرد.

 

آیت‌الله یزدی با تبریک انتصاب سردار غیب‌پرور به ریاست سازمان بسیج گفت: مطمئنیم که در این مسئولیت جدید موفق خواهید بود و امیدواریم با تدبیر، کارهایتان را در این شجره طیبه انجام دهید.

 

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به حقوق منشوری که از سوی ریاست‌جمهوری منتشر شد، اشاره کرد و افزود: من تک‌تک ۱۲۰ بند تنظیم شده در این منشور را خواندم اما متأسفانه یک کلمه از اصل ۴ قانون اساسی، سخنی به میان نیامده است.

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با توضیح اصل ۴ که در آن آمده است «تمام قوانین کشور بایستی برابر مقادیر اسلامی باشد» و با تأکید بر غیرقابل تغییر بودن این اصل، تصریح کرد: در جلسه شورای نگهبان نیز تأکید کردم که اگر این منشور، لایحه است باید به مجلس برود و آنگاه در شورای نگهبان بررسی شود و اگر مصوبه دولت است، باید طبق قانون به رئیس مجلس بدهند تا بررسی شود که مفاد آن بر خلاف قانون اساسی نباشد.

 

آیت‌الله یزدی متذکر شد: برای اولین‌بار است که در انقلاب اسلامی چنین منشوری در کشور به طور مستقیم به مردم ابلاغ می‌شود و متأسفانه قید و بندها را برداشته و به قانون اساسی توجه نکرده‌اند.

 

وی با ضرورت پاسخگویی در پیشگاه الهی تأکید کرد: این انقلاب به قیمتی گران به ما رسیده است، خون‌های پاک و مقدس شهدای عزیز تقدیم شده و امروز نیز در دفاع از حرم، جوانان ما جانشان را کف دست گرفته و از نظام دفاع و حمایت می‌کنند، پس ما نیز باید به وظیفه خودمان درست عمل کنیم.

 

آیت‌الله یزدی تأکید کرد: منشور شهروندی نه طرح بوده و نه لایجه، بلکه تبلیغات انتخاباتی است و از نظر قانون خلاف بود.

 

وی اضافه کرد: هیچگاه قانون اساسی نمی‌گوید که فتنه‌انگیزان و اهانت‌کنندگان به اصل مقدسات و اسلام آزادند تا هر چه بخواهند به اسم آزادی بگویند.

 

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=19471

لينک کوتاه خبر :

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی