امروز

یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۳:۰۰ قبل از ظهر

مدیر عامل آبفاروستایی استان هرمزگان گفت : با تلاش شبانه روزی کارکنان آبفار تا پایان سال ۹۴ ده الی پانزده روستای جزیره قشم به شبکه آبرسانی متصل و از نعمت آب شرب بهر مند خواهند شد.
حمزه پور ، مدیر عامل آبفاروستایی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران در خصوص نقش منطقه آزاد در آب رسانی به روستاهای قشم ، گفت : منطقه آزاد هیچ نقشی در آبرسانی به روستاها نداشته و قرار بود ۵ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه آبرسانی روستای طولا به آب و فاضلاب روستایی کمک کند که اکنون خود راسا اجرای طرح را بر عهده گرفته است و این در حالی است که آبفار تخصص و نیروی فنی برای اجرا پروژه را در اختیار دارد و تخصص منطقه آزاد کار تجاری و اقتصادی است .
وی افزود : علاوه بر این شرکت آبفار ماهانه مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال آب از سازمان منطقه آزاد خریداری و در اختیار اهالی روستاهای جزیره قشم قرار می دهد.
به گفته ، حمزه پور اعتبار تخصیص یافته برای انجام شبکه آب رسانی به روستاهای قشم سی میلیارد تومان می باشد که این مبلغ از اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است .
وی یادآور شد : برای اتمام پروژه آبرسانی به روستاهای قشم به ۲۰ ملیارد تومان نیاز داریم که با تامین این بودجه تمامی روستاهای جزیره تا پایان سال ۹۵ به شبکه آبرسانی متصل خواهند شد.
مدیر عامل آبفاروستایی استان هرمزگان در خصوص تعمیر شبکه آبرسانی روستاهای قشم تصریح کرد : به خاطر مشکلاتی که در این مدت برای تامین آب داشتیم شبکه آب در برخی از نقاط به دلیل انجام عملیات عمرانی در روستاها دچار شکستگی شده است که به همین منظور برای مشخص شدن نقاط آسیب دیده به مدت یکماه آب را در شبکه جاری کردیم و اکنون دو پیمانکار به همراهی شش تیم مشغول ترمیم شبکه آبرسانی هستند.
وی اقدامات انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی در قشم را احداث ۶ آبشیرینکن ، سه ایستگاه پمپاژ آب ، ۱۲۸۵۰ متر مکعب مخزن نگهداری آب ، ۱۲۰۰۰ انشعاب آب ، ۲۹۰ کیلومتر خط انتقال ، ۴۶۱ شبکه توزیع عنوان نمود که اکثر این برنامه ها در سه ساله اخیر عنوان نمود.
حمزه پور اضافه کرد : هم اکنون چهار روستای صلخ ، گمبرون ، رمچاه و کووه ای به شبکه آب متصل شده اند و هنوز چهار روستای طولا ، گوران ، نقاشه و زیرانگ به شبکه متصل نشده اند .
مدیر عامل آبفاروستایی استان هرمزگان درخصوص گفته های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مراسم کلنگ زنی شبکه روستای طولا گفت : مدیر عامل منطقه آزاد از هیچ یک از پروژه ای آبرسانی روستاهای قشم اطلاع ندارد و اظهارات وی در خصوص اتصال ۲۷ رورستا در مدت دو روز نشان از آگاهی نداشتن او از وضعیت آبرسانی به روستاها ی قشم است .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی