امروز

سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۱۰ بعد از ظهر

امام جمعه اهل سنت قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشت  : متولیان امر  مشکل آبهای سطحی شهر قشم را به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار دهند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی با اشاره با بارش روزهای  اخیر و خسارت ناشی از آن گفت :  در روزهای گذشته شاهد باران رحمت الهی بودیم که متاسفانه به واسطه سو مدیریت مسئولان ،  باران رحمت الهی برای برخی از شهروندان موجب زحمت شده است .

وی افزود : سو مدیریت در کنترل سیلاب باران زخم کهنه ای است که روز به روز عمیق تر می شود و هر سال صحنه خسارت آن  تکرار می شود و با وجود اینکه  بارها در این مورد صحبت  شده  هنوز تدبیر واقع بینانه ای برای رفع آن اندیشیده نشده است.

امام جمعه اهل سنت سوء تدبیر در احداث بولوار ساحل شرقی شهر قشم را یکی از مشکلات وقوع سیلاب در شهر قشم عنوان نمود و اظهار داشت : احداث خیابان در ساحل و محلی که سیلاب بارندگی به دریا وارد شود به  مانعی برای خروج  آب باران تبدیل شده و کانال خروجی آب بیشتر به یک شوخی شبیه شده است.

وی خاطر نشان کرد : این کانال جوابگوی حجم وسیع آبی که  از بالا دست شهر سرازیر می شود نیست  و این مشکل یا با احداث پل یا  آب نما قابل حل شدن  است .

شیخ خطیبی سو تدبیر دیگر را احداث خیابانها و معابر بالاتر از سطح خانه های مردم  عنوان نمود و گفت : متاسفانه  بجای آنکه خیابانها را اصلاح و مناسب سازی کنند  آسفالت را روی آسفالت قبلی قرار داده اند و منازل مردم پایین تر از خیابان قرار گرفته  که این سو تدبیر موجب آب گرفتگی منازل می شود.

وی افزود : سد خاکی بالادست شهر با واگذاری زمین از بین رفته و چیزی جایگزین آن نشده است و  کانالهای هدایت آب نیز پر شده و در آن درخت کاری شده است  که همه این  سو مدیریت ها دست به دست هم داد و باعث شد که شهروندان ما در چند محله بازار قدیم و چابهار با مشکلات فراوانی مواجه شوند .

خطیب نماز جمعه اهل سنت قشم  اظهار داشت : شهر قشم در حال گسترش به سمت غرب است که قبلا این قسمت خاکی بود و در هنگام بارندگی مقدار زیادی از آب جذب آن می شد اما اکنون به دلیل  آسفالت شدن  بخش زیادی از آب شهر سرازیر محله های پایین می شود که باید برای این وضعیت چاره اندیشی شود .

امام جمعه اهل سنت قشم با خطاب قرار دادن مسئولین ، اظهار داشت  : متولیان امر کجا هستند بیایند این قضیه را هدف گذاری و مصوب  کنند ، چرا برای ریخت و پاش ها و حاتم بخشی ها ، برای  ولخرجی ها و کارهایی که اولویت ندارد پول هست اما برای این اولویت مهم  پول نیست چه کسی جوابگوی این مردم که در رنج به سر می برند خواهد بود.

وی اضافه کرد  : کسانی که مسئولیت اجرایی دارند با اولویت به این موضوع نگاه کنند و از مسئولیت شانه خالی نکنند . متولیان امر باید دلسوز مردم باشند و با تدبیر آستین همت برای رفاه و آسایش مردم بالا بزنند و جوابگوی این خسارت باشند و برای آن چاره اندیشی و تدبیر کنند و از افراد صاحب نظر استفاده نمایند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=32034
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی