امروز

دوشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۵:۳۶ بعد از ظهر

در دیدار منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر قشم با فرماندار شهرستان قشم بر حل مشکلات مردم تاکید شد.

محمدرفیع پورمولوی رئیس شورای اسلامی شهر قشم در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای خادمان نظام جمهوری اسلامی اظهار امیدواری کرد که اعضای شورای اسلامی شهر قشم بتوانند با همکاری مسئولین در سایه همدلی و تعامل ضمن حل مشکلات شهری، پیگیر مطالبات به حق مردم باشند.

پورمولوی افزود: شورای اسلامی شهر از بدنه مردم است و شهروندان هر روز به کرات جهت رفع مشکلات معیشتی و اداری خود به این مرکز مراجعه می‌کنند و انتظار دارند مشکلاتشان حل شود.

رئیس شورای شهر قشم بر نقش مهم این شورا در ارتباط با ادارات سطح شهر، گفت: هر یک از نهادهای دولتی، شورای اسلامی شهر را به‌عنوان رابط مستقیم و ناظر بر کار خود در امور شهروندان می‌دانند.

پورمولوی پیرامون اجرای مصوبات ۱۰۰ و ۷۷ شهرداری‌ها گفت: بایستی با تعامل، همگرایی و همکاری همه مردم و مسئولین در راستای حل معضلات و مشکلات در چارچوب اجرای صحیح قانون و قوانین مصوب کوشش کرد.

وی افزود: در صورتی که یک مجموعه اعم از سازمان‌ها، ادارات و…  قوانین و مقررات یک کشور را نادیده بگیرند، غیر قابل قبول است و باید از سوی متولیان امر برخورد های لازم صورت گیرد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر قشم نیز پیرامون مسائل معیشتی مردم مسائلی را مطرح کردند.

مهندس محمدشریف شریفی‌پور عضو شورای اسلامی شهر گفت: نقش نظام مهندسی در این شهر بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه شاهد بی‌ثباتی آن بر اثر موازی‌کاری برخی نهادها در سطح شهرستان هستیم.

محمدرشاد صابری عضو شورای اسلامی شهر به مشکلات مردم در زمینه واگذاری برق به شهروندان اشاره کرد وگفت: باید ساز وکارهای لازم پیرامون واگذاری اشتراک آب و برق به شهروندان اندیشیده شود که فرمانداری می‌تواند در این راستا نقش مهمی ایفا کند.

مهندس فرشید نانوایی جوان‌ترین عضو شورای اسلامی شهر قشم نیز بر رفع مشکلات جوانان تاکید کرد و گفت: لازم است با همکاری مسئولین و مشارکت شورای اسلامی شهر تدابیری اتخاذ شود تا بتوانیم در بحث رفع مشکلات جوانان این شهر قدم‌های مهمی را برداریم.

در ادامه عبدالعلیم باندریزی عضو شورای اسلامی شهر قشم بر همکاری همه‌جانبه تمامی نهادها در جهت رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: شورای اسلامی شهر با تعهد به اصل همدلی و همکاری امید آن دارد که با همکاری فرماندار به‌عنوان نماینده عالی دولت در قشم بتواند در حل مشکلات حوزه شهر و شهرستان گام‌های اساسی بردارد.

علی رستمی‌فر عضو شورای اسلامی شهر و رئیس شورای شهرستان نیز در این نشست با اشاره به این‌که حرکت‌ها باید به سمت توسعه شهر و شهرستان باشد به احداث خط لوله آب و آب‌رسانی به روستاها اشاره کرد؛ رستمی‌فر گفت: مشکلات ناشی از نبود آب باید هرچه سریعتر حل شود و مردم به این خواسته‌ی به حق خود برسند.

رئیس شورای شهرستان با اشاره به مشکلات عدیده‌ی راه‌های مواصلاتی سطح شهرستان گفت: اگر  می‌خواهیم شهر را از هر نظر به توسعه برسانیم اولین کاری که باید انجام داد ترمیم راه‌های مواصلاتی است که می‌توان با هزینه‌های حداقلی این مشکلات را حل کرد.

در ادامه حبیب بازماندگان عضو شورای اسلامی شهر نیز پیرامون وضعیت بهداشتی مردم با طرح این پرسش که آیا این شهر  با بیمارستانی کاملا عادی و امکاناتی بسیار کم چگونه می‌تواند روند توسعه‌ای را طی کند، بر رفع مشکلات بهداشتی و درمانی قشم تاکید کرد؛ وی افزود: نمی‌شود شهری را با تمام معیارهای عالی تصور کرد ولی در بحث بهداشت و درمان ضعیف باشد؛ به زعم وی در بحث توسعه باید به وضعیت بهداشت و درمان مردم نیز توجه شود.

در ادامه ابراهیم رستم‌گورانی شهردار قشم با اظهار تاسف گفت: متاسفانه بعضی از مسئولین علی‌رغم دیدگاه مثبت مدیران ارشد سعی بر تشویش اذهان عمومی دارند که این موضوع نمی‌تواند خوشایند خدمتگزاران مردم و شهروندان باشد.

رستم‌گورانی در ادامه به طرح تفصیلی بافت قدیم شهر اشاره کرد و گفت: شهر قشم دارای تقریبی ۵۰ الی۶۰ هکتار بافت قدیمی است و شهرداری تمام تلاش خود را متمرکز بر تصویب طرح تفصیلی بافت قدیم شهر کرده است تا شهروندان بتوانند از ظرفیت‌های بالقوه این طرح بهره مند شوند.

شهردار در پایان به انتقال قبرستان‌ها به خارج از شهر اشاره کرد و گفت: در این ارتباط با کمک شورای اسلامی شهر و هئیت امنای قبرستان‌ها اقدامات قابل توجهی انجام داده‌ایم که امیدواریم به زودی محقق شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی