مقایسه محرومیت کی روش درفوتبال پرتغال و یکه تازی او در ایران

از رفتارهای نابهنجار کارلوس کیروش در پرتغال و حکم محرومیت ۶ ماهه او ، تا سکوت فدراسیون فوتبال ایران که تاییدکننده رفتارهای توهین آمیز این مربی موفق در نتیجه اما مردود در روابط است، همگی می تواند درس بزرگی برای مهدی تاج رییس محافظه کار فوتبال ایران باشد. به گزارش تابناک ورزشی، در سال ۲۰۱۰ […]

از رفتارهای نابهنجار کارلوس کیروش در پرتغال و حکم محرومیت ۶ ماهه او ، تا سکوت فدراسیون فوتبال ایران که تاییدکننده رفتارهای توهین آمیز این مربی موفق در نتیجه اما مردود در روابط است، همگی می تواند درس بزرگی برای مهدی تاج رییس محافظه کار فوتبال ایران باشد.

به گزارش تابناک ورزشی، در سال ۲۰۱۰ درست ۶ ماه قبل از زمانی که کیروش کاندید مربیگری ایران شود ، خبری فوتبال اروپا را به شوک فرو برد.

“کیروش به دلیل درگیری با افسران کنترل دوپینگ ۶ ماه از فعالیتهای فوتبالی محروم شد”

داستان ازاین قرار بود که افسران کنترل دوپینگ پرتغال برای انجام تست دوپینگ به اردوی تیم ملی پرتغال مراجعه می کنند . ولی کارلوس کیروش از ورود انها با پرخاشگری ممانعت می کند . با اینکه افسران کنترل دوپینگ موفق می شوند ماموریت خود را به اتمام برسانند ولی طی حکم ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشور پرتغال به دلیل رفتار نامناسب ،  شش ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم می شود.

مقایسه محرومیت کی روش درفوتبال پرتغال و یکه تازی او در ایران

حال سوال بهتر است اینگونه مطرح شود چرا وقتی در کشور پرتغال سرمربی تیم ملی به راحتی به دلیل نقض قوانین و پرخاشگری محروم می شود ، در کشور ایران رفتارهای بی ادبانه همان مربی  در طی سالهای اخیر به گفته تاج رییس فدراسیون بزرگوارانه ! اعلام می شود.

آیا مسئولین پرتغالی نمی دانستند که کیروش مربی منچستر بوده ؟ 

چیزی که باعث تفاوت سطح فوتبال اروپا با کشوری مانند ایران شده است عدم ملزم بودن به قانون و اخلاق ورزشی در فدراسیون فوتبال است.

فدراسیون فوتبال پرتغال با این حکم نشان داد پیشینه قوی فوتبالی باعث مصونیت افراد در قبل قانون نمی شود.

شاید بهتر است به جای پرداختن به موضوع رفتارهای کیروش ، کارشناسان به موضوع مهمتری یعنی  مدیریت در فوتبال ایران بپردازند