امروز

شنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۲ قبل از ظهر

بیش از دو سال از افتتاح دفتر مدیریت منطقه آزاد جزیره هرمز می گذرد اما در طول این مدت نه تنها این دفتر هیچ نفعی برای مردم محروم این جزیره نداشته است بلکه خود تبدیل به آینه دقی شده تا بی توجهی مسئولان را دو چندان به رخ هرمزی ها بکشاند.

مقوله الحاق هرمز به منطقه آزاد قشم اگر چه هنوز به صورت قانونی مصوب نشده اما دو سال است که عده ای را در منطقه آزاد قشم حداقل به نان و نوایی رسانده و ماهیانه به نام هرمز حقوقی  را دریافت می کنند .

اما در این بین چیزی که بیشتر به چشم می زند تعطیلی دفتری است که کلی هزینه برای تجهیز و راه اندازی آن از بیت المال خرج شده و اکنون در زیر غبار ، هرمزی ها را نگران کرده است.

قفل و زنجیری که به دفتر منطقه آزاد هرمز زده شده اکنون ماه هاست که زنگ زده و معلوم نیست که دوباره باز شود و این موضوعی بود که دکتر رئیسی معاون منطقه آزاد قشم در جلسه ای که با فعالین  گردشگری هرمز داشت به آن اعتراف نمود.

و هر چند در آن جلسه مقرر شد تا نیروهایی از گردشگری و عمرانی  منطقه آزاد برای رفع مشکلات مردم هرمز بزودی در آنجا مستقر و از نیروهای بومی هرمز نیز استفاده شود اما پس از گذشت هفته ها از آن جلسه و بازگشت مسئولین منطقه آزاد به قشم به ورطه فراموشی سپرده شد.

لذا به نظر می رسد اگر منطقه آزاد شدن هرمز هر چند هنوز نفعی برای مردم این جزیره نداشته اما تا کنون توانسته برای عده ای حقوق ماهیانه به همراه داشته باشد و برای مردم هرمز شاید این درس عبرتی باشد که سالی که نکوست از بهارش پیداست.

img_20161023_145517 img_20161023_145540 img_20161023_145545 img_20161023_145550

img_0260

 

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=16793
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی