مشکلات احصاء شده در منطقه آزاد قشم به رییس جمهور منعکس می شود

معاون حقوقی ریاست جمهوری گفت: منطقه آزاد قشم بواسطه وجود ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، می تواند الگوی بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت در میان مناطق آزاد کشور باشد.

معاون حقوقی ریاست جمهوری گفت: منطقه آزاد قشم بواسطه وجود ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، می تواند الگوی بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت در میان مناطق آزاد کشور باشد.

محمد دهقان در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران حوزه های مختلف جزیره قشم، اظهار داشت: بازدید از ظرفیت ها، توانمندی ها و طرح های اقتصادی و زیربنایی قشم نشان داد که اراده جدی برای توسعه و پیشرفت در این جزیره وجود دارد.
وی ادامه داد: با دستور شخص ریاست جمهوری و با هدف شناسایی و احصا مشکلات و موانع قانونی مانع پیشرفت و رونق تمامی مناطق آزاد کشور، بازدیدهای مستمری از سوی اعضای دولت انجام می شود و برای رفع چالش های پیش رو برنامه ریزی خواهد شد.
معاون حقوقی ریاست جمهوری اضافه کرد: جزیره قشم دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که با استفاده از آنها می‌توان برای جذب سرمایه‌گذار، حل مشکلات تولیدکنندگان و رونق فعالیت اقتصادی در این منطقه برنامه‌ریزی نمود.
به گفته دهقان؛ جزیره قشم دارای ظرفیت های فرهنگی بالایی است و امروز الگوی بسیار خوبی در زمینه صمیمیت میان مردم و مسوولان و وحدت میان مذاهب در کشور است.
معاون رییس جمهور همچنین بر بازنگری قوانین مناطق آزاد در راستای تسهیلگری و روان سازی فعالیت سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و بازرگانان تاکید کرد و افزود: موضوعات و مسائل مطرح شده از سوی فعالین اقتصادی و مسئولین جزیره در نخستین فرصت با رییس جمهوری مطرح و بررسی خواهد شد

مشکلات فعالان اقتصادی قشم احصا می شود
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه گفت: جلساتی برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد قشم با حضور اعضای دولت برگزار خواهد شد و پیگیری رفع این مسائل در دستور کار قرار دارد.
عادل پیغامی با اشاره به برنامه ریزی جهت احصا مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی در منطقه آزاد قشم افزود: شناسایی و رفع چالش های پیش روی فعالان اقتصادی با هدف سرعت گرفتن روند توسعه و پیشرفت جزیره قشم در حال انجام است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی برای تجهیز و استفاده از توانمندی مجموعه های دانش بنیان داخلی برای هوشمندسازی شبکه توزیع آب شهر قشم صورت گرفته و امیدواریم تا پایان سال تا نقطه خوبی اجرایی شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در حوزه قوانین و بخشنامه های موجود نیز مشکلاتی در مناطق آزاد وجود دارد که با حمایت دولت و مجلس برای رفع آنها تلاش خواهیم کرد.
براساس این گزارش در این نشست فعالان اقتصادی منطقه آزاد قشم نیز مشکلات خود در حوزه قوانین، بخشنامه و دستورالعمل های مغایر با ماهیت مناطق آزاد را با معاون رییس جمهور مطرح کردند.