مطالبه مردم شهرستان قشم از مسئولان برای برخورد با وضعیت نابهنجار و بی عفتی عمومی

وضعیت نابهنجار و غیر اخلاقی این روزها در سکوت و بی‌توجهی برخی از مسئولان و مدیران محل جولان دادن هنجارشکان با پوشش‌های نامتعارف شده، و واکنش مردم متدین و شهیدپرور شهرستان قشم را به دنبال داشته است. قطعا در این ایام ، فیلم و تصاویر و یا حتی به عینه زنان و دختران بی‌حجاب و […]

وضعیت نابهنجار و غیر اخلاقی این روزها در سکوت و بی‌توجهی برخی از مسئولان و مدیران محل جولان دادن هنجارشکان با پوشش‌های نامتعارف شده، و واکنش مردم متدین و شهیدپرور شهرستان قشم را به دنبال داشته است. قطعا در این ایام ، فیلم و تصاویر و یا حتی به عینه زنان و دختران بی‌حجاب و نیمه برهنه در معابر و اماکن عمومی و مراکز تجاری و خرید از چشم هیچ کسی پنهان نمانده است. همین گشت و گذار زنان و دختران با پوشش نامتعارف در پاساژها و اماکن عمومی کافی است تا نگران آن چیزی شویم که در حال وقوع است‌. ضمن این که متاسفانه تصاویر مشابه به وفور در پاساژهای و حتی خیابان‌های شهر به چشم می‌خورد و نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت. جولان زنان و دختران کشف حجاب کرده با پوشش‌های نامتعارف به یکی از زشت‌ترین مناظر شهرستان شهیدپرور قشم تبدیل شده است و باعث جریحه‌دار شدن قلوب مردم متدین شهیدپرور شده است. به همین دلیل مردم متدین شهرستان قشم روز جمعه در محل مصلی نماز جمعه با امضای طوماری نسبت به وضعیت نابهنجار و خاص شهرستان اعتراض کرده و از مسئولین درخواست رسیدگی داشتند.

در این طومار که به امضای مردم نمازگزار در مصلای امام علی (ع) رسیده آمده  است :

ما امضاء کنندگان این طومار

در راستای اهداف اصیل انقلاب که همانا بر پایه اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله است و با توجه به اهمیت حجاب و عفاف در شرع و کتاب آسمانی ما قرآن و با توجه به خون شهیدانی که تاکنون هزینه این انقلاب شده است از قوای سه گان ،مجریه، مفتنه و قضائیه و همینطور از تمامی مسئولین، اساتید، فضلاء نهادها، سازمانها و ادارات زیر ربط و دانشگاهیان تقاضا داریم اجرای قانون راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مصوب سال ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی را به طور جد و تا رسیدن به نتیجه و فراگیر شدن این قانون ارزشمند پیگیری نمایند .

وضعیت کنونی حجاب و عفاف زیبنده جامعه انقلابی و مذهبی دیار ولایتمداران قشم نبوده و متاسفانه وجود فضای مجازی و هنجار شکنی عده ای در این ایام حیای جوانان ما را نشانه گرفته است و این موضوع باعث تخریب بنیان نهاد مقدس خانواده و افزایش پدیده طلاق و فساد گسترده در جامعه خواهد شد. همچنین امضا کنندگان این طومار خواستار پیگیری و اجرای دقیق قانون حجاب و عفاف بوده و از همه مسئولین خواهیم از تساهل و تسامح در اجرای این واجب دینی و قانون الهی و شرعی بپرهیزند و به طور جدی و قاطع نهادها و سازمانهای دخیل در اجرای قانون ملی عفاف و حجاب را ملزم به اجرای دقیق قانون نمایند و و مردم را در رسیدن به جامعه ای پاک و قرآنی یاری نمایند.

لازم به ذکر است شهرستان قشم در ایام اغتشاشات سال گذشته شهید غیرت تقدیم انقلاب نموده است .