امروز

دوشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۶:۲۶ بعد از ظهر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم : با نادیده گرفتن مشکلات مردم نمی توان ادای توسعه و تولید ثروت را داشت و مشکل آب در جزیره قشم نیز با هدف پایان بخشیدن به دغدغه های مردم این منطقه تا پایان شهریور ماه سال جاری حل خواهد شد.

حمیدرضا مومنی در همایش بزرگداشت روز ملی شوراها اعلام کرد: در شرایط نادیده گرفتن منافع و مشکلات مردم، نمی توان مدعی حرکت به سوی توسعه پایدار و همه جانبه بود.

وی با اشاره به وجود معضلات اجتماعی در شهرستان قشم افزود : شهرستان قشم نرخ اول طلاق را در استان هرمزگان دارد و این نشان دهنده وجود چالشهای فرهنگی و اقتصادی چندین ساله است .

وی با برشمردن شوراها به عنوان یکی از نهادهای مهم در زمینه حل مشکلات مردم، گفت: شوراها از مهمترین و تاثیرگذارترین نهادهای مردمی کشورند و نقش مهمی در کاهش چالش های اجتماعی به عهده دارند.

مومنی ادامه داد: از آنجاییکه حل مشکلات مردم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار دارد در صورت افزایش مشارکت و همدلی بین این سازمان و شوراها می توان به موفقیت های چشمگیری دست یافت.

وی برخی مسائل و مشکلات جاری در هر منطقه از کشور را زاییده نبود برنامه های دقیق در سالیان گذشته دانست و گفت: با آغاز اجرای طرح های جامع، تفصیلی و هادی، شاهد رشد شاخص های مختلف در قشم خواهیم بود و  وضعیت اشتغال و آسیب های اجتماعی موجود در جزیره باید بیش از گذشته مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ورود سرمایه گذار به این جزیره را مستلزم کاهش و از میان برداشتن چالش های اجتماعی دانست و افزود: زیر چتر امنیت اجتماعی می توان شاهد گردش شاخص های مختلف اقتصادی جزیره و کشور بود.

به گفته مومنی، کار مناطق آزاد جدای از امور اجرایی است و برنامه ریزی درست و نظارت صحیح به جز مباحث مربوط به حاکمیت، از این پس سرلوحه کار این سازمان خواهد بود.

به گفته وی، سازمان منطقه آزاد قشم از سرمایه گذاران حوزه آب و برق با جدیت حمایت خواهد کرد و در صورت مشارکت آنان، آب و برق تولیدی به شکل تضامنی خریداری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان یادآور شد: مشکل آب در جزیره قشم نیز با هدف پایان بخشیدن به دغدغه های مردم این منطقه تا پایان شهریور ماه سال جاری حل خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی