ملت ایران خواستار تحقق استقلال اقتصادی اند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مردم و مسئولین در تحقق شعار سال جاری باید به نحوی موثر ایفای نقش نمایند چرا که تحقق شعار “حمایت از کالای ایرانی”، مکمل چرخه اقتصاد مقاومتی کشور و باطل السحر نقشه های دشمن است. حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان قشم اظهار کرد: […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مردم و مسئولین در تحقق شعار سال جاری باید به نحوی موثر ایفای نقش نمایند چرا که تحقق شعار “حمایت از کالای ایرانی”، مکمل چرخه اقتصاد مقاومتی کشور و باطل السحر نقشه های دشمن است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های این هفته نمازجمعه شهرستان قشم اظهار کرد: آمریکا در طول تاریخ برای براندازی انقلاب اسلامی و زیر سلطه گرفتن ملت ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته است.

جوکار مشارکت پیدا و پنهان در فتنه ها و اغتشاشات را نمونه ای از دسیسه های دشمن برشمرد و افزود: دشمن شناسی ملت بصیر ایران، تبعیت از ولایت فقیه و اعتقاد مردم به پشتوانه الهی انقلاب از اصلی ترین عوامل ناکامی مستمر دشمنان می باشد.

وی تصریح کرد: تمام مسئولین عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران، رابطه ی با آمریکا را مضر دانسته و قطع رابطه سیاسی با این کشور در فروردین ماه سال۵۹ را به فال نیک می گیرند.

امام جمعه شهرستان قشم دستیابی به استقلال سیاسی و فناوری هسته ای را بخشی از ثمرات قطع رابطه با آمریکا عنوان و اظهار کرد: امروزه ملت ایران خواستار تحقق استقلال اقتصادی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: اقتصادی بودن شعارهای سالانه رهبری در ۱۰ سال اخیر بیانگر دغدغه های رهبر معظم انقلاب در خصوص معشیت مردم و اقتصاد کشور است.

جوکار با بیان اینکه مردم در نقش تولیدکننده باید در ارتقای کیفیت و عرضه محصول به قیمتی رقابتی اهتمام ورزند، گفت: همین مردم اند که بعنوان مصرف کننده نیز می بایست با تعصب، ایثار و غیرت ملی- دینی، تنها تولیدات ملی را خریدار باشند.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی می تواند دشمن را در جنگ اقتصادی ناکام بگذارد و کشور را به نقطه ای برساند که هر لحظه اراده کند توان بستن شیرهای نفت را داشته باشد.

امام جمعه شهرستان قشم نظارت بر کیفیت تولیدات، همسان سازی قیمت ها، حمایت همه جانبه و تقویت صنایع، کارخانه ها و شهرک های صنعتی را از مهمترین وظایف مسئولان در تحقق شعار سال جاری برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خاطرنشان کرد: تبلیغات و هجمه های دشمنان بر علیه شعار ” حمایت از کالای ایرانی” بیانگر آنست که تحقق ین شعار، باطل السحر نقشه های دشمن است.

جوکار در انتقاد به اقدامات اخیر ولیعهد عربستان سعودی، اظهار کرد: ولیعهد سعودی به جای همراهی با امت اسلام، دستاویز کفار و مروج کارهای خلاف شرع می باشد.

وی با بیان اینکه دشمن استحاله فرهنگی و آندلسی کردن کشورهای اسلامی را به دنبال می کند، تصریح کرد: ولیعهد سعودی با به رسمیت شناختن اسرائیل مایه ننگ جهان اسلام شده است و بعید نیست که در ادامه، تصمیم گیری برای دین و آئین کشور خود را نیز به آمریکا واگذار نماید.

در پایان، امام جمعه شهرستان قشم با گرامیداشت یاد شهیدان آوینی و صیاد شیرازی، از خدمات بنیاد مسکن در حوزه محرومیت زدایی و نیز از تمام تلاشگران شهرستان در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی و معتکفین تقدیر کرد؛ و از اقدامات فرهنگی و نظارتی دستگاه های مختلف در ایام نوروز اعلام رضایت نمود.