مواد مخدر یکی از اسباب قطعی منازعات خانوادگی است

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم : شرب مشروبات الکلی و استعمال مواد مخدر مقدمه هر صفت رذیله ای است که می تواند  آزار و اذیت همسر و فرزندان را به دنبال داشته باشد. شیخ سعید خطیب در مراسم عبادی نماز جمعه این هفته گفت : فرو رفتن در دام مواد مخدر و مشروبات الکلی […]

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم : شرب مشروبات الکلی و استعمال مواد مخدر مقدمه هر صفت رذیله ای است که می تواند  آزار و اذیت همسر و فرزندان را به دنبال داشته باشد.

شیخ سعید خطیب در مراسم عبادی نماز جمعه این هفته گفت : فرو رفتن در دام مواد مخدر و مشروبات الکلی باعث می شود تا افراد در خانواده خود دچار مخاصمه و منازعه شوند و کانون خانواده آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود : با داشتن اراده قوی و خوف از خداوند و احساس گناه از خطراتی که متوجه فرزندان و همسران می شود می توان مصرف این مواد خانمان سوز را ترک کرد و با وجدان بیداری که خداوند در وجود انسانها گذاشته خانواده خود را حفظ  نمود.

شیخ خطیب در ادامه موضوع خطبه های نماز جمعه هفته های گذشته به عوامل اخلاقی در تربیت فرزندان اشاره کرد و بیان داشت : فرزندان ثمره زندگی ما هستند که همواره با ما باقی می مانند و نباید نسبت به تربیت اجتماعی آنها کوتاهی کنیم.

مدیر مجتمع دینی سلطان العلمای قشم  ادامه داد : توجه و استمرار بر دعا در کنار لقمه حلال بر تربیت فرزندان بسیار موثر بوده و نفقه ای که به صورت صحیح به خانواده پرداخت می کند علاوه بر اثر مثبت آن  اجرو ثوابی بالاتر از صدقه نزد خداوند دارد.

وی با بیان اینکه اخلاق ما نشان دهنده عقاید درونی ماست ، تصریح کرد : حسادت ، کبر ، غرور و خودخواهی از جمله عواملی است که در افزایش منازعات بین خانواده ها تاثیر می گذارد و در عوض تواضع و فروتنی ارتباطات خانوادگی را مستحکم می کند.

شیخ سعید خطیب اضافه کرد : بدگمانی یکی از اسباب مخاصمه بین زن و شوهر است که تجسس و خبر چینی پس از آن می تواند آنها را جدایی بیندازد ، لذا همسران به افراد بیگانه اجازه ندهند بین آنها به سخن چینی و نمامی بپردازند.

نماز جمعه این هفته اهل سنت قشم در مسجد جامع بزرگ قشم و به امامت شیخ سعید خطیب اقامه شد.