ملت و رهبر اجازه نخواهند داد غرور ملی ایران خدشه دار شود

امام جمعه قشم در خطبه های نماز جمعه گفت:  نقش مردم در تحول اساسی  عرصه اقتصاد و فرهنگ بسیار اساسی است و دولت بدون همکاری مردم نمی تواند در تحقق شعار سال به موفقیت برسد. حجت الاسلام رضا جوکار در مورد نقش اقتصاد و فرهنگ  افزود : این دو مکمل یکدیگر ولی فرهنگ از اقتصاد […]

امام جمعه قشم در خطبه های نماز جمعه گفت:  نقش مردم در تحول اساسی  عرصه اقتصاد و فرهنگ بسیار اساسی است و دولت بدون همکاری مردم نمی تواند در تحقق شعار سال به موفقیت برسد.

حجت الاسلام رضا جوکار در مورد نقش اقتصاد و فرهنگ  افزود : این دو مکمل یکدیگر ولی فرهنگ از اقتصاد مهم تر است و اقتصاد زمانی اصلاح می شود که فرهنگ جامعه اصلاح شود.

به گفته وی اصلاح فرهنگ از ریشه و خانواده که شالوده شخصیت انسان ها از آنجا شکل می گیرد، باید شروع شود و این انتظار که فرهنگ جوانان از دوره دانشجویی اصلاح شود، انتظار بجایی نیست.

امام جمعه قشم با اشاره به سالروز قطع رابطه ایران آمریکا در سال ۱۳۵۹ و همچنین روز ملی فناوری هسته ای اظهار داشت : قطع رابطه از طرف آمریکا بود و به این نتیجه رسیده بود که نمی تواند منافع خود را از ایران کسب کند و از طرفی  استقلال ، عزت و فناوری هسته ای ایران ثمره همین قطع رابطه است.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد رابطه ایران و آمریکا بیان داشت: نباید به لبخند آمریکایی ها دلخوش کرد و دلیل همه دعواهای آمریکا با ایران را نه دستیابی ایران به فناوری هسته ای و موضوعاتی مانند حقوق بشر، دمکراسی و انتخابات بلکه استقلال، عزت و اسلام خواهی ایرانیان است.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به انواع فشارهای نظامی، سیاسی و اقتصادی آمریکا در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به جمهوری اسلامی ایران روند مذاکرات ایران با غربی ها را در این مدت همیشه توام با فشار و تهدید از سوی غربی ها خواند و گفت: همانطور که رهبری فرمودند ملت ایران قائل به مذاکره منطقی است و تهدید و فشار را در این مذاکرات نمی پذیرد.

وی همچنین از قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا درباره روابط کشورهای عضو این اتحادیه با جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد و  گفت : مسئولین بدانند همانطور که رهبر فرمودند این ملت اجازه نخواهد داد غرور ملی ایران خدشه دار شود و هیچ گاه تحت فشار کشورهای غربی حاضر به مذاکره نخواهیم بود.

امام جمعه قشم همچنین از برگزار کنندگان آیین های ایام فاطمیه اول و دوم در قشم و دست اندرکاران سفرهای نوروزی جزیره بخاطر ارائه خدمات به مسافران در ایام تعطیلات نوروزی قدردانی کرد.