مسوولان توجه بیشتری در زمینه رسیدگی به مشکلات محرومان داشته باشند

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه قشم گفت: تعلیم و تربیت توحیدی در برابر تعلیم سکولار باید مورد توجه پدران و مادران، مسوولان آموزشی و متولیان امور فرهنگی قرار بگیرد و دین مبین اسلام و زیبایی های مذهب باید جهت مقابله با سراب ها برای نسل جدید تبیین شود. وی افزود: برخی نوجوانان […]

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه قشم گفت: تعلیم و تربیت توحیدی در برابر تعلیم سکولار باید مورد توجه پدران و مادران، مسوولان آموزشی و متولیان امور فرهنگی قرار بگیرد و دین مبین اسلام و زیبایی های مذهب باید جهت مقابله با سراب ها برای نسل جدید تبیین شود.
وی افزود: برخی نوجوانان و جوانان با اندک تبلیغ دشمن از الگوهای آنها استقبال می کنند که این امر ناشی از بنیه تربیتی ضعیف است و مسوولیت اصلی آن در مرحله نخست برعهده خانواده هاست.
امام جمعه قشم بیان کرد: فرزندان نخست در خانواده رشد می یابند و سپس به مدرسه، دانشگاه و جامعه راه پیدا می کنند و اگر تربیت اسلامی به درستی در کانون خانواده ارایه نشود، فرزندان اسیر انحراف و آغوش دشمن خواهند شد.
او اضافه کرد: نامگذاری هشتم اسفند به نام روز تربیت اسلامی گرچه در رابطه با دانش آموزان است اما همه در نهایت همه باید دانش آموز مکتب راه حق باشند.
جوکار در ادامه با اشاره به تشکیل بنیاد مستضعفان با فرمان امام راحل در روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: مسوولان باید توجه بیشتری در زمینه رسیدگی به مشکلات محرومان و محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار داشته باشند.
وی افزود: پابرهنگان انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانده، در جنگ مشارکت جدی داشتند و امروز نیز پای انقلاب ایستادگی کرده و در برابر دشمنان کوتاه نمی آیند و چنین اقشاری باید همسو با نگاه بلند امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان خلف صالح ایشان، مشکلاتشان مورد رسیدگی قرار بگیرد.
امام جمعه قشم همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب در همایش حمایت از انتفاضه فلسطین اشاره کرد و گفت: فلسطین اولویت نخست جهان اسلام است اما دشمنان تلاش دارند تا مسلمانان را به دیگر مسایل مشغول کنند در حالی که نگاه راهبردی جمهوری اسلامی حمایت از وحدت جهان اسلام و دفاع از قلبه نخست مسلمین می باشد.
او بیان کرد: حمایت از فلسطین به حمایت از چند تن یا چند متر خاک محدود نیست بلکه مقاومت و کوتاه نیامدن در مقابل استکبار و صهیونیسم به عنوان عامل وحدت جهان اسلام، وظیفه ای همگانی و رمز پیروزی حق بر باطل مد نظر است.
جوکار اضافه کرد: آنهایی که باید بیش از همه فلسطین را از خود بدانند، امروز دست در دست رژیم غاصب صهیونیستی دارند و با چشم پوشی از ۶ دهه ظلم، تجاوز و آدمکشی، بجای مقابله خود خون ریز و سفاک شدند در حالی که نگاه ایران همسو با نگاه امام علی (ع) دشمنی با ظالم و یاری مظلوم است.
وی در ادامه نیز با اشاره به فتوای مراجع مبنی بر حرام بودن سودهای بانکی و جریمه دیرکرد بازپرداخت تسهیلات گفت: موضع گیری های اخیر اندکی در شبکه بانکی اثرگذار شده و برخی بانک ها در صورت پرداخت بدهی تا پایان سال، جریمه دیرکرد را دریافت نخواهند کرد.
امام جمعه قشم افزود: بانک کشاورزی در این زمینه پیشگام شده و مردم پیش از پایان سال با مراجعه به بانک و پرداخت بدهی، سودهای حرام را از خود دور کنند.

منبع : ایرنا