موضع گیری مسئولین در حمایت از سپاه نشان از بی اعتمادی به دشمن و یاس از مذاکره دارد

امام جمعه شهرستان قشم گفت: سپاه پاسدار انقلاب و رکن رکین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که تروریست خواندن آن باعث شکست و نابودی ارتش آمریکا خواهد بود.  حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان، ارتش جمهوری اسلامی ایران را مکتبی و ارزشی ترین ارتش دنیا عنوان و ابراز داشت: […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: سپاه پاسدار انقلاب و رکن رکین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که تروریست خواندن آن باعث شکست و نابودی ارتش آمریکا خواهد بود.

 حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان، ارتش جمهوری اسلامی ایران را مکتبی و ارزشی ترین ارتش دنیا عنوان و ابراز داشت: این امر در سایه جمهوری اسلامی ایران و تعالم دینی که نتیجه تلاش مسئولین عقیدتی سیاسی در تبیین معارف دین و چشم انداز انقلاب می باشد تحقق یافته است.

جوکار نیروهای مسلح ایران اسلامی را مقتدر و با صلابت ترین نیروها در دنیا دانست و با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در رابطه با سپاه، تصریح کرد: سپاه رکن رکین در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بوده و در کنار ولایت و مردم حافظ انقلاب است.

وی اظهار داشت: موضع گیری مسئولین، وزراء و رئیس جمهور در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطلوب بوده، نشان از بی اعتمادی به دشمن و یاس از مذاکره دارد و حمایت مردم از چنین مواضعی به تبعیت از رهبری را به دنبال دارد.

امام جمعه قشم پاسخ کوبنده فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به یاوه گویی های ترامپ را یادآور شد و تاکید کرد: اگر سپاه را تروریست بخوانید ما ارتش شما را هم ردیف با داعش می دانیم و آن را به زباله دان تاریخ خواهیم سپرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به آیات ۵۶تا ۵۸ سوره انفال در واکنش به مسائل برجام بیان کرد: نقض پیمان از سوی دشمن ریشه در تاریخ دارد و اقدام مقابل به مثل با آن از سوی مسلمانان و به نابودی کشاندن دشمن در صورت انجام اقدامی بر علیه مسلمین امری قرآنی است.

جوکار با گرامیداشت هفته ورزش و تربیت بدنی، افزود: ورزش از موارد مورد تاکید اسلام است و در خصوص فضاهای ورزشی در شهرستان با وجود فاصله مطلوب تا وضعیت مطلوب، اقدامات شایسته ای صورت پذیرفته و انتظار می رود وعده احداث زمین ورزشی در محله امام حسین(ع) نیز عملیاتی شود.

وی تقویت پیوند میان اولیا و مربیان بعنوان دو بال مهم در تربیت دانش آموزانی در طراز جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد و گفت: اگر بخواهیم دانش آموزان تجلی گر اهداف انقلاب باشند باید رابطه متقابل خانه و مدرسه را پررنگ نمود.

امام جمعه قشم ضمن تشکر از اداره کل استاندارد قشم که توانسته توفیقات خوبی در جهت استقرار مرکز ملی تحقیقات حلال کشور در قشم داشته باشد، روز جهانی استاندارد را گرامیداشت و با تبریک اسقرار مرکز تحقیقات و نشان استاندارد حلال جمهوری اسلامی ایران در قشم، بیان کرد: استاندارد یک دستور دینی است و علاوه بر اینکه حق تولید هر نوع کلایی وجود ندارد در مصرف نیز باید استاندارد رعایت شود و از خوردن غذاهای حرام نظیر ماهیان بی پولک و خرچنگ اجتناب شود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار شهادت سید الساجدین امام زین العابدین علیه السلام را تسلیت گفت و اظهار داشت: توفیقات ائمه بعد از امام سجاد(ع) بواسطه روشنگری و تربیت جامعه در قالب دعا توسط ایشان بوده و باید آن حضرت(ع) را بهتر شناخت.

جوکار با بیان اینکه کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه هدیه ای از سوی ولی عصر(عج) به جامعه اسلامی و در بر دارنده تمام نیازها است، ادامه داد: کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام که هر ساله در استان هرمزگان برگزار می شود فرصت مطلوبی برای شناخت و شناساندان آن حضرت(ع) به همگان است.

وی با اشاره به هفته بهداشت روانی افزود: تقوا مصونیت بخش و نوعی بهداشت و درمان است که از آلودگی های گناه جلوگیری کرده، زنگار گناه را از جان آدمی می زداید.

امام جمعه قشم ادامه داد: آسایش در سایه ذکر خدا بوجود می آید و نماز، مصداق بارزی از ذکر می باشد و نماز جمعه با توصیه به تقوا در ایجاد بهداشت روان اسلامی موثر است.

حجت الاسلام والمسلیمن جوکار در خطبه نخست مبحث پیوند عاشورا و مهدویت را پی گرفت و با بیان اینکه مهدی یاوران باید از خصایص یاران سیدالشهدا علیه السلام برخوردار باشند، تبیین کرد: امام شناسی اولین ویژگی یاران اباعبدالله الحسین(ع) بود.

جوکار در تشریح این خصیصه گفت: شناخت امام زمان(عج) و نعمت ولایت باید به تبعیت محض از فرامین امام بیانجامد و زمانی که چنین شد اولین گام برای قرارگیری در خیل یاران ولی امر(عج) برداشته شده است.