امروز

دوشنبه, ۱۹ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۳۸ قبل از ظهر

امام جمعه اهل سنت قشم با بیان اینکه اعمال انسان در قیامت مورد محاسبه قرار می گیرد بیان داشت : یکی از مسائلی که روز قیامت از آن سئوال می شود مسئولیت اجتماعی و وظیفه انسان در قبال دیگران است .

شیخ عبدالرحیم خطیبی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت شهر قشم گفت : فصل بهار و حیات مجدد طبیعت انسان را به یاد زندگی پس از مرگ می اندازد و خداوند در قرآن به این مسئله استدلال کرده است تا انسان به یاد زندگی پس از مرگ باشد.

وی افزود : خداوند با  قدرت بی همتایش همانگونه که زمین مرده را با باران رحمت حیات مجدد می دهد انسانها را نیز از اجساد پوسیده دوباره زنده خواهد کرد و اعمالش را مورد محاسبه قرار می دهد.

شیخ خطیبی با ااشاره به اینکه اولین مسئله ای که مورد سئوال قرار می گیرد در مورد اقامه نماز و کیفیت آن است تصریح کرد : طبق روایات اسلامی اگر نماز انسان مورد قبول واقع شد دیگر اعمال نیز پذیرفته خواهد شد پس همه بر نحوه صحیح اقامه نماز ، کیفیت و اوقات نماز توجه داشته باشند.

وی ادامه داد : محاسبه از نعمات نیز از جمله مواردی است که در دنیای دیگر مورد سئوال قرار می گیرد و عمر ، جوانی ، سلامتی و مال از جمله نعماتی است که باید در مسیر صحیح صرف شود که در غیر این صورت مشمول کفران نعمت و خشم الهی قرار می گیرد.

امام جمعه اهل سنت قشم مسئولیت اجتماعی را از دیگر مواردی دانست که مورد مواخذه قرار می گیرد ، وی افزود : همه انسانها در قبال دیگران مسئول هستند و در قیامت از انسان سئوال خواهد شد که برای خانواده و مردم چه کاری انجام داده .

وی تصریح کرد : هر کسی به اندازه مسئولیتش مورد مواخذه قرار می گیرد و واکنش در مقابل گناهان و منکرات اجتماعی از جمله  حقوق الهی و حقوق اجتماعی است که همگان نسبت به آن مسئولیت دارند.

شیخ خطیبی در بخش دیگری از سخنان خود به تعطیلی ۱۳ فروردین اشاره کرد و خاطر نشان کرد : اعتقاد به نحسی و بد یمنی این روز مربوط به ایران باستان است و هیچ جایگاهی در مذاهب اسلامی ندارد .

وی افزود : بیرون رفتن در این روز اگر با قصد تشبه به زرتشتیان انجام گیرد از نظر شرعی هم مشکل پیدا می کند و جایز نیست در کشوری که به دنبال رشد اقتصادی است تعطیلاتی با این نوع عقاید خرافی وجود داشته باشد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=21619
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی