ملت ایران هرگز ولی فقیه را تنها نخواهند گذاشت

مراسم بزگداشت حماسه نه دی در مسجد النبی شهرستان قشم با سخنرانی امام جمعه شهرستان قشم برگزار گردید. به گزارش هرمز آنلاین حجت الاسلام جوکار با اشاره به معنای بصیرت و نقش آن در طول تاریخ افزودند: یکی از مشکلاتی و آسیبهایی که بعضی ها در زندگی دچار آن شده و موجب گرفتاری در تاریخ […]

مراسم بزگداشت حماسه نه دی در مسجد النبی شهرستان قشم با سخنرانی امام جمعه شهرستان قشم برگزار گردید.

به گزارش هرمز آنلاین حجت الاسلام جوکار با اشاره به معنای بصیرت و نقش آن در طول تاریخ افزودند: یکی از مشکلاتی و آسیبهایی که بعضی ها در زندگی دچار آن شده و موجب گرفتاری در تاریخ بوده عدم بصیرت است.بصیرت یعنی شناخت درست وتیز بینانه ، یعنی داشتن قدرتی که انسان حق را از باطل و درست را از نادرست و راه را از بیراه تشخیص دهد.

بعضی ها چون بصیرت ندارند فرق بین ظلمت و نور را هم نمی توانند تشخیص بدهندفرق بین علم و جهل را هم نمی توانند بفهمند. ودرقرآن هم آمده است کسانی که نمی دانند و نمی دانند با هم مساوی نیستند و کسانی که می بینند و نمی بینند مثل هم  نیستند .

لذا بعضی ها چشم دارند اما نمی بینند یعنی بصیرت ندارند و نمی توانند یا نمی خواهند که ببینند. بصیرت غیر از چشم ظاهر است.

در غبار فتنه ها بصیرت  است که چراغ هدایت انسان می شود.همان طور که در تاریخ بعضی ها در حق بودن امام علی و امام حسن یا معاویه دچار تردید شده بودند و در این تردیدها ست که فتنه ها شکل می گیرد. در حادثه کربلا مسلمانان اعمی و غیر بصیر امام حسین را شهادت رساندند.

وی سه مولفه مهم را  تشکیل دهنده  بصیرت دانستند واظهارداشتند  : اولین خصلت فهم خدادادی است که انسان ذاتا بصیرت داشته باشد اما دو خصلت اکتسابی عبارت  از دین شناسی و تقوا است که  اگر هوای نفس  بر انسان غالب شود بصیرت خود را دست می دهد.

در سال ۸۸ هم عده ای به بهانه های واهی یاوه گویی کردند ، به بهانه تقلب در انتخابات نقشه ای که دشمن برای سرنگونی نظام کشیده بود و برای آن هزینه کرده بود را عملی کردند.

کسانی که در سال ۸۸به عزای ابا عبد الله بی حرمتی کردند به مقدسات و خون شهدا و امام خمینی اهانت کردند نمی دانستند که امروز مردم ایران مثل مردم کوفه نیستند که علی(ع) را تنها بگذارند مردم ایران نمی گذارند حسین زمان شان تنها بماند .

امام جمعه قشم گفت : مردم ایران  امام شناس شده اند و نقش بی بدیل ولی فقیه را دریافته اند و می دانند افتخار و اقتدار و عظمت ایران در جهان به خاطر رکن رکین ولایت فقیه است وبه همین خاطر است که  دشمنان تمام تیر های خود را آماج ولی فقیه کرده اند.اما مردم ایران نمی گذارند امامشان دست بسته و خانه نشین شود لذا تا زمانی  که ملت ایران دنباله رو ولی فقیه هستند و خود را سرباز ولی فقیه بدانند دشمنان بایستی آرزوی پیروزی بر ایران را باید به گور ببرند.

حماسه ۹ دی مانند روز ۲۲ بهمن ۵۷ و ۱۳ آبان ۵۸ و رای آری  ۱۲فروردین ۵۸ به جمهوری اسلامی بود.همه به این نتیجه رسیده ایم که مهمترین اصل قانون اساسی ولایت فقیه است که اگر نبود قانون ما بی معنا  بود وبا هر توطئه شیرازه حکومت از هم می پاشید.

ایشان در مورد بصیرت مقام معظم رهبری اظهار داشتند : همان گونه که رهبر انقلاب در مورد  مذاکره با آمریکا فرمودند من به نتیجه این مذاکرات خوش بین نیستم و نمی شود به آمریکا اعتماد کرد ، ما هم می بایست با سر لوحه قرار دادن فرمایشات ایشان بدانیم که آمریکایی که در چهار سال قبل می خواست نظام ما را سرنگون کند چگونه می تواند دوست ما باشد و دشمنی خود را کنار بگذارد.

وی افزود امروز کشورهای تحریم کننده به زانو در آمده اند چون ملت ایران تن به ذلت نمی دهند و پس از تحمل این همه ناملایامات با مسکبرین سازش نمی کنند و امروز ما در آستانه فتح قریب هستیم چگونه کوتاه بیاییم و از پیروزی چشم بپوشیم.