امروز

جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۶:۴۲ قبل از ظهر

امام جمعه شهرستان قشم گفت: وقتی خطی توسط ولی امر مسلمین ترسیم می شود همان خط سرلوحه مسئولان باشد  اگر مسئولی تخطی کند ملت این شخص را کنار خواهد گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین رضاجوکار امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان قشم به دیدار اخیر رئیس و اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار سخنان مهم ، شفاف و راهگشایی در خصوص مسائل مختلف از جمله اهمیت مجلس خبرگان و انتخابات آینده این مجلس ، دشمن شناسی توسط مسئولین ، مسئله برجام ، تحریم ها و اقتصادی مقاومتی ایراد فرمودند.

وی گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری انتخابات مجلس خبرگان رهبری در واقع دو انتخابات است چرا که  مردم با رای خود هم اعضای این مجلس را انتخاب می کنند و اعضای این مجلس نیز رهبر نظام اسلامی را تعیین خواهند نمود که بار مسئولیت انتخاب مردم را سنگین تر خواهد کرد.

حجت الاسلام جوکار ادامه داد: حضور گسترده در انتخابات و همچنین دقت در انتخاب درست کاندیداها توسط مردم از جمله بار مسئولیتی است که بر عهده مردم قرار دارد و مردم باید دقت کنند کسانی را انتخاب کنند که مواضع شفاف و روشنی در قبال نظام داشته باشند و تحت تاثیر اصطلاحات کلیشه و اسیر ادبیات استکبار قرار نگرفته باشند.

امام جمعه قشم اظهار داشت: مسئولین توجه کنند وقتی خطی توسط ولی امر مسلمین ترسیم می شود همان خط را سرلوحه قرار دهند و از خطوط نظام تخطی نکنند و اگر مسئولی تخطی کند ملت این شخص را کنار خواهد گذاشت.

وی گفت بحث دیگر رهبری دشمن شناسی بود و ایشان فرمودند همه مسئولان کشور باید بدانند که دشمن به دنبال چیست و فریب لبخندها و مساعدت های کوتاه مدت دشمن را نخورند چرا که دشمن در صدد فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی است.

جوکار گفت: در بحث برجام نیز مقام معظم رهبری مسئله را فیصله دادند و فرمودند صلاح نیست در این امر مجلس کنار گذاشته شود و مسئله برجام باید در مجلس توسط نمایندگان مردم بررسی شود و این فصل الخطاب است و کسی حق ندارد در این رابطه حرفی داشته باشد.

وی گفت در بحث تحریم ها حضرت اقا اشاره کردند که تحریم ها باید یک جا برداشته شود و اگر قرار باشد تحریم برداشته نشود و تاثیر آن در زندگی مردم نمایان نشود انگار مذاکره ای نشده است و مسئولین باید به امر اثر بخشی رفع تحریم ها توجه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: در برخی سفرهای مسئولین و ملاقات با مقامات امریکایی شاهد هستیم که در خصوص مسائل مختلف بحث و مذاکره می شود که این مطلوب مقام معظم رهبری نیست آنچه که مد نظر ایشان است ما فقط و فقط در بحث مذاکرات هسته ای با انها مذاکره خواهیم کرد و در مسائل دیگر با امریکا هم نظر نیستیم.

خطیب جمعه قشم  توجه به اقتصاد مقاومتی را از درخواست های مقام معظم رهبری دانست و گفت: خواست رهبری تشکیل ستاد های عملیاتی برای عملی شدن طرح اقتصاد مقاومتی است و مسئولین باید عزمشان را برای نیل به این هذف جزم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام خوب رئیس قوه قضائیه و نامه وی با دادستان های کل کشور در رابطه با برخورد با عوامل و مظاهر بدحجابی و فساد در جامعه اشاره کرد و از این اقدام قوه قضائیه که پیرو فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و نگرانی ایشان در رابطه با امر فرهنگ بود تشکرد  کرد.

وی همچنین به فیلم جدید مذهبی در رابطه با زندگی حضرت محمد اشاره کرد و گفت : بهترین روش برای مقابله با اسلام داعشی و تکفیری مبارزه هنری است و جا دارد بیش از پیش شاهد این گونه حرکات فرهنگی در جهت معرفی هر چه بهتر اسلام ربانی به جهان باشیم.

جت الاسلام جوکار به ۱۳ شهریور روز تعاونی ها اشاره کرد و ضمن انتقاد از عملکرد برخی تعاونی های مسکن گفت: برخی تعاونی ها در خصوص مسکن حق و حقوق مردم را ضایع کرده اند و پس از گذشت چندین سال یا مسکن تحویل نشده و ای با کیفیت پایین و امکانات اندک تحویل مرد شده است که پیگیری مسئولان در جهت احقاق حقوق مردم را می طلبد.

وی همچنین به قیام ۱۷ شهریور سال ۵۷ و سرکوب خونین مردم توسط ؤزیم شاهنشاهی اشاره کرد گفت: این حرکت نظام طاغوت موجب شد طومار عمر ان رژیم پیچیده شود  و همانگونه که مردم ان دوران به امریکا اجازه دخالت در امور کشور را ندادند امروزه نیز مردم بصیر و هوشیار گوش به فرمان ولی فقیه خوداجازه نفوذ دشمن به کشور را نخواهند داد.

در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان نیز حجت الاسلام جوکار به ادامه بحث سلسله وار سبک زندگی اسلامی و مراقبت از فضای دینی خانواده پرداخت و گفت :قرآن کریم امر به معروف و نهی از منکر را مورد توجه قرار داده است و دراین زمینه به پیامبر اسلام سفارش کرده اند که خانواده ار به نماز سفارش کنند و همچنین در مورد رعایت حجاب زنان پیامبر فرفرمان داده اند.

وی گفت اگر کسی امر به معروف نکند و شاهد وقوع منکری در خانواده و یا جامعه باشد وفرد را از ان کار باز ندارد مومن نیست  چرا که یکی از نشانه های مومن امر به معروف و نهی از منکر است

جوکار اظهار داشت: خداوند مسلمانان را امت برتر قرار داده است تا برای جهان الگو باشند ئ شاخصه این الگو بودن امر به معروف و نهی از منکر است .

وی تصریح کرد: اگر همه افراد خانواده خود را حفظ کنند و از عوامل منحرف کننده باز دارند شاهد خانواده های پاک و در نتیجه جامعه پاک خواهیم بود که مشمول رحمت الهی خواهیم شد و در غیر این صورت دچار خسران و ضرر شده ایم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی