امروز

پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۴:۲۵ بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر چهارشنبه در نشست مشترک فرمانداران با روسای دفاتر شورای نگهبان استان هرمزگان گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۳۵ انتخابات در کشور ما برگزار شده و چرخش مدیران و نخبگان در مناصب مدیریتی نتیجه دموکراسی و برگزاری متعدد انتخابات در کشور بوده است.

جادری با بیان اینکه کشور ما از امنیت بسیار خوبی برخوردار است، عنوان کرد: با تدابیر خوب نظام جمهوری اسلامی امنیت بی بدیل و بی نظیری در ایران اسلامی وجود دارد.

وی ادامه داد: در حالی که در اطراف کشور ما جنگ و درگیری وجود دارد اما خللی به جزیره امن و با ثبات ایران اسلامی وارد نشده که نشان می دهد با تدابیر مقام معظم رهبری و همراهی همه ارکان نظام کشور ما از استحکام بسیار خوبی برخوردار است.

استاندار هرمزگان افزود: دشمنان به دنبال این هستند که از هر روزنه ای برای ضربه زدن به نظام استفاده کنند و نباید در این خصوص غفلت داشته باشیم و فرمانداران باید همواره خود را برای هرگونه اتفاق و مسئله ای آماده نگه دارند، چون دشمنان به دنبال سواستفاده از برخی موقعیت ها هستند.

جادری با اشاره به در پیش بودن برگزاری انتخابات در کشور، تصریح کرد: عده ای ممکن است در این ایام به دنبال برهم زدن آرامش باشند و فرمانداران باید به تمامی افرادی که قصد چنین کاری را دارند، تذکرات امنیتی بدهند و باید مشخص شود سخنرانان از طرف چه کسی دعوت می شوند و امنیت این برنامه ها تامین شود و اگر یک سخنرانی و تجمع موجب می شود امنیت دچار خدشه شود، باید تصمیم درست در این خصوص اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه مشارکت سیاسی مردم نقش موثری در توسعه و ثبات کشور ما ایفا کرده است، اظهار داشت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۳۵ انتخابات در کشور ما برگزار شده و چرخش مدیران و نخبگان در مناصب مدیریتی نتیجه دموکراسی و برگزاری متعدد انتخابات در کشور بوده است و این نشان می دهد مردم در امر حکومت از طریق رای و انتخابات ایفای نقش می کنند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: تمامی انتخابات برگزار شده پس از انقلاب اسلامی پرشور و قانونی بوده و میزان مشارکت مردم در آن کم نظیر بوده است و مردم همواره به پای صندوق های رای آمده اند.

جادری با تاکید بر اینکه مجریان انتخابات باید بی طرف باشند، بیان داشت: رعایت اصل بی طرفی باید ملاک کار باشد و نباید اجازه دهیم از امکانات بیت المال به سود فرد خاصی بهره برداری شود.

وی گفت: باید تا می توانیم مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کنیم چون شرکت در انتخابات یک وظیفه قانونی، شرعی، دینی، اخلاقی و انسانی است و همچنین اجازه ندهیم اعتماد مردم مخدوش شود و هرچه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد دشمنان بیشتر نا امید می شوند و این مشارکت ضامن تداوم راه انقلاب اسلامی است.

استاندار هرمزگان خواستار برگزاری جلسات مشترک و توجیهی با نامزدهای انتخابات شد و خاطرنشان کرد: باید در این راستا تأکید شود که مصالح نظام بر مصالح گروهی و حزبی مقدم است و اصل کار باید پایبندی به نظام جمهوری اسلامی باشد.

جادری افزود: نیاز است به نامزدها این تذکر داده شود که از بیان صحبت های دشمن شادکن و همچنین تخریب یکدیگر دوری کنند و در جهت حفظ حریم اخلاقی تلاش شود.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید مطالب منتشر شده در فضای مجازی را رصد کنند، عنوان کرد: سخنرانی های انتخاباتی در هر منطقه باید مستند شود و هرگونه مطلب در فضای مجازی باید ثبت و پالایش شود تا اجازه ندهیم دشمنان از این طریق در وحدت و یکپارچگی ما خدشه ایجاد کنند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه انتخابات وسیله ای برای تقویت نظام است، اظهار داشت: انتخابات می تواند بر اقتدار نظام افزوده و همدلی ملی کشور را حفظ کند و همه باید تلاش کنیم انتخاباتی پرشور و عادلانه برگزار شود.

جادری از وظایف اصلی فرمانداران را اجرای شفاف و رعایت اصل بی طرفی در انتخابات دانست و گفت: فرمانداران به عنوان روسای شورای تأمین موظف به برخورد با کسانی هستند که در امنیت خدشه ایجاد می کنند و در انتخابات باید این مسئله با حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: برای برگزاری انتخابات اردیبهشت ۹۶ باید امکانات فراهم و هیئت های اجرایی در شهرستان ها هرچه زودتر تشکیل شود و نمایندگان فرماندار در شعب نیز باید از میان افراد خبره و توانمند انتخاب شوند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی روز ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ برگزار می شود.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=20421
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی