امروز

جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۴:۲۹ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی یوم الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اظهار داشت: انقلاب اسلامی، رخدادی است که با هیچ یک از انقلاب‌های به وقوع پیوسته قابل مقایسه نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: انقلاب اسلامی با رهبری مرجع دینی در برابر طاغوت به پیروزی رسید و شاکله وجودی آن مردمی بودن است و مردم به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم مدیران و مسئولان خود را انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه مشارکت مردم در عرصه‌های گوناگون فراهم شد گفت: انتخابات یکی از مهمترین ابزار تحقق مردم سالاری دینی است.

اشجری با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات متعدد نشان از آگاهی و رشد سیاسی آنان است افزود: در ۲۲خرداد ۸۸که دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزارشد ۸۵ درصد مردم پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بیان کرد: دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سه مرحله قبل  حین و بعد از انتخابات دارای ویژگی‌های خاصی بود.

وی با اشاره به ویژگی‌های قبل از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری که برخوردار از شور و حال بی‌سابقه و اجتماع و مراسم خیابانی شبانه طرفداران نامزدها بود خاطرنشان کرد: شاهد بروز تحولات جدیدی از جمله رنگ و نماد در تبلیغات انتخاباتی بودیم.

اشجری با بیان اینکه مناظره‌های زنده بین نامزدهای انتخابات در رسانه ملی به‌عنوان یک پدیده بی‌سابقه بود که به ایجاد شور و نشاط بیشتر منجر شد گفت: نمایش ظرفیت و تحمل بالای نظام در بسترسازی برای رقابت انتخاباتی از ویژگی‌های بارز آن دوره محسوب می‌شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان اظهار کرد: در دهمین دوره انتخابات افزایش بی‌سابقه‌ای در بد اخلاقی‌های انتخاباتی و رفتارهای تند و بی‌منطق از سوی کاندیداها و تلاش برای دو قطبی شدن فضای انتخاباتی و محدود شدن گزینه‌ها به دو گزینه اصلی را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه حضور فعال و مشارکت بی‌سابقه فرقه‌ها و احزاب موافق و مخالف و دعوت همه گروه‌های مخالف و تحریم کنندگان دوره‌های قبل به شرکت در انتخابات بسیار چشمگیر بود افزود: تغییر موضع برخی از کاندیداها به سمت مواضع اپوزیسیون نظام و ایجاد همگرایی در بین آنها بارز شد.

اشجری با بیان اینکه در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری القای برگزاری رفراندوم نسبت به کلیت نظام و گاهاً شعار تغییر قانون اساسی در سایه انتخابات ریاست جمهوری رخ نمود گفت: رسانه ملی به جانبداری از کاندیدای خاص متهم شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: تلاش زیادی در جهت بی‌اعتمادی مردم به رسانه ملی شد و با راه اندازی کمیته صیانت از آرا توسط ستاد یکی از کاندیداها بر این امر دامن زده شد.

وی با اشاره به اینکه پروژه متهم سازی نیروهای نظامی و بسیج به جانبداری از کاندیدای خاص در این دوره رقم خورد افزود: قبل از انتخابات به ایجاد شبهه درباره امانتداری مسئولان و نهادهای قانونی برگزار کننده پرداخته شد.

اشجری با بیان اینکه القای تقلب گسترده در انتخابات توسط رسانه‌های خارجی به گوش می‌رسید گفت: القای پیروزی زودهنگام توسط طرفداران یکی از کاندیداها قبل از برگزاری انتخابات از ویژگی‌های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور بی‌نظیر ملت ایران  و نمایش شگفت انگیز اعتماد و وفاداری و مقبولیت نظام توسط مردم بود.

وی با اشاره به اینکه اعلان پیروزی، ساعتی قبل از اتمام رای گیری توسط ستاد یکی از کاندیداها تعجب همگان را برانگیخت گفت: انجام مصاحبه در روز انتخابات و فضاسازی تبلیغی توسط برخی از کاندیداها و خواص در جهت کلید خوردن پروژه نگرانی از تقلب، موثر بود.

اشجری با بیان اینکه اعلام تجمع در جلوی وزارت کشور قبل از اعلام نتایج انتخابات، به این فضاسازی نگرانی از تقلب دامن زد افزود: پس از انتخابات عدم تمکین نامزدهای شکست خورده به نتایج انتخابات و آرای مردم با صدور بیانیه‌های ساختارشکن و پی در پی به غبار آلود ساختن فضا انجامید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان اظهار کرد: آشوب‌ها و حمایت‌ رسانه‌های خارجی از اغتشاشات در فرآیند ایجاد انقلاب مخملین آغاز شد و سران غرب در حمایت از حرکت‌های اعتراضی به اعلام مواضع علنی و حمایت آشکار از آنها پرداختند.

وی با اشاره به هجمه شدید و بمباران تبلیغاتی نسبت به صحت انتخابات در سطح جامعه گفت: لشکرکشی خیابانی در اعتراض به نتایج توسط یکی از کاندیداها و بروز آشوب‌های خیابانی و قتل و غارت و ابجاد ناامنی در تهران و شکسته شدن حریم‌ها و حرمت‌ها از صحنه‌های تلخ دهمین دوره انتخابات بود.

اشجری با بیان اینکه حضور فعال رسانه‌هایی چون بی بی سی در هدایت آشوب‌ها چشمگیر بود افزود: شبکه‌های مجازی و ضد انقلابی در فضای سایبری در تولید و القای سوژه‌های مختلف کوشیدند تا عملیات روانی علیه انقلاب بسازند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد: تلاش اغتشاشگران برای تلخ ساختن شیرینی حضور ۴۰ میلیونی مردم در پای صندوق‌های رای بود تا در باورهای مردم به امانتداری اصالت و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تردید ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از هتک حرمت به عاشورای حسینی و آسیب رساندن به بیت المال مسلمین، مردم در یوم الله نهم دی و در گیلان هشتم دی به صحنه آمدند و از تمامی فتنه گران تبری جستند.

اشجری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند برخی در عین حمایت از نظام و امام و انقلاب موضع خود را درباره فتنه ۸۸ روشن نمی‌کنند موضع من درباره فتنه کاملاً صریح است و روی این موضوع حساس هستم گفت: رهبر معظم انقلاب دائماً به موضوع فتنه اشاره می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: برخی به‌دنبال تمام شدن موضوع فتنه و معادل سازی این واژه هستند و اخیراً در جلسه‌ای حزبی در مرکز استان یکی از نمایندگان مجلس از فتنه ۸۸ تعبیر به “اتفاق” می‌کند.

وی با بیان اینکه معادل سازی فتنه به اتفاق ۸۸ یا حادثه ۸۸ یا سوء تفاهم ۸۸ یکی از روش‌های فتنه گران جهت تحریف در واقعیت آن است گفت: عده‌ای با انحراف افکار عمومی از سران شناخته شده فتنه به سویی دیگر قصد تحریف در تاریخ و سودهی به افکار مردم انقلابی کشورمان را دارند.

اشجری با اشاره به اینکه کسانی که می‌خواهند پیشتازی مردم رشت در ۸ دی ۸۸ را لکه دار کنند بدانند که در این خواسته ناکام می‌مانند خاطرنشان کرد: مردم ولایی و انقلابی رشت پاسخ کوبنده فتنه گران را در هشتم دی ماه امسال هم می‌دهند.

وی تصریح کرد: مراسم باشکوه اجتماع طلایه داران بصیرت ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۸ دی ماه امسال در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود و مراسم ویژه‌ای در ۹ دی در سالن اجتماعات بانک صادرات استان توسط بسیج ادارات برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به ۱۴۲ برنامه پیشنهادی برای سازمان‌ها و نهادهای استانی تاکید کرد: پیشتازی مردم گیلان مدال افتخار بصیرت و مایه مباهات است.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی