امروز

سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۱:۱۸ بعد از ظهر

پایگاه اطلاع رسانی امامت هرمز :حجت الاسلام مناقبیان گفت اگر منطقه آزاد به دنبال زمین خواری میگرد برود در قشم که زمین های که خورده شده ازمردم بازپس بگیرد .

 حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم مناقبیان در خطبه ای نماز جمعه جزیره هرمز با طرح سئوالی از منطقه آزاد قشم گفت آیا این جزیره جز منطقه آزاد قشم هست یا نیست ؟
وی گفت قانونا جزیره هرمز جز منطقه آزاد قشم نیست با توجه به اینکه کلیات طرح تالحاق این جزیره به منطقه ازاد قشم در مجلس به تصویب نماگان رسیده است و جزییات آن هم در نوبت تصویب و رای گیر در خانه ملت می باشد و بعد از این که جزییان رای آرود ابلاغ بشود که این جزیره به منطقه آزاد ملحق شده است .
امام جمعه بیان داشت سئوال اینجاست که اگر قانونا به منطقه آزاد ملحق نشده است پس چرا در مسائل شهری این جزیره دخالت می شود .
مناقبیان اظهار داشت مدیر عامل و مدیری که در قشم برای این جزیره خط و نشان می کشید اگر جزیره هرمز جز منطقه آزاد قشم هست خدمات شما برای این جزیره چه می باشد .
وی گفت : منطقه آزادی که هنوز ندامده ااست آزارش به مردم می رسد ما این منطقه را قبول نداریم .
مناقبیان بیان کرد هنوز منطقه آزاد در این جزیره نیامده است آمده اند نامه نگاری های کردند که کسی در جزیره هرم زحق واگذاری زمین ندارند .
وی گفت منطقه ای که تحت نظارت و حاکمیت شما نیست به چه حقی برای آن تصمیم گیری می کنید که برخی از ادارات به دنبال این باشند که درد این جزیره زمین خواری صورت گرفته است .
امام جمعه هرمز اظهار داشت منطقه آزاد اگر به دنبال زمین خوار ها هست که اراضی ملی را رفع تصرف کند برود در قشم دنبال زمین خواران بگردد .
وی اظهار کرد در این جزیره یک نفر منطقه ای را آباد میکند که یک لقمه نان حلال بخورد به جرم زمیم خوار ماخذه و دادگاهی میشود .
حجت السلام مناقبیان بیان داشت منطقه آزاد هنوز حق ندارد که برای زمین و خانه های مردم هرمز خط و نشان بکشد .
امام جمعه هرمز اظهار داشت منطقه آزاد بعد از این که این جزیره تحت نظارت این سازمان در آمد با مدیریت صحیح و با محوریت مردم اقدام بکند نه حالا که مردم از این وضعیت آسیب ببینند .
مناقبیان گفت برخی از مسئولان فریاد می زنند که ما در جزیره هرمز با زمین خواری مبارزه کردیم که اگر می خواهید با زمین خواری مبارزه کنند بروند زمینهای که در قشم خورده شده است پس بگیرند نه در این جزیره که جوانانش با مسکل مسکن مواجه هستند .
امام جمعه هرمز بیان داشت امروز در این خصوص که اگر منطقه آزاد بخواهد مشکلی برای مردم باشد و مردم را گرفتار کند موضع خواهیم گرفت .
حجت السلام مناقبیان رد بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات موجود در جزیره هرمز اظهار داشت بارها از مشکلات این جزیره از وضعیت بد اشتغال ، مسکن و نبود رونق اقتصادی با مسئولان استان و نمایندگان صحبت کرده ام .
وی گفت مسئولان استان کی می خوتاهند به فکر مردم این جزیره باشند و مشکل اتصادی و معیشتی آنها را برطرف کنند .
امام جمعه هرمز با اظهار تاسف گفت با این وضعیت جوانان این جزیره در حال پر پر شدن هستند و اعتیاد دامن این جوانان را گرفته است .
مناقبیان بیان داشت که اگر بر فرض در یک اداره ای برای کار های خدماتی و نگهبانی نیرو می گیرند ۶۰نفر از تحصلیکردهای ما با مدرک لیسانس پشت نوبت باشند که کی آنها مشغول بکار میشوند .
امام جمعه هرمزگفت مسئولان به دنبال اجرا کردن طرح های باشند و مردم را در این طرح هخا مشارکت بدهند تا مشکلتات اقتصادی آنها برطرف بشود.
حجت السلام مناقبیان گفت مسئولان استانتدبیری بکنند و این جزیره را از این بن بست نجات بدهند .
امام جمعه هرمز بیان داشت با فعال کردن گمرک و بازارچه مرزی هم می توان ایجاد اشتغال کرد و مشکلات اشتغال معیشت جوانان این جزیره را برطرف کرد.
مناقبیان گفت استاندار و مسئولان و نمایندگان محترم هرمزگان در جزیره هرمز ۷۵۰۰نفر دارد زندگی می کند و این تعداد جمعیت ارتزاق می خواهند آب و نان می خواهند مشکلات مادی و اشتغال دارند فکری بحال این مردم بکنید و مشکلاتشان را برطرف کنید .
وی بیان داشت دستگاه های دولتی بیایند بسته های حمایتی اشتغال در این جزیره ایجاد کنند تا مشکل اقتصادی و اشتغال جوانان و ساکنان این جزیره برطرف بشود .
وی بااشاره به فعال بودن گمرک در چند سال اخیر در جزیره هرمز گفت بهترین راه برای اینکه اشتغالی در این جزیره هحاکم بشود فعال سازی گمرک و در نظر گرفتن تخفیفات گمرکی است تا اقتصاد این جزیره رونق بگیرد .

امام جمعه هرمزدر ادامه با گرامی‌داشت روز نیروی دریایی در ۷ آذرماه گفت: تلاش دریادلان در دفاع از مرزهای آبی خلیج‌فارس و دریای عمان قابل تقدیر است، چون نیروی دریایی در اوایل جنگ در برابر بعثی‌ها ایستاد.
وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین در ۸ آذرماه را در پیش داریم در این باره ۷۸ روز از انتفاضه سوم فلسطین می‌گذرد و در حدود ۱۰۰ تن به شهادت رسیدند ما در این انتفاضه انتظار داریم سران کشورهای اسلامی در کنار مردم مظلوم فلسطین باشند.
امام جمعه هرمز در خصوص سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس در ۱۰ آذرماه نیز گفت: شهید مدرس نماد استقلال ملی و اسلام‌خواهی و ایستادگی و مقابله با استکبار و حق‌گوئی است.
وی گفت: امروز مجلس ما باید در خدمتگزاری به مردم تلاش کند، چون دغدغه مردم معیشت، اقتصاد، بیکاری و رکود و تورم و حفظ ارزش پول ملی است و مجلس ما باید بتواند مدرس‌وار در رابطه با این موضوع‌ها برخورد کند.
مناقبیان با گرامی‌داشت اربعین حسینی در هفته جاری افزود : مراسم روز اربعین باتوجه به پخش زنده آن از شبکه استانی خلیج فارس و دیگر شبکه های سراسری باید با شکوهتر از سالهای قبل برگزارشود .
وی با ابراز امید واری گفت : امیدواریم با ایجاد هماهنگی لازم بین مسئولین ادارات و هیئات مذهبی حرکت خوبی در روزاربعین در استمرار حرکت عاشورایی ایام محرم و اربعین حسینی داشته باشیم.

منبع : هرمزنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی