امروز

سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۴۵ بعد از ظهر

رژیم غاصب صهیونیستی از زمانی که در منطقه خاورمیانه اعلام موجودیت کرد، یک قانون اساسی برای خود مشخص و مدون ساخت اما در این قانون اساسی، مرزهای جغرافیایی مشخص نشد تا صهیونیست ها به همان نماد نیل و فرات پرچم خود چشم دوخته و مرزهای خود را از نیل تا فرات تصویر کنند.

با توجه به نوار آبی رنگ در حاشیه بالا و پایین پرچمی که صهیونیست ها برای خود طراحی کرده اند به این نکته دست می یابیم که آنها همچنان به دنبال غصب زمین های جدیدتری در منطقه ما بین نیل تا فرات هستند. در این باره صهیونیست ها بر این بخش از تورات تاکید دارند که “خداوند در آن به قوم بنی اسرائیل فرموده: حدود و مرز سرزمین شما را از خلیج عقبه تا دریای مدیترانه و از صحرا تا رود فرات قرار می دهم و ساکنان آنجا را به دست شما تسلیم می کنم و شما آنها را بیرون خواهید کرد!

آرمانی ترین روایت در مورد مرزهای اسرائیل را اسرائیل شاهاک، یهودی ضد صهیونیست در کتاب “تاریخ یهود، آیین یهود” ترسیم کرده است و می گوید “از جنوب، تمامی صحرای سینا و بخشی از شمال مصر به طرف بالا تا حوالی قاهره. از شرق، تمامی اردن و بخش عظیمی از عربستان سعودی، تمامی کویت و قسمتی از جنوب فرات در عراق. از شمال، کل لبنان و کل سوریه به اضافه ی بخش اعظم ترکیه به طرف بالا تا دریاچه ی وان و ازغرب، قبرس.”

همین تفکر در طول یک سده اخیر موجب شده تا صهیونیست ها در منطقه خاورمیانه اقدام به جنگ افروزی های مختلف کنند تا بتوانند به آرمان مرزهای سرزمینی خود دست یابند.

حالا در جدیدترین اقدامات، سرویس اطلاعاتی موساد رژیم صهیونیستی دور جدید خرید زمین را در منطقه اقلیم کردستان آغاز نموده و عوامل این سازمان در یک ماه اخیر اقدام به خرید زمین در استان های اربیل و دهوک و موصل می نمایند. همچنین این سازمان سعی دارد با تغییر ترکیب جمعیتی، فرمول فلسطین را در این مناطق اجرا و نفوذ خود را در کردستان عراق افزایش دهد.

بنابراین به نظر می رسد فعالیت صهیونیست ها برای رسیدن به اهداف مرزی، بعد از غصب مناطق بسیاری از زمین های مردم فلسطین، حالا به مناطق جدیدی در عراق رسیده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی