مسوولان ندای مظلومیت محله فینی‌ها را بشنوند

 در پی بارش باران، بار دیگر کهنه مشکلات جزیره قشم جان گرفت. محله فینی‌ها، یکی از محلات آسیب‌پذیر این جزیره واقع در مرکز شهر قشم است که همواره در پی بارش باران با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود. جمعی از اهالی این محله طی تماس‌هایی خواستار انعکاس موضوع از سوی خبرگزاری فارس شدند. اهالی محله فینی‌ها […]

 در پی بارش باران، بار دیگر کهنه مشکلات جزیره قشم جان گرفت.

محله فینی‌ها، یکی از محلات آسیب‌پذیر این جزیره واقع در مرکز شهر قشم است که همواره در پی بارش باران با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود. جمعی از اهالی این محله طی تماس‌هایی خواستار انعکاس موضوع از سوی خبرگزاری فارس شدند.

اهالی محله فینی‌ها می‌گویند: در سنوات قبل آب باران بواسطه شیب زمین به دریا سرازیر می‌شد که در حدود سه سال اخیر به‌علت احداث پیاده‌رو در قسمت انتهایی این محله، شیب زمین معکوس و راه ورود آب‌های جاری به دریا مسدود شده است.

آنان اضافه کردند: در زمان احداث پیاده‌رو، اهالی محله نسبت به مشکلات پیش‌رو هشدارهای لازم را به مسوولان منتقل کردند و وعده‌هایی مبنی بر حفر کانال به سمت دریا و اصلاح شیب زمین داده شد.

این اهالی ادامه دادند: وعده‌ها محقق نشد و آب‌ها تا زمان تبخیر کامل در ورودی برخی خانه‌ها و سطح معابر باقی می‌ماند که جدای از مسائل بهداشتی، رفت و آمد خانوارها بویژه دانش‌آموزان و بانوان را سخت می‌کند.

اهالی محله فینی‌ها بیان کردند: آبگرفتگی معابر محدود به زمان بارندگی نیست و با جاری شدن اندک آبی در محله این مشکلات خودنمایی می‌کنند.

آنان اظهار داشتند: اگر مسوولی در این خانه‌ها زندگی می‌کرد قطعا در مدت زمانی بسیار کوتاه مشکل آبگرفتگی معابر حل می‌شد اما، حدود سه سال است که فریاد مظلومیت اهالی فقیرنشین این محله به ثمر ننشسته است.

گفتنی است؛ در پی اقدام مشترک کانال‌های خبری شهرستان در فضای مجازی و واکنش به کاربران، واحد آتش‌نشانی خدمات شهری سازمان منطقه آزد قشم جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی از معابر در محل حضور یافت.

اهالی محله فینی‌ها ضمن تقدیر از این اقدام مسوولان به‌عنوان درمانی مقطعی، حل موضوع به‌‌صورت کلی و زیربنایی را خواستار شدند.